N°. 1537. Maandag 20 February. A°. m$i Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH BAfiBLA r#. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en -Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regel»0.7*. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Ct». Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; S n. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m.- naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags teSu.45m. savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. '«namiddags. Oost-Indische Landpoat. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van S uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. T^antoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dag ijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. - -van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft B. A. J. Sassen benoemd tot auditeur bij den schuttersraad te Helmond. Naar men verneemtheeft Z. M. bij besluit van 8 dezer de betrekking van rijks-commissaris bij de Amsterdamsche kanaal-maatschappij voorloopig opgedragen aan den lands advocaat Mr. G. M. van der Linden. In het kiesdistrict Dokkum zijn tot kandidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer aanbevolen Mr. P. van Blom, rechter te Heerenveen, door de thorbeckiaansche de kapitein ter zee Jouwert Andrea te Leeuwarden door de anti-thorbeckiaansche en baron vau Wassenaar Catwyck te Voorburg door de anti-revolutionaire kiesvereeniging. Naar aanleiding der Maandag jl. voor het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland in hooger beroep gehouden plei- dooijen in de zaak aanhangig tusschen Mr. Raedt van Olden- barneveld tegen de Delftsche hoofdcommissie, heeft de heer Raedt verklaringen aan den heer Wintgens gevraagd overeenige door hem bij die gelegenheid gebezigde uitdrukkingen. Dit heeft geleid tot een antwoord van den heer Wintgens, waaruit blijkt, dat die heer reeds bij dupliek had gezegd, dat hem sommige uitdrukkingen in de improvisatie waren ontvallen en zij te sterk waren geweest. Hierop hebben de heeren van Lim burg Brouwer, van Andel, Veegens en Heemskerk Bzn. te kennen gegeven, dat, vermits uit den brief van den heer Wintgens blijkt, dat het zijne bedoeling geweest is, de woorden, die tot de briefwisseling hebben aanleiding gege ven terug te nemen en deze dus als niet gesproken moet worden beschouwd, zij oordeelendat daardoor voldaan is aan hetgeen het gevoel van eer vorderen kan en dat dus deze zaak als geëindigd moet worden beschouwd. Eerstdaags zal in den Koninklijken Franschen schouw burg te 's Hage de eerste voorstelling plaats hebben van Roland a Roncevaux, groote opera in vier bedrijven woor den en muziek van den heer A. Meerinet, tooneelmatige toestel van den heer Felix Potelalgemeen regisseur; dan sen geregeld door den heer Grenier, decoratien van den heer B. J. van Hove, costumes van den heer Verger. Men ver zekert, dat die opera met buitengewonen luister zal worden opgevoerd. Het bestuur der Nijverheids-Vereeniging te Middel burg heeft als proef uit Engeland ontboden en ontvangen een hoeveelheid gezouteu Amerikaansch buffelvleeschwaar van in den laatsten tijd in verschillende dagbladen is melding gemaakt, als zeer geschikt tot krachtig voedingsmiddel, vooral, wegens zijn geringen prijs, voor de minder gegoede klassen. Naar men verneemt, is de uitslag der genomen proef zoo danig, dat de verkoop dier vleeschsoort, welke zeer goed van smaak is, is aantebevelen. De prys kan evenwel, uit hoofde van de belasting, niet zoo laag worden gesteld als in Engeland. Wanneer echter het wetsontwerp tot wijziging der gemeentewetvoor zooveel de plaatselijke belastingen betreft, wordt aangenomen, dan is het te verwachten dat die prijs aanmerkelijk zal worden verlaagd en daardoor aan menigeen de gelegenheid tot het gebruik van goed vleesch zal worden geopend, die zich thans daarvan verstoken ziet. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten tot het aanschaffen voor die gemeente van twee stoombrand» spuitenuit de fabriek van Shand Mason en Comp. te Londen. Sedert de heffing der verhoogde belasting op het ge distilleerd schijnt te Haaksbergen even als in andere stre ken, het smokkelen van jenever zeer toegenomen te zijn. Zoo zijn in den nacht van den 3den op den 4den dezer door de aldaar gestationeerde ambtenaren Prins, van Enge len, Strengers en Robat 80 kannen en in den avond van den 7deu 30 kannen in beslag genomen, terwijl in den morgen van den 15den omstreeks 4 ure weder 24 kannen gedistilleerd werden aangehaald door genoemde ambtenaren. Hoewel het bij de eerste ontmoeting met de smokkelaars nog al heet schijnt te zijn toegegaan, daar men in het dorp de geweerschoten hoorde, heeft het den ambtenaren niet mogen gelukken een dezer personen in handen te kry- gen. Naar men zegt, heeft een der smokkelaars, die door een geweerschot getroffen was, zich den geheelen nacht in een boerenhut verscholen gehouden. Daar het bij de tegen woordige strenge koude niet aangenaam is om in het veld te liggenzit er toch nog moed en geestdrift genoeg in de ambtenaren om zich negen uren achtereen des nachts in het veld op te houden. Sedert den in November 11. te Dinteloord gepleegden moord op Johanna Levien heeft de justitie tot heden toe te vergeefs getracht den dader optesporen. Verscheidene ma.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1