N°. 1546. Donderdag 2 Maart. .A0. 1865. ék Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Aalsmeer den heer G. C. Hulst eervol ontslagen Meter-Taxateur van den turf op wachtgeld wonende te Coevorden voorts het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen, bestaande uit de gemeenten Vinke- veen en Waverveen opgehevenen vereenigd met dat te Loe- nen c. a. op den voet van één ontvangst, ouder voortdu rend beheer van den heer J. Drabbeen na afgelegd examen benoemd tot surnumerair bij het vak der posterijen, de heerenC. van der Veen, teTiel; C. S. Hein, te Brielle; Jhr. W. R. J. D. Crommelin van Heeckerente Heerenveen P. Polvliet, te Zaandam, J. A. J. van der Schaaff, te Utrecht J. F. A. K. Koelensmid, te LoenenJ. H. de Boer, te Hoorn; J. A. A. Kuiler, te Tilburg; P. Menschaar, te Zevenhuizen; en M. Vellinga te Wormelo. - H. K. H. de Groothertogin van Saksen-Weiraar-Eisenach, dochter van H. M. de Koningin-moeder, is Dingsdag avond met extra-treinen uit Weimar in de residentie aangekomen. Z. M. de Koning was H. K. H. aan het station tegemoet ge gaanen heeft HD. naar H. M. Koning-Moeder begeleid. Het bulletin aangaande den toestand van H. M. de Koningin-Moeder, heden Woensdag ochtend 10 ure, luidt aldus In den loop van den dag van gisteren waren de ziekte verschijnselen niet zoo bestendig ongunstig als den vori- gen dag. Tegen het einde van den nacht hebben zich evenwelop nieuwzeer hevige benaauvvdheden voorgedaan en herhalen zich onrustdreigend op dit oogenblik. Al de leden der Koninklijke familie bevinden zich op dit oogenblik (10 ure) op het paleis van H. M. waar ook de groot-officieren van 'sKonings huis tegenwoordig zijn. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal hebben heden Woensdag onderzocht het wetsontwerp nopens het recht van zegel. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft Dings dag een korte zitting gehoudenwaarin tegen aanstaanden Vrijdag ten 11 ure aan de orde gesteld is de beraadslaging over het wetsontwerp tot nadere vaststelling van het kolo niaal batig slot over 1862 zijnde tevens bepaald, dat na afloop van die discussie de beraadslaging zal worden gehou den over de wetsontwerpen nopens het geneeskundig Staats- toezigt. Door den voorzitter werd voorgesteld, om na de behandeling van het eerste ontwerp de beraadslaging te hou den over de conclusie van het rapport der commissie ten opzigte van het besluit tot uitzetting uit Ned. Indië van de heeren Roorda van Eysinga en Nossemaar door den heer van Eek werd daarentegen voorgesteldom den Minister van Koloniën nog mededeeling van eenige nadere stukken te vragen. Daartoe werd na eenige discussie met 29 tegen 17 stemmen besloten; zoodat de behandeling van die zaak is uitgesteld. Dingsdag hebben de afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal onderzocht de wetsontwerpen nopens; 1°. den verkoop van rijksgrond te Hellevoetsluis2°. Aan vulling der begrooting van het fonds voortspruitende uit de koopprijzen van domeinen voor de dienst van 1864 3°. Onteigening tot verbetering van den Neder-Rijn boven Wijk bij Duurstede; 4°, Bekrachtiging eener gesloten dading over novaal tiendrecht; 5°. Tien naturalisatiën6°. Regeling van het Muntwezen in Ned.-Indië; 7°. Onteigening voor den spoorweg van Heerenveen naar Leeuwardenen 8°. Aan vulling der wet, betreffende het verleenen van pensioenen aan mindere geëmployeerden. Aan de leden der Tweede Kamer is rondgedeeld een geschrift, ten titel voerende: De strafgevangenis te Woer den door A. A. Stuartlid en secretaris van het hoofd bestuur van het Nederlandsche Genootschap tot zedelijke ver betering der gevangenen. In de jongste zitting van den Gemeenteraad te Leeuwar den is bij acclamatie een concept-adres vastgesteld aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, omtrent het ontwerpwet op de schutterijen, de strekking hebbendedat ontwerp niet aantenementenzij het beginsel daarin wordt opgenomen, dat de kosten der schutterij komen tea laste van het Ryk en om van dit adres afschrift aan den Minister te zenden. Het Provinciaal Blad N°. 28 behelst een besluit van Gedep. Staten van Zuid-Hollands van 21 February, waarby bepaald is het aandeel van elke gemeente in de te leveren LEIDSHOIGBLAII. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 n., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te3u.45m. savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpoit. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 'a m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te lOuur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1