H N°. 1520. Dingsdag 81 Januarij. A'\ 186 Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. spoortreinen van Leiden naar 's Graven hageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 tl. 51 in.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 ra. naar liaariem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 ra.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Gaven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddagsdes Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nienwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 m. !savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snaraiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton I en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's in. tot 9 uur 's av. 8poorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van II 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van Hl4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks vaa 5uur en van 4 7 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten on Acoijnsen dag'dijks van 91 uur en van 36 uur; van 'rRjks D'reote 3elastingeu, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Douderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van - *..nde Hypotheken on bet Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd, tot burgemeester der gemeente Amerongen en Leersum D. Fontein Fz. te Leersum. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft den leer ling-telegrafist M. Brieve, op zijn verzoek eervol ontslagen. Uit het voorloopig verslag van het onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer van de Staten-Generaal be treffende het wetsontwerp tot herziening der personele be lasting blijkt, dat de meerderheid van de 5 8 leden, die daaraan deel namen, van gevoelen was, dat die wet te zeer de strekking heeft, om den last van de zeer volkrijke ge meenten op de plattelands-gemeenten over te brengen en dat de daaromtrent voorgestelde bepalingen als strijdig njet den aard der personele belasting moeten worden beschouwd, die niet het verteringsvermogen maar alleen de uiterlijke vertering treft; zij was ook sterk gekant tegen de algemeene schatting en telling, die veel opschudding en ontevredenheid zou veroorzaken, alsmede tegen de voorgedragen bepalingen omtrent de vrijstellingen en remissiëu. Naar men verneemt, wordt er heden Maandag, in het oude gebouw van den Hoogen Raad, onder het voorzitter schap van den generaal-majoor J. C. Wagnerdirecteur der eerste artillerie-directie, een eerste vergadering van een raad van eer gehouden, die in de vorige week bij uitloting is benoemd, uit hoofdofficieren is zamengesteld en voor wel ken raad een hoofdofficier van de kavallerie verschenen is. De arrond.-rechtbank te Rotterdam heeft voor de in dat collegie bestaande vacature de navolgende aanbeveling opgemaakt: Mr. J. J. Lokerechter in de arr.-rechtbank te Dordrecht; Mr. W. A. 't Hooftkantonrechter te's Gra vendeel, en Mr. D. J. Mom Visch, adv. en rechterplaatsverv. te Haarlem. De provincie Limburg had tegen den Staat der Ne derlanden bij de arr.-rechtbank te Maastricht een rechtsvor dering ingesteld tot ontruiming van het paleis van justitie en van de kazerne der marechaussee te dier stede, op grond dat die gebouwen haar toebehooren en wederrechtelijk gebruikt worden door of namens den Staat. Bij vonnis heeft de recht bank de vordering der provincie, gegrond verklaard en daarbij aangenomendat bij Koninklijk besluit volkomen afstano' is gedaan van den eigendom. Het bezit van de teruggevor derde gebouwen wordt bij die uitspraak gezegd te zijn geweest te kwader trouw, van het oogenblik dat de verpligtiug der provincie heeft opgehouden om de rechterlijke collegiën.enz. te huisvesten; en de ontruiming daarvan door het provinciaal gerechtshof', de arr.-rechtbank het kantongerecht en de com pagnie marechaussee wordt bevolen om plaats te hebben zeven maanden na de beteekening van het vonnis, hetwelk uitvoerbaar is verklaard bij voorraad, niettegenstaande hooger beroep; bij gebreke vau de ontruiming wordt magliging gegeven tot het bewerkstelligen daarvan door middel van den sterken armeindelijk wordt de Staat verwezen tot het doen van rekening en verantwoording, tot vergoeding van kosten, schade en interessen, en in de kosten van het rechts geding. Heden Manndag heeft aan het locaal van het provin ciaal bestuur in Zuid-Holland de aanbesteding plaats ge had van de levering van steenkolen ten behoeve van de baggerstoomvaartuigen op de Merwede en Killen in Noord- Braband en Zuid-Holland in het jaar 1 865. Daarvoor wa ren zes iuschrijvingsbilletten ingekomen. De minste inschrij ver was de wed. Jan Molet en Zn., te Leiden voor 5 21 cent per mud. Heden Maandag werd ten Raadhuize te 's Hage aan besteed. de levering van 6000 illumiueerglazen. Er waren zes insohrijvingsbilletten ingekomen. De minste inschrijver was de heer W. F. van Hartrop Jr. te Leden, voor de som van f 0,06 per stuk en voor de gebrokene of vermiste bovendien 3 cents. Vrijdag 11. heeft Dr. C. A. Engelbregl zijn taak ge ëindigd als professor aan het Athenaeum te Amsterdam om weldra optetreden als directeur van 's Rijks hoogere burger school te Middelburg. Het afscheidswoord bij zijn laatste collegie-uur getuigde van den aangenamen geest, die er tus- schen hem en zijn kweekelingen heerschte en de geschenken die hij ontving zetteden daarop liet zegel. Eenige Utrechtsche studenten in de rechten hebben het noodig geacht te verklaren dat de hulde aan Multatuli gebragt alleen betreft het genie van dien schrijver, waarvan hij vooral in zijn Max Havelaar zulke schitterende bewijzen heeft geleverdmaar niet zijn persoon en beginselen. Zij achten het een gelukkig verschijnsel dat men slechts 40 stu- dioso (hoofdzakelijk medici en philosophi) koude vinden tot

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1