Zaturdag 25 Februarij. Au. 1865. N°. '1542. Binnenlandsch Nieuws. COTG B L A K Dei» Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regel»ƒ0.75. Iedere regel meer 12^- Ct». Geboorte-, hn- welijks- en doodberigten van 1-4 regel»0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct». Zegelrecht 25 Ct». r Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; S u. 46 m.; 6 u. 6 ar, 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam tej 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 66 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te8u.45m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.We»t-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand RijLs-Telegrftaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra.ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en JFethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijk* Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van de Eiken kroon kapt. P. J. Pfeifer vau den generalen stafkapt. P, A. Yaillant, van het corps ingenieurs, mineurs en sa- peurs; kapt. A. Dillié, en den lsten luit. J. W. Bergansius beide van het wapen der artillerie. Z. M. heeft den heer E. Jacobson le Samarang er kend als consul van Wurtemberg voor Java, Sumatra en Macassar; aan Mr. W. Woldringh eervol ontslag verleend als griffier der arr.-rechtbank te Winschotenen aan A. J. C. J. S. Bergsma, als 1ste luit. van het corps ingenieurs, mineurs en Bapeursbeide op verzoek. De 2de luits. bij het corps mariniers, Jhr. W. P. Clifford Kocq van Breugelen M. R. E. Ahn kommanderende, de eerste het detachement mariniers, ingescheept op het wachtschip te Hellevoetsluisen de andere dat, ingescheept op het wachtschip te Willemsoord, worden met 15 Maart a. s. gesteld ter beschikking van den kommandant van voorschre ven corps en den 16den Maart daaraanv. vervangen respec- tivelijk door de 2de luits. T. Hansen en C. J. Visser. - Naar men verneemt, heeft de Keizer der Franschea aan den kapl.-luit. ter zee Jhr. de Casembroot, kommandant van de Medusa, het officierskruis van het Legioen van Eer geschonken. H. M. de Koningin-moeder heeft een onrustigen en be- naauwden nacht doorgebragt en de hoest blijft aanhouden. Men zegtdat de Minister van Binnenlandsche Za ken de zaak der gedeeltelijke afdamming van de Zuiderzee heeft onderzocht en het plan niet ongenegen is, dat om het hooge gewigt ook wel de aandacht van den Waterstaat ver dient. Ook voor 's lands verdediging heeft de afdamming bijzonder belang en verdient deze zaak zeer de algemeene opmerkzaamheid. - De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft dezer dagen aan de gemeentebesturen doen toekomen een staat ter invulling van de eterften naar den leeftijd over een tyd- vak van 20 jaren (1840-1860), ten einde daarvan te kun nen gebruik maken bij het onderzoek, omtrent den toestand der in fabrieken arbeidende kinderen. Men verneemt, dat de heeren P. N. Muller en Mr. E. N. Rahusenverkozen tot mede-directeuren der Amster- damsche kanaal-maatschappijvoor die betrekking hebben bedankt. Naar men verneemt is den heer Mr. E. G. Lagemaus, referendaris, belast met de directie der Nederlandsche Staats courant teven» voorloopig opgedragen de waarneming der functie vau directeur der algemeene Landsdrukkerij. De commissie van toezigt der Kon. Muzijkschool te 's Gravenhage had tot directeur voorgedragen den heer Joh. H. Verhulst. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage wordt Zaturdag avond een tweede voorstelling gegeven van de nieuwe opéra Roland a Roncevaux. Te 's Gravenhage wordt door den eigenaar van het Zuid-Hollandsch Koffijhuis aanbesteed het bouwen van een eigen gazinrigting voor 25 0 gazpitten, waarvan de plannen met opgaaf der kosten vóór 13 Maart moeten worden in gezonden. In de Nieuwe Rotterdamsche CouraDt leest men de volgende advertentie: Wij bidden U, Gemeenteraad! Herstelling onzer Houttuinstraat, Indien men daar te voet door gaat Dan blijkt het, Heeren! inderdaad Dat zij te wenschen overlaat. 't Plaveisel is in slechten staat De stoepen, buiten keur en maat, Ten speelbal van straatjongens kwaad Doen denken aan een honiggraat. Verbetert men toch wat bestaat, Eer men tot 't nieuwe overgaat, Dan noemt men dat een wijze daad. Wanneer het dus de kas niet schaadt, Brengt door Trottoirs dan regelmaat, In onze goede Houttuinstraat. Dat Gij ons steeds maar overslaat Is deelen met stiefmoeder maat, En dit verwekt maar afgunst, haat. Bedenk dat er geschreven staat Zijt uwe naasten niet tot kwaad O, Nobele Gemeenteraad, Gegroet van uw C'aninophaat. In den vroegen morgen van den 2 lsten dezer is ont.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1