N°. 1532. Donderdag 9 Maart. A*1. 1861.: Binnenlandsch Nieuws. LEIDSdH MfiBL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 in.; 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'suvonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laodpost. OverSouthampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatstentvau elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 n. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de9 Zaterdags van II1 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen Oaandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en net Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Winsum J. Schepel; Baflo, J. DoornboschGronsveld M, Schrynemaekers, tevens burgemeester der gemeente Rijckholt; Venhuizen, P. Hoek Kz.,; Vinkei, H. KoomenGasselte (in Drenthe), J. Boelken Bakker; Nederweert, P. J. H. Vullers; Zwartsluis, J. H. van Erkelens; alsmede tot kan tonrechter te Elburg Mr. J. P. F. van der Mieden van Opmeerthans kantonrechter te Cortgeue. Z. M. heeft aan den heer Jhr. C. P. Versluis van Krabbendijkeop zijn verzoek, ontslag verleend uit zijn be trekking van commies der poster. 2de kl.; voorts benoemd tot comm. van de poster. 2de kl., de heeren W. A. Piepers H. P. van Leersum J. A. W. Verschoor en Jhr. J. P. van Reigersberg Versluys, thans commiesen van de 3de kl., en tot comm. 3de kl. den heer E. J. A. Boellaard thans sur numerair der posterijen; alsmede tot directeur van het post kantoor te Gorinchem den heer B. A. Janssen thans hoofd commies der posterijen. Op last van Z. M. den Koning heeft de opper-cere- moniemeester bekend gemaakt, dat uithoofde van gewigtige bezwarendie zich hebben voorgedaan omtrent de plegtige teraardebestelling van het stoffelijk overblijfsel van H. M. de Koningin-weduwede begrafenis vooralsnog niet zal kun nen geschieden. Het is diensvolgens 's Konings verlangen dat de dagvolgende op dien waarop het luiden der klok ken in de residentie zal ophoudende publieke vermaken weder een aanvang zullen kunnen nemeD. Hedeu Woensdag heeft men een aanvang gemaakt met de kapel die zich aan het paleis van wijlen H. M. de Ko ningin-moeder bevindt, geheel in rouw te hullen, zoodat vermoedelijk aldaar de laatste plegtigheden zullen vervuld worden voor de teraardebestelling in het familiegraf te Delft. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal Zaturdag aanst., den Uden Maart, niet plaats hebben. De Minister van Oorlog heeft ten vervolge op de vroeger uitgevaardigde orde ter kennis van het leger ge- bragt dat de rouw voor H. M. de Koningin-Moeder is be paald op 18 weken en wel de eerste 6 weken groote rouw alzoo tot 17 April en de overige 12 weken ligte rouw; alle officieren zullen gedurende de groote rouw dragen een rouwband om den linkerarm met roset en dragon met zwart floers overtrokken en gedurende de ligte rouw alleen de rouwband. Ook de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft, als staatsligchaam den rouw aangenomen zoodat alle stuk ken van de Kamer uitgaande, met rouwranden zijn voor zien. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft hare be raadslagingen aangevangen over de wetsontwerpen tot rege ling van het geneeskundig staatstoezigt enz. Aan de alge- meerie beraadslagingen over die ontwerpen namen inzonder heid deel de drie heeren geneeskundigen welke in de Kamer zitting hebben. Daaruit bleekdat de heeren de Poorter en Westerhoff zich tegen de ontwerpen verklaarden terwijl daar entegen de heer Idzerda voor een regeling gestemd was, en over ondergeschikte punten meende te moeten heenstappen. Ook de heer Godefroi was bereid tot een regeling mede te werkenmaar verklaarde zich toch tegen een der ontwer pen. Nadat de Minister van Binnenlandsche Zaken de voor dragten uit een algemeen oogpunt had verdedigd, werden de algemeene beraadslagingen gesloten. Daarna werd in behandeling genomen het eerste ontwerp tot regeling van het geneeskundig staatstoezigt. De heer Wint- gens verklaarde zich daartegen, als belemmerend voor de wetenschap, als inbreuk makende op ^de vrijheid, en als be vorderende de bemoeijingen van staatswege. De heer H. Vermeulen te Utrecht is als minste in schrijver door het Depart, van Oorlog de leverantie toege wezen van 5 4 paarden voor het reg. veld-artillerie aldaar die onlangs door de hoofd-administratie van gemeld corps openbaar zijn uanbesteed tegen f 3 85 elk paard. De provinciale geneeskundige commissie van onder zoek en toevoorzigt in Zuid-Holland heeft geadmitteerd de heer J. P. C. Merlijn als apotheker. Vrijdag aanstaande wordt de Koninklijke Hollandsche Schouwhurg te 's Hage heropend. Het Indisch Genootschap hield Vrijdag avond te 's Hage andermaal een algemeene vergadering, thans ter bespreking van den toestand van het lager onderwijs voor inlanders in Indië. Hoogstbelangrijk maar niet zeer verblijdend waren de mededeelingendie de behandeling van dat onderwerp

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1