GRACIEUSSGEÏLLUSTREERDE AGLAJA. Nummer Vijf Advertentiên. Het Nummer van 17 Februarij 1865 is uitgegeven en bevat Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. en Leiden, 2 Februarij 1865. Leyden, 1 Februarij 1865. van de (hollandsche editie van de duitsche bazar.) Iedere Aflevering kost 2I{ Cent. die door laatstgenoemde was geslagen. De zoon van John Bulllid der maatschappij tot bescherming der dierenver klaarde voor de rechtbankdat hij een pligt had vervuld door tusschen beide te komen, toen de hond in kwestie werd geranseld; maar zijn tegenpartij beweerde van zijn kant, dat de hond hem in de beeuen gebeten had. De lantaarnopste ker is tot geldboete veroordeeldvooral omdat hij den die ren beschermenden Brit wat hard had geslagen. In de laatste week der maand Junij e, k. zal in het glazen paleis te Londen het Handelsfeest plaats hebben, waarbij 4000 executanten zullen medewerken. Maandag avond brak in het Surrey theatre te Londen bij het eindigen van de voorstelling plotseling brand uit. Juist was de clown bezig om in de pantomime //Richard Coeur de Lion" een solo-burlesque op de trombone voor te dragen, toen hij bemerkte, dat er achter het tooneel in het bovenste atelier onraad was. Zonder zijn zelfbeheersching te verliezen, staakte hij plotseling zijn spel, wierp zijn instrument Weg op eene wijze die het publiek deed denken dat het niet meer deugde en liep wat hij loopen konnaar den directeurwien hij het gevaar mededeelde. Deze begaf zich dadelijk op het tooneel; maar in de zaal hadden sommigen reeds een rooklucht bespeurd en zijn ver schijning gaf een reden te meer om //brand" te roepen. Hoe kostbaar de oogenblikken ook warentoch gaf de directeur er eenige ten beste om het publiek tot bedaardheid aan te manen ten einde geregeld het huis te verlaten. Dank zij het opvolgen van dien raadgelukte het dan ook het niet bijzonder talrijke publiek, buiten de deuren te komen. Inmiddels was het vuur steeds toegenomen achter het gordyn, dat nedergelaten was. Binnen 10 minuten tijds stond alles in lichtelaaije vlam. De acteurs kweten zich dapper om te redden wat te redden viel, maar trots hun goeden wil mogten zij er slechts in slagen te voorkomen, dat men men- schenlevens te betreuren zou hebben. Hei kostbaar decoratief, de prachtige costumes, de instrumenten, ja zelfs de kas ging te loor. Ongeveer drie honderd menschenaan dit tooneel verbonden, zijn broodeloos, doch geen bevindt zich buiten staat, om, wanneer hij een betrekking vinden kan, die naar behooren te vervullen. Een groot gedeelte van het grond- kapitaal was geassureerd. Te Birmingham is de snelheid in het vervaardigen van stalen pennen tot die hoogte gebragtdat een vlugge werkster in de tien werkuren daags 36,000 pennen uit snijdt, welke arbeid twee bewegingen van den arm in een seconde voor elke pen vereischtdus 72,000 in de 10 uren. De bestorming van fort Fisher wordt door de Noor delijke dagbladen als het schitterendste wapenfeit van den geheelen oorlog en als een zeer heugelijke gebeurtenis be schouwd hoewel daarmede nog de val van Wilmington ver zekerd noch de weg voor den sluikhandel gesloten is. 2 Februarij. - Tot Doctor in de Rechten, de heer J. F. F. Hugueningeb. te Sneekmet Theses. OFFICIËËL NIHUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden roepen by deze op alle leveranciers, werkbazen enz., welke over het afgeloopen jaar 1864 ten laste der gemeente eenige vorde ring hebben, om hunne rekeningen ten spoedigste, immer» vóór of op 15 February ek., ten bureele van den gemeente architect op het Raadhuis inteleveren. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd door M. P. Oudshoorn, broodbakkertot de plaatsing van een tweeden bak-ovenmet een rookkanaal leidende naar den beslaanden schoorsteen in zijn hui3 in de Doukersteeggeteekend Wijk VI, N°. 70. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende pandenten opzigte der infor- matiën de commodo et incommodozal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 6den Februarij, des voormiddags ten 11 uur. Ondertrouwd 1). A. HOOGENSTRAATEN H. E. VACHER. Leiden, 2 Februarij 186 5. De Ondergeteekende bedanktook namens zijne broeders en zustersvoor de deelneming bij het overlijden van hunne geliefde Moeder en Behuwdmoeder ontvangen. P. F. W. DE TIMMERMAN. De GEMEENTE-COMMISSIE van het NEDERDUITSCH HERVORMD KERKGENOOTSCHAP alhier berigt bij deze aan belanghebbenden, dat op heden zijn Uitgeloot de navolgende Aandeelen in het renteloos voorschot voor de vernieuwing van het binnenwerk der Pieterskerk, als Nos. 19, 113, 115, 92 86, 84, 32, 41, 111, 47. Wordende de Houders dier Aandeelen verzocht de aflossing te laten ontvangen ten huize van den Commies-Kamerbe waarder J. DE PECKER, die daartoe zal vaceren iederen werkdagdes mid dags van 12 tot 2 ure. Namens de Gemeente-Commissie voornd., SCHELTEMA Lid en Secretaris. Het van ouds beroemde uitwendig middel tegen de KINKHOEST is, be halve bij de firma CORNs. VAN EMMERICK ZOON te Dordrecht, ook bij de onderstaande depots voorhanden J. T. Terburg, Leiden. E. F. van Santen Koltf, Rotterdam. J. M. Renesse 's Hage. L. L. Oversluis, Delft. G. P. van Son en Zn., Amsterdam. H. Groot, Wormerveer. Mironde Pz., Harlingen. K. de Vries, Meppel. J. van Beek, Hoorn, W. A. Caron, Tiel. J. P. Verlinden, Bergen-op-Zoom. J. A. Martens, Tilburg. A. van Dorsse, Utrecht. NB. Elke flacon is voorzien van eene gedrukte gebruikaanwijzing. Gehaakt overtrek voor een koelbakje; Stop voor een wijnflesch met wijngaardranken ver sierd; Stop voor een wijnflesch met koraal en schelpen versierd; Stop voor een wijnflesch met een bladeren kroon versierd; Lampenhoedje; Gehaakte kant; Rand ter garnering van ne'glige'skinderkleederen enz.; Ne'gligé-laars voor heerenNéglige'-mand met een gehaakt overtrek; Twee bobèches; Gehaakt kleed voor een broodbord of theeblad Corset-lijfjeLang corset; Flesschen bakje; Hoog kleedje met panden; Schortje Adeline;Schortje 'Carlotta;" Halve handschoen van zwarte taf met borduurwerk; Gehaakte pelerine voor meisjes van 810 jaar; Haaksteek FleuretteHemd voor kinderen tot 2 jaar; Kwast met een gehaakt overtrek; Gehaakte rand met grelotster garnering vau gordijnen, spreijen enz.; Geborduurde letters van T tot Z; Kinderschoen; Lampenkleedje met madelieven; Scharenband; Gehaakt tusschenzetselVuurscherm. Op het Supplement vindt men de Borduurpatronen voor een Ne'glige'-laars voor Heeren; Kinderschoenen; Hoeken voor zakdoeken; Patronen voor dasjes; Kraagjes; Man- chette; Randen voor zakdoeken; Smalle en breede randen; Kindermutsje; Randje voor on- derkleêren; Tusschenzetsels; Kroontjes; Boquetjes; Geborduurde Knoopsgaten; Een Kapel; Een Patroon voor den platten steek; De letters M tot Z. Knippatronen: Hoog kleedje met panden; CorsetlijfjeCorset; Hemd voor kinderen tot 2 jaar; Handschoen van zwarte taf; Schortje «Adeline;" Schortje «Carlotta."

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3