865. Donderdag 2 February. N°. 1522. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCII Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. LAD. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te_ 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'s namiddags teSu. 45m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 sa. 'snamiddag9. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van LI1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie t dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is tc spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks vai 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRipn D'reote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; - van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft bij het wapen der inf. tot late luitenants (naar oud. van rang) benoemd1ste reg., den 2den luit. P. Thijssenéde reg., den 2den luit. P. Riethageu6de reg., den 2den luit. R. J. van Hooydonk7de reg., den 2den luit. C. J. de Bordes; 8ste reg., de 2de luits. M. J. Temminck en H. J. F. Dommersen bij het instr.-bat. den 2den luit. J. H. P. van Goens, allen van het corps. Z. M. heeft aan den burgemeester der gemeente Urk een som geld doen toekomenten behoeve van de naaste betrekkingen der drie verongelukte visschers, in de maand Augustus jl. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken is thans een adres ingediend door drie heeren uit Parijs en den majoor Revius van 's Hageom concessie voor den aanleg van een zeehaven te Scheveningenin verband met een spoorweg naar Almelo, zonder eenige geldelijke tegemoetkoming van den Staat, de provincie of de gemeente. Aan de leden van de Tweede Kamer zijn rondgedeeld twee adressen, als; 1°. van den Raad der gemeente Hoorn, houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot wijziging der gemeentewet, voor zooveel de plaatselijke belastingen be treft; - de Raad vertrouwende dat het ontwerp wet wordende zoodanig zal worden ingerigt, dat die wet ook in die ge meente zal kunnen worden toegepast, zonder groote inoei- jelijkheden bij de toepassing of aanzienlijk nadeel voor de ingezetenen te veroorzaken. 2°. van de Kamer van Koop handel en fabrieken te Groningen die verzoekt dat het op gemeld ontwerp niet tot wet moge worden verheven dan nadat daarin de noodige wijziging gebragt zij. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft met algemeene stemmen afwijzend beschikt, op het verzoek vau de hoofdcom missie voor de plaatsing van een monument ter eere van wijlen Z. i). H. Hertog Bernard van Saxen-Weimarstrekkende, dat daartoe een plaats werd afgestaan aan het einde van het Lange Voorhout bij den Kneuterdijk. Maandag werd te Arnhem op een eenvoudig plegtige wijze ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van Ch. G. Mer- kus ridder der orde van den Nederl. Leeuw, emeritus predi kant der Waalsche gemeente van Amsterdamoud-president der commissie voor de zaken der Waalsche kerken een man van groote begaafdheden en om zijn uitmuntende hoedanighe den algemeen geacht.. Dingsdag is te 's Hage aangekomen de kapitein-luite nant ter zee, Jhr. F. de Uasembrootdie als bevelhebber van het stoomschip der Nederl. Marine, de Medusa, den llden Julij 1863 zoo kloekbloedig de eer van zijn vlag wist optehouden, bij gelegenheid dat hij de Japansche Bin nenzee wilde binnenloopen en toen zijn schip door 9 batte rijen verraderlijk werd beschoten in een doortogt van naauwe- lijks 1200 ellen breedte. Het reeds gemelde detachement enz., dat bestemd is om via St. George d'Elmina naar Batavia te vertrekken zal Donderdag den 2den dezer van het koloniaal werfdepot te Harderwijk naar Rotterdam vertrekken om dien dag te em- barqueren aan boord van het aldaar liggend schip Concur rent, gezagv. A. van der Harst. Het bevel over bedoeld detachement is opgedragen aan den lsten luit. der art. van het O. I. leger E. A. B. Baehr (die van verlof naar Java terugkeert) en tot medegeleider den offic. van gez. 3de kl. van gemeld leger J. J. Hoogeboom. - Te Zutpheu is berigt ontvangendat de Minister Thor- becke heden Woensdag de feestelijke opening van den staats spoorweg aldaar zal by wonen. De heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Zaken, zou zich heden Woensdag naar Zutphen hebben begeven om bij de opening van den spoorweg Zutpheu-Arnhem tegen woordig te zijn. Z. Exc. is echter in dat voornemen verhin derd en is aan zyn departement werkzaam, en heden Woens dag middag zou er ten zijne huize een groot diner plaats hebben. Tot leeraar in de wiskunde aan 't Athenaeum te De venter is door den Gemeenteraad benoemd Dr. W. de Loos. Een handelsreiziger bezorgde dezer dagen in eigen per soon een brief op de post te Kampen vóór het vertrek der laatste post naar Zwolle. Hij meldde daarin zijn aankomst te Utrecht tegen den volgenden avond per laatsten trein uit Zwolle. Hij vertrok dan ook 20 uren na zijn brief en had het genoe gen nadat hij reeds eenige uren in deu familiekring had door- gebragt toen eerst zijn eigen brief te zien arriveren. De brief had 12 uren vroeger aan zijn adres bezorgd kunnen worden, maar de postbeambten zijn niet gestraft In de gemeente Boekei is in lOOjarigen ouderdom

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1