iV. iS3h Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f2.80 In de drie tnaauden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Graven haoreDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 ru. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 in.; 4 h. 49 m.; 9 u. Postcujligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags teüu. 45u>. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laodpost. ÜverSoutbamptou I en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spocrweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Genteenieraad o p onbepaalde tijden- Burgemeester en Wethouder t, Maandag en Donderdag fa 11 uui Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van. II J uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 -• uur - Thesauriedagelijks van 102 uur - De Gemeente- Architect is te «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgons 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8—k. uur en van 4 7 uur; der In- en Uitgaande Rechteu en Accijns» dagelijks vaa 9 1 uur en van 3 6 uur; van 'gRijks üïiiecte Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. Al. heeft 1°. Mr. Ch. Th. J. baron de Constant Rebecque, op zijn verzoek, met ingang van 1 April a. s., eervol ontslagen als secretaris van den Raad van Siate, ou der dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen dien sten en 2°. met ingang van hetzelfde tijdstip tot secretaris van den Raad van State benoemd Mr. J. J. Beaujon, thans comm.-griffier bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal. - Voorts benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Sittard Mr. F. P. J. de Sainadv. te Maastricht. Den 2den luit. VV. G. Theunissenvan het 7de reg. inf., is in rang en ancienneteil overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië. Bij beschikking van den Minister van Binneniandsche Zaken zijn tot 1ste klerken bij dat depart, bevorderd de 2de klerken P. L. de Jough van; Ai kei, A. J, Fehr, J. YV. van SchageuM. Ph. H. van den Berg en W. C. Stomman. Naar men verneemt zal, bij gelegenheid van den verjaar dag van Z. M. den Koning op Zondag avond de illuminatie van wege het gemeentebestuur ontstokeu worden. Op het Tour- nooiveld en de Plaats zijn muzijktempels opgerigt; de illumi natie zal plaats hebben op den Langen- en Korten Vijverberg te 's Hage. De Hooge Raad, burgerlijke kamer, heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van de naamlooze Vennootschap van de bierbrouwerij de Posthoorn, azijnmakerij de Twee Sleu tels, eischeresse proc. van der Jagt, tegen J. Lammerse, ver weerder, proc. van der Burgh. De Raad heeft dat beroep ver worpen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een ontwerp van wet betreffende de nverantwoording der ontvangsten en uit gaven tot regeliug van het Muntwezen van Nederl. Indië," bevattende de twee volgende artikelen: //Art.,1. Het batig slot der rekening, door onzen Minister van Koloniën op gemaakt, wegens ontvangstenen uitgaven in Nederland ge daan tot regeling van het muntwezen van Nederl. Indië wordt vastgesteld tot een bedrag van f 568,133,2 8. - Art. 2. Aan de middelen en inkomsten van het jaar 1864 worden toegevoegd 1°. het batig slot der rekening \vegen9 ontvangsten en uitgaven in Nederland gedaan tot regeling van het muntwezen van Nederl. Indië, ad f 568,138,28 2°. het batig slot der rekening wegens ontvangsten en uit gaven, op last van den gouv.-generaal van Nederl. Indië gedaan tot legeliug van het muntwezen van Nederl. Indië, ad f 2,874,242,945; te samen 3,44 2,3 7 6,225. Men wil, dat de Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen 27 dezer. Woensdag namiddag tusschen half zes en zes ure heeft men te 's Hage en omstreken in de lucht eene lichtgevende massa geziendie de kleuren van Bengaalsch vuur had van het N. Oosten naar het Z. Westen loopende hetgeen voor een meteoorsteen gehouden wordt. -De arr.-rechtbank te Zwolle, Woensdag vonnis wij zende in de procedures tus9chen den heer Pruimers en mevr. de wed. Pruimers van Dedemwederzijds gevoerd over de vraag wie van beide partijen gerechtigd is, het minderjarig kind Margaretha Danielle Pruimers tot zich te nemen heeft de vordering van mevr. de wed. Pruimers ontzegd en den heer Pruimers zijn eisch toegewezen. Op de laatste vergadering van het bestuur der Al- gemeene Tentoonstelling van voortbrengselen van Tuinbouw, welke in de maand April te Amsterdam zal plaats hebben, is besloten, gelijktijdig te houden een congres van kruid kundigen en van beoefenaren van tuinbouw; voorts dat de tentoonstelling zat geopend zijn van 8 tot 12 April, tegen betaling van 5 0 cents. Wij vernemen dat tot directeuren der Amsterdamsche kanaal-maatschappij zijn gekozen de heeren Josepbus Jitta, J. Boelen Jrz., H. A. Insinger, 0. A. E. van den Honert eti W. F. Heshuysen; en tot commissarissen de heeren J. Bonnike, C. F. QuienJ. Boelen, J. van Eeghen, Frans van Heukelom, J. F. Broms, F. W. Hepner en L. A. Bienfait. Woensdag zijn door de Nederl. Handel-Maatschappy te Amsterdam geveild 87242 balen koffij alles is verkocht doorgaans boven den prijs der taxatie. De Arnhemsehe Courant bespreekt de keuromanie der gemeentebesturen, die onbestaanbaar is met de ware ge meentelijke vrijheid en zegt, dat //niets op dei duur meer van gemeentelijke autonomie en zelfstandigheid af'keerig zou kun nen maken, dan gemeentelijke heerseli en bemoeizucht met deze beuzelarijenwier regeling velen onzer gemeenteregerin- Prijs der Advertentien, 1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12£ Ct». Geboorte-, ha telijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct».

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1