Zaturdag 28 Januarij. A0. 4865. N°. 1518. Binnenlandsch Nieuws. v LE1IISCII M6BLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 in.; 3 u. 46 in.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te^ 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 in.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 ii.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Poaibusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. OverSouthampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf'dagelijks van 7 u. 30 ra. 's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie vein Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van S 2 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van 'aRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van S4; van de Hypotheken en bet Kadaster van 9 4 uur. Z. M. heeft tot burgem. der gem. Loon op Zand be noemd P. van Dortmond Gz.; tot rector magnificus aan de Hoogeschool te Leiden voor het Academiejaar 1865/66 den hoogleeraar Boneval Faure. Z. M. heeft den heer H. Rochussen erkend als consul van Portugal te Batavia. De arrondissements-rechtbank te Zwolle heeft 11. Woens dag beslistdat mevr. de wed. Pruimers rekening en ver antwoording zal doen aan den nieuw benoemden voogd de heer N. Pruimersmet magtiging om bij gebreke daarvan hare goederen tot een bedrag van 25000 in beslag te doen nemen. Naar men verneemt, is de heer Dremelbroeder van den hotelhouder Bellevue te Brussel, die ook te Aken en Dresden hotels heeftbenoemd tot directeur van het groot stedelijk Badhuis te Scheveningen dat vooralsnog ten koste van de gemeente wordt geëxploiteerd. Bij het adres tot het bouwen van een nieuwen schouw burg te 's Graveuhage verlangen adressanten 1°. de vrije beschikking van den noodigen grond2°. concessie om den daar te bouwen schouwburg te exploiteren3°. zekerheid dat bij de opening van diende tegenwoordige schouwburg worde gesloten 4°. overdragt van alle baten en lasten van de exploitatie] van den tegen woordigen schouwburg verbon den aan de opterigten maatschappij5°. overdragt van al het mobilair en heweegbaar materieel6°. jaarlijksche uit- keering aan de maatschappij van een toereikend kapitaal ter bestrijding van 6 pCt. renten op de uitgegeven en nog niet uitgelote» aandeelen op het te negotiëren kapitaal van hoog stens 500,000 en tot aflossing van vijf aandeelen 'sjaars ad /"1000 elk, welk een en ander der gemeente niet hoo- ger kan komen dan 30,000 'sjaars. De concessie wordt op die grondslagen verlangd voor 9 9 jaren. Bij het adres, door den heer d'Engelbronner qq. geteekend, is een balans gevoegd, waarin de eigenlijke bouw van den schouwburg en toebehoorenwaaronder een inrigting voor eigen gas verlichting wordt uitgetrokken, voor 400,000, het bedrijf- kapitaal voor 5 0,000 en de overige onkosten mede 5 0,000. Onder de vaste jaarlijksche ontvangsten worden gerekend 1°. van de gemeente 's Gravenhage voor rentebetaling (af neming naar gelang der jaarlijksche uitloting) a 5 pCt. van het kapitaal 25,000 2°. idem voor minimum van uitlo ting 5000 3°. huur van lokalen, van verschillende cor poration en particulieren 10,000 4°. verpachting der buf fetten 2000 te zaraen 42,000, De jaarlijksche exploi tatie-ontvangsten worden op ƒ195,000 gerekend. Er heeft zich te 's Hage een commissie gevormd om te trachten binnen de residentie een kinderziekenhuis op te rigten. Voor de eerste inrigting wordt een bedrag aan gif ten vereischt van minstens ƒ6000 en voor instandhouding aan jaarlijksche giften een gelijk bedrag. Aan het hoofd der commissie staat als eerevoorzitter den heer J. J. Rochussen. Het doel is om zieke kinderen van minvermogenden van 1 12 jaar, van welke geloofsbelijdenis ook, kosteloos te verplegen. Met 15 Sept. zullen weder 4 jongelieden te Utrecht worden geplaatst, om onder toezigt van Prof. Mulder tot militaire apothekers in O. en W. Tndië te worden opgeleid. Den 29sten Mei zal het vergelijkend examen plaats hebben van de kandidaten. Behalve de aan den heer Douwes Dekker gebragte serenade, hebben 16 studenten te Utrecht den schrijver van //de Bruid daar boven" Dingsdag een souper aange boden. De officieren-sociëteit der dd. schutterij te Rotterdam telt nu 1045 leden. Uit Rotterdam wordt ons van 26 Januarij berigt Naar men verneemt, heeft gisteren avond de volgende bru tale diefstal plaats gehad. De dieven hebben zich nl. toe gang verschaft ten kantore van den heer H. op het Steiger en, na aldaar een lessenaar opengebroken en de daarin aan wezige gelden ontvreemd te hebben, zijn ze gemakshalve overgegaan de geheele brandkast op een zoogenaamd steek- wagentje te vervoeren. Hoe ongelooflijk het ook schijne hebben ze nogthans 'hun buit kunnen vervoeren tot op de Kruiskade; hier schijnt onraad gekomen te zijn, ten minste bij aankomst der wachters uit de Diergaarde hebben ze het op een loopeu gezetna alvorens de kast in de sloot te hebben geworpen. Als een bewijs, dat in ons land nog al beoefenaars der bouwkunst gevonden worden kan strekkendat voor de betrekking van gemeente architect te Zalt-Bommelmet

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1