N°. 1 543. Maandag 27 Februarij. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft l). Stam Pz. benoemd tot burgemeester der gemeente Wijden es. Ter aanvulling van het berigt omtrent de benoeming van den kapt.-luit. ter zee Jhr. de Casembroot tot officier van het Legioen van Eer, kan nog worden medegedeeld, dat de kapitein ter zee J. E. de Manbevelvoerder aan boord van het Metalen Kruis eu komraandant van het ver- eenigde Nederlandsche eskader in de wateren van Japan dat zoo roemrijk geageerd heeft tegen Simonosekidoor Z. M. den Keizer der Franschen is benoemd tot kommandeur der orde van het Legioen van Eer. Is men goed onderrigt, dan zijn alle overige kommandanten der Nederlandsche bo dems in die wateren welke deel namen aan het forceren der straat van Simonosekibegiftigd met officierskruis van genoemde orde. Uit 's Hage wordt berigt, dat de commissie vau toe- zigt over de Koninklijke Muziekschool aldaar, aan wier hoofd staat de ridder Huyssen van KattendijkeMinister van Ma rine, haar ontslag heeft ingediend, uithoofde de Minister van Binnenlandsche Zaken de benoeming van een directeur heeft gedaan buiten de door de commissie ingediende voor- dragt en zouder met haar in overleg te zijn getredenzoo dat zij eerst uit de Staats-Courant met het publiek vernam dat niet de door haar voorgedragen heer Verhulst maar de heer Nicolaï was benoemd. Den nieuw benoemden directeur der Koninklijke Muzijk- schoolde heer Nicolaï, werd Vrijdag avond, als blijk van bijzondere ingenomenheid met zijn benoeming door vele te 's Gravenhage gevestigde toonkunstenaren onder directie van den heer Becht, een serenade gebragt. Nopens den toestand van H. M. de Koningin-moeder is heden Zaturdag uitgegeven het volgende bulletin JH, M. de Koningin-moeder heeft dezen nacht in vergelij king van den vorigen meer kalm en rustiger doorgebragt. Bij het reg. rijd. art. te Arnhem zal gedetacheerd wor den een der zich in Nederland bevindende Japansche officie ren om zich de dienst van dat wapen eigen te maken. Men verneemtdat dezer dagen het ontwerp der comp tabiliteitswet aan den Raad van State is aangeboden eu dat het ontwerp-vvetboek van burgelijke rechtsvordering eerstdaags aan hetzelfde collegie zal worden ingediend. Burgem. en Weth. van 's Gravenhage hebben voor de betrekking van geneesheer-directeur van het nieuw gebouwde gasthuis aldaar aanbevolen de heeren 1°. Med. et Chir. doet. J. L. Chanfleury van IJsselstein en 2°. Med. doet. G. T. A. Wolterbeek Muller; en voor de betrekking van heel- en ver loskundige de heeren 1°. P. J. Ligtenberg en 2°. L. van Dorstenzullende in de zitting van den Gemeenteraad van Dingsdag tot de benoeming worden overgegaan, De arr.-rechtbank te Zwolle heeft de zaak tegen den voormalige» predikant J. G. van Rijn, wegens het onder houden van een bijzit in de door hem en zijn echtgenoote bewoonde woningnaar de correctionele terechtzitting ver wezen. De arr.-rechtbank te Deventer heeft Dingsdag 11. het raadslid der gemeente Bathmen dat den burgemeester schurk bad genoemd, vrijgesproken, op grond, dat zulks in een openbare raadsvergadering was geschied en dit als een uiting zijner meening wordt beschouwd. Maandag 11. had in de Zuiderkerk te Amsterdam door Ds. ten Kate, de afvaardiging plaats van den heer E. Weiss, zendeling van het Java-comité (de Nederlandsche afdeeling van in- en uitwendige zending te Batavia), tot zijn dienstwerk op het eiland Java, waartoe hij bevorens door de commissie tot de zaken der Protestantsche kerken in Ned.-Indië was geordend. Donderdag 11. werd te Utrecht het huwelijk voltrok- Deso Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- meri Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 ra., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 44 ra.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'s namiddags te 8 u. 45 m. savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. «v. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie iB open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 —2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'suiorgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij Koninklijk besluit van 22 Febr. 1865 N°. 128 lijn vastgesteld de voorwaarden voor benoembaarheid tot en de voordeelen en verpligtingen verbonden aan het ter be- echikking stellen van den gouverneur-generaal van Neder- landsch Indie van personenbestemd tot het vervullen van bepaalde ambten en bedieningenen wel zooveel betreft de onderwijzers in Nederlandsch Indië. Uit Groningen schrijft men van 22 dezer; Het album met photographische portretten van alle officieren van de dien3td. schutterij en van het garnizoen alhier, dat den ge- neraal-majoor C. H. Happé vroeger bevelhebber in de zesde, thans in de tweede milit. afdeeling, wals blijk van vereering en erkentelijkheid" zal worden aangeboden is gereed en zal morgen voor de belanghebbenden ter bezigtiging gesteld en daarna naar Arnhem verzonden worden.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1