N°. 1549. Maandag 6 Maart. A\ 1865&,. Binnenlandsch Nieuws. 1 v<. '«w LFJDSCH DAGBLA Des» Courant verichynt alken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en koat voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer» Vijf Cents. Prjj» der Advertentiën, 1-6 regel» ƒ0.75. Iedere regel meer 12{ CU. Geboorte-Hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts, Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravënhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 5 u. 46 m.; 6 u. 6 m,„ 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te; 8 u. 44 ra.; 11 u. 43 m.; 2 a. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; ram Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens 6e 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te S u. 45 m, 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 60 m. en 3 n. 45 m. 'snamiddags. Ooat-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaataten van elke maand. Ryks-Telegraof. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraef dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen ven het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeester, dageljjks te 10 uur. - President der Commissie van. Fabricage des Zaturdags va» 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10-— 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect Is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 nnr. Z. D. H. de Groothertog van Saxen-Weimar-Eisenach schoonbroeder des Konings, is Vrijdag avond ten 8 ure inet gevolg irt de residentie aangekomen. Aan het station werd Z. D. H. ontvangen door Z. M. den Koning en Z. K. H. Prins Hendrik. Ook Z. D. H. heeft zijn intrek genomen in Konings paleis. In den loop van Vrijdag avond hebben al de leden der Koninklijke familie zich in het paleis van wijlen H. M. de Koningin-Moeder vereenigd en zijn tot laat in den nacht aldaar bijeen gebleven. Vrijdag avond ten tien ure is het lijk van H. M. de Koningin-Moeder naar HD. kapel overgebragt. Naar men verneemt genoten niet minder dan 42 scholen of inrigtingen ondersteuning vau wijlen H. M. de Koningiu- moeder. - Vrijdag heeft aan het paleis van wijlen H. M. de Koningin-moeder een eerewachtbestaande uit een eskradron van het 2de regement dragondersdienst gedaanhetgeen heden Zaturdag door een compagnie jager» is geschied. Naar men verzekertzou H. M. de Koningin-weduwe by haar leven reeds de begeerte hebben geuit, dat haar stoffelijk overschot mogt rusten in de Koninklijke grafkelder te Delft, of, zoo de voorschrifteu der Grieksche kerk dat verhinderdenin de Grieksche kapel te Amsterdam. Men zegt, dat de begrafenis zou plaats hebben op den 17den Maart aanstaande, de sterfdag van Z. M. Koning Willem II. In de residentie is het gerucht in omloop, dat, vol gens de uiterste wilsbeschikking van H. M. de Koningin moeder, het buitenverblijf Zorgvliet en de daartoe behoo- rende gronden in eigendom zouden komen aan H. K. H. Me vrouw de Groothertogin van Saxen-Weimar-Eisenach dochter der overledene Vorstin, en hit lustslot. Soestdijk aan Z, K. H. Prins Hendrik. In hoe ver dit gerucht waarheid behelst, zal later moeten blijken. Men verneemt, dat de Ministers van Justitie en van Buitenl, Zaken zijn gemagtigd tot het doen der gevorderde aangifte ter burgerlijken stand van het overlijden van H. M. de Koningin-moeder; aan welke wettelijke verpligting heden Zaturdag ten l uur aan het Dep. van Justitie, werwaarts da heer ambtenaar van den burg. stand zich had begeven i« voldaan. - De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft door tus- schenkomst van de Commissarissen des Konings in de provin ciënde gemeentebesturen aangeschreven om gedurende de eerstkomende dagen en voorts op den dag der begrafenis van het lijk van H. M. de Koningin-weduwe driemaal daag» de klokken der kerkgebouwen te doen luiden. Heden Zatur dag is daarmede binnen Leiden een aanvang gemaakt. Naar men verneemt, is de beeldhouwer H. Leeuw, te Roermondbenoemd tot ridder der Belgische Leopoldsorde. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is ver zonden een Engelsch en Fransch programma van een inter nationale tentoonstelling van voorwerpenvervaardigd in ge vangenissen verbeterhuizen werkhuizen weeshuizen arm huizen en andere inrigtingen van dergelijken aard, welke in de maand Mei 186 5 te Londen zal worden gehouden. Z. Exc. wenscht daarbij dat het plan bekend worde ge maakt aan die instellingen of inrigtingen die de zaak kun nen bevorderen. Naar men thans nader verneemt, zijn de voorwaarden, waarop het Gouvernement bereid is de concessie tot het aan leggen van een vlugthaven te Scheveningen en een spoorweg van 's Hage of Scheveningen over Utrecht met een zytak van Leiden naar Koudekerk, Amersfoort en Deventer naar Almeloen van Amsterdam langs Hilversum naar Amers foort, aan de heeren Swaan en van Heiningen te verlee- nenaan de aanvragers officieel toegezonden, ten einde daaromtrent hun gevoelen mede te deelen. Tot die voor waarden zouden, naar men verzekert, behooren1°. dat de concessie niet zal mogen worden verkocht dan aan een reeds bestaande solide maatschappij2°. dat het bestuur der maatschappij minstens uit twee derden Nederlanders zal moe ten bestaan3°. dat een aanzienlijke som als waarborgkapi taal zal moeten worden gestort, en 4°. dat de subsidie eerst zal worden uitbetaald na de voltooijing en behoorlijke op levering van al de werken. Blijkens het onlangs bekend gemaakt zeer uitgebreid verslag van Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken be treffende het lager onderwijsen loopende over het jaar 1862 i» het getal der lagere scholen in het Koningrijk der Nederlanden 3607, waarvan 2535 openbare, 126 bijzon dere met subsidie en 946 zuiver bijzondere scholen. Het getal der scholieren beliep 297,893, zijnde 165,145 jon- i

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1