N°. 1530. Zaturdag 11 February. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. IISCH lit (ill LI Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va* genootschappen 5 Cts, Zegelrecht 35 Cti. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 in.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m,, 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam tej 8 u. 44 ra.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondaes,5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingeu aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat's morgens te 8 u, en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks vai S—uur eu van 4-7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '»R Fj Dueote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 our. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; *an de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. J. Ganderhejrden op verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Win- sum en Baflo. Z. M. heeft met 1 April a. s. bevorderd tot ingenieur lste kl. bij de marine, die der 2de kl. J. W. Calten en tot ingenieur 2de kl. den aspirant-ingenieur B. W. Tideman. Heden heeft de Raad, burgerlijke kamer, uitspraak gedaan in de zaak van den Staat der Nederlanden, gedaagde, thans declarant, tegen vrouwe J. T. baronnesse van Dedem weduwe D. Pruimers, thans gedeclareerde, en de kosten ten harer laste begrooten haar tot voldoening daarvan veroor deeld. Uit Utrecht wordt berigt, dat op Vrijdag 17 Februarij te Amsterdam zullen bijeenkomen commissiën uit de studen tencorpsen der Hoogescholen te Leiden, Utrecht en Gronin genten einde de verzoening te bekrachtigen, die tusschen de beide eerstgenoemden is tot stand gekomen. Zaturdag morgen te half 10 uur zal het stoffelijk over schot van den heer J. H. Lubeck op de begraafplaats Eik en Duinen te 's Hage ter aarde besteld worden. Vóór en achter de lijkkoets zullen de in de residentie bestaande muziekscholen maatschappijen en vereenigingen zich laten vertegenwoordigen ook van de schilderschoolde letterkunde en de tooneelspeel- kunst zullen vertegenwoordigers in de lijkstoet worden gezien Door mevrouw Offermans-van Hove zal op het graf een bloe menkrans worden nedergelegd. Een treurzang, een lijkrede en een graflied zullen daarop worden uitgevoerd en uitge sproken. Men verzekert, dat de slippen van het lijkkleed zullen dragen als vertegenwoordiger der toonkunst de heer Ver hulst; van de dichtkunst, de heer van den Berg; van de schilderknnstde heer van Hove en de beeldende kunsten in 't algemeen de heer Coelraan. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra la Favoritevoorafgegaan door de opéra-coraique le Pré aux Clercs. Van goed onderrigte zijde wordt verzekerd, dat de spoorweg van Cleef naar Zevenaar 27 Maart voor het ver keer zal worden geopend. Naar men verneemt, zal de illuminatie van wege het gemeentebestuur te 's Hageter gelegenheid van den ver jaardag van Z. M. den Koning, ontstoken worden, zich be palen tot den langen Vijverberg en op eenige daaraan- grenzende puntenterwijl aldaar twee muzijktempels zullen worden geplaatst, waarin door het muzijkcorps van de ste delijke schutterij en een ander corps, muzijk gedurende den avond zal worden uitgevoerd. De Nederlandsche Handel-Maatschappij heeft tegen 21 Febr. te Rotterdam in veiling aangeslagen circa 1200 balen Kaapsche en 900 balen Buenos-Ayres wol. Dingsdag 11. vierde de R. C. pastoor C. Oomen te Princenhage het feest van zijn 5Ojarig priesterschap. De bis schop Mgr. van Gend hield daarbij een stichtelijke rede. Toen de heer M., majoor-kommandant van het garnizoen te Zwolle, met zijn echtgenoote Dingsdag avond in een vige- lante naar huis reed, viel het voertuig, langs een smal dijkje uitglijdende, in een sloot. Daar de plaats des ongeluks eenig- zins afgelegen en het reeds laat in den avond was, kwam er niet spoedig hulp opdagendoch vóór deze kwam hadden de heer en mevrouw M., benevens de voermanzich zeiven weten te redden. Zij hebben geen kwetsuren bekomen maar het paard werd later dood uit het water opgehaald. Te Groningen is het ijs weder zoo sterk dat Maan dag narresleden met paard er op werden gezien; de hard rijderijen worden weder overal aangekondigd. De tuinman van het kasteel Biljoen bij Velp, die eerst sedert weinige weken als zoodanig was aangesteld werd jl. Dingsdag vermist. Na langen tijd overal gezocht te hebben, vond men eindelijk zijn lijk in de sluiskolk nabij den Schaapsdijk, waarin hij waarschijnlijk, bij de opneming van het wassende waterdoor een ongelukkig toeval zal zijn gestort. De ongelukkige laat een vrouw en vijf jeug dige kinderen na. Woensdag nacht is te Hilversum een boerderij van Jan de Jong, Lammertszoonin brand geraakt en met al het toebehoorende afgebrand. De oorzaak is onbekendmen zegt dat er niets verzekerd is. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Groningen, Ds. W. H. Krijt, theol. doet. te Berkel en Rodenrijs, en te Sexbierum (Friesland) Ds. H. M. M. Rappardthans te Eng- wierum.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1