N°. 1550. Dingsdag 7 Maart. Xï 800 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft met de Militaire Willemsorde begiftigd de kommandaaten van tie ïransche ea Ea gelach© eskader# ia de Jnpansche see. Z. M. heeft benoemd tot officier van gesondheid late klasse bij de zeemagt den officier van gezondheid 2de klasse M. J. Cijfveer. - De Koning der Belgen heeft tot ridder der Leopolds orde benoemd den heer Alexander Schaepkens directeur der stadsteekenschool te Maastricht en voorzitter van het oud heidkundig genootschap van Limburg. Op last des Konings heeft de opper-ceremoniemeeater bekeud gemaakt, dat de rouw, wegens het overlijden van H. M. de Koningin-weduwezal worden aangenomen, te rekenen van Maandag 6 Maartzes weken groote rouw zes weken halve rouw en zes weken ligte rouw. Het door de Tweede Kamer aan Z. M. den Koning aan te bieden adres luidt aldus: Sire //Met diepen weemoed heeft de Tweede Kamer der Staten- Generaal Uwer Majesteits mededeeling ontvangen van het overly den van Uwe hoogst geëerbiedigde Moeder, Hare Majesteit de Koningin-weduwegeboren Grootvorstinne van Rusland. Wij beseffen levendig, hoe smartelijk door dit verlies Uw hart getroffen is. - Het geheele Nederlandsche Volk deelt in den rouw van Uwe Majesteit en van Uw Koninklijk Huis. Dat voik Sireheeft steedsin de gemalin en weduwe van den onvergetelijken Koning Willem II, eene Vorstin ge waardeerd, aan wie God buitengewone gaven had geschon ken en die zich onder alle omstandigheden door gevoel van Hare hooge roepingdoor liefde voor Haar aangenomen vaderland en door onbekrompen milddadigheid heeft onder scheiden. Bij zulke verliezen vooral gevoelt Nederland hoe innig het aan Uw Doorluchtig Stamhuis gehecht is; het leed, hetwelk dat Vorstenhuis wedervaart, is ook het zijne, U, Sire, trooste liét bewustzijn, dat het een Vaderlyke Voorzienigheid is, die aan Uwe Majesteit deze zware be proeving oplegt, en dat de nagedachtenis der edele Moeder die Gij beweent, bij geheel de Natie, in zegening bly- ven zal." Dit adres zal ten gevolge van een ligte ongesteldheid van Z. M. niet dadelijk maar binnen weinige dagen worden aan geboden. Zondag Werd de eerewachi voor het paleis van wijlen H. M. de Koningin-Moedervan 8 tot 6 uredoor de dienstdoende schutterij der residentie betrokken. De kolonel- kommandant der schutterij had daartoe het aanbod gedaan dat erkentelijk werd aangenomen. Naar men verzekert, zal zoo lang het Vorstelijk l\jk boven aarde is, de eerewacht op gelijke wys achtervolgena worden betrokken door grena diers, dragonders, jagers en schutterij. De doodkist, waarin het lijk van H. M. de Koningin - weduwe geborgen isis een meesterstuk van arbeidbinnen twee dagen tijd geleverd door de heeren P. Mouton en Zoon te 'a Gravenhage. Drie kisten sluiteu in elkander. De bin nenste is van lood, aan de binnenwanden bedekt met ge stikte matrassen van zwaar wil satijn en hermetischdoor middel van solderinggesloten met een dekseldat gedeel telijk aan het hoofdeinde van glas is. Daaroverheen sluit een eikenhouten kist van buitengewone zwaarte en blankheid, terwijl het buitenste omhulsel uit zwaar en prachtig mahony- hout is vervaardigd georneerd op het deksel met een gou den kruis, omzet met edelgesteenten en paarlen terwyl 16 zware uitmuutend bewerkte handvatsels, met de zinnebeelden des doods voorzien de vier buitenwanden bezetten. Het ge heel rust op 12 massief bewerkte leeuwenklaauwen en wordt door een tal rijk bearbeide zilveren schroeven, in den vorm van doodshoofden, gesloten. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat de ligting der Nationale Militie van 1865 bedraagt 10400 manwaar van 400 voor de dienst ter zee en dat het aandeel voor de provincie Zuid-Holland is 1827 man, waarvan zullen wor den ingelijfd 92 bij het regement gren. en jagers, 450 by het 3de, 487 bij het 4de en 427 bij het 6de reg. infanterie, 56 by het 2de reg. dragonders, 76 by het reg, veld-art., 122 by het 1ste en 72 bij het 2de reg. vest.-art, 24 bij het reg. rijdend.e art., 9 by het corps pontonniers en 12 bij het bat. mineurs en sappeurs. Uit 's Hage wordt Berigtdat werkelijk de ridder Huyssen van Kattendijke en andere leden der commissie van toezigt en beheer over de Koninklijke muziekschool te 's Hage hun ontslag hebben genomen. LEIDSCH DAGBLAD: Out Courant rerschynt elken dagbe halve Zon- en Feestdag»ea koet roer Leiden 1,95, en franco per poet ft. 89 ia de drie maanden. Afxoaderlyka Norn- wier» Vyf Cents. Pry» der Advertentiën, 1-6 regels O.fi. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-ha- welyks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. - Zegelrecht 26 Cts. 46 m6 n. 9 sa., Spoortreinen van Leiden naar Gravsnhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 1 m.; 19 u. 51 m.; 2 u. 9 a. fi m. naar Haarlem en Amsterdam te* 8 a. 44 m.; 11 u. 43 m.; 9 56 ra.; 4 u. 49 m.; 9 Stoomboot van Leiden (Ligplaata Haven) naar Amsterdam. Maandag ochtends 4 a., de overige dagen, uitgesonderd des Zondags, 6 a.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 9 u. 's namiddags, dee Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgen» te 8 u. en te 10 u 50 m.; 's usutiddag* te 8 u. 45 nt. '•avonds te 8 u. en op de Zondagen alieen ten 10 u. 50 tn. en 2 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. OverSouthampton, 1 sn 17over Triest, 7 en 22; over Marseille, 16 en 25 van elke maand. Weat-Indisohe den 14 en voorlaatstenivan elke maand. Rgka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelyks vso 7 u. 30 m.m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert. Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelyks te 10 uur. - President der Commissie van. Fabrtcagt de. Zaturdagt vet Ü-— 1 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie ia open dagelyks van 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect !s te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Santoorder Plaatselijke Aocijuien, dagelijks van 8—2 uur en vsu 4—7 uur;der In- en Uitgaande Reohteo en Accijns#* dagelijks van 9—1 uur en van 26 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 aar. ven Zegel, Registratie dagelijks van 84; van da Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1