N°. 1517. Vrijdag 27 Januarij. A\ 1 Binnenlandsch Nieuws. 'V 2. Deze Courant verschijnt «lken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te^ 8 n. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.;van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van S2 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4. van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den lieer M. E. J. Lastdrager den titel verleend van hoofd-commies bij de Thesaurie des Konings. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Zutphen Mr. J. Gauderheyden, burgemeester der gemeente Winsum en Baflo. Z. M. heeft goedgevonden den 2den luit. W. J. C. Kals- hovenvan het 1ste reg. inf., in z\jn rang en ancienneteit over te plaatsen bij het wapen der infanterie van het leger in Oost- Indië. Men verneemt, dat de 1ste luit. J. F. Goudriaan, van het 1ste reg. vest.-art., opzigter bij 's Rijks geweer winkel te Delft, is gedetacheerd geworden bij de Kon. Mil. Academie te Breda. Van het reg. gren. en jag. te 's Hage zijn bij hel Koloniale leger bestemd voor O. I. met een nieuwe ver- bindtenis overgeplaatst, 1 sergeant, 4 korporaals en eenige grenadiers en jagers, onder toekenning der voor ieders graad bepaalde gratificatie; zij zullen bij het koloniaal werfdepot a la suite worden gevoerd tot tijd en wijle zij naar Java moeten vertrekken. De Koning van Hannover heeft tot consul te Amsterdam benoemd den heer J. Hermann Schroder. Naar men verneemt is men aan het Departement van Financiën bezig met het opmaken van de memorie van be antwoording op het verslag der Tweede Kamer over het wet- ontwerp tot wijziging van de gemeentewet. Het gerucht loopt, dat de Minister aan het verlangen van de Tweede Kamer op sommige punten zal toegeven en de uitkeering wegens de heffing van den accijns op het gedis tilleerd niet langer facultatief, maar verpligtend voor het rijk zal maken. Onder de middelen, tot dekking van de gemeente-uitgaven aan te wijzenzou dan in de eerste plaats worden opgenoemd de personele belasting en, in de tweede plaats, de uitkeering wegens den accijns op het gedistilleerd. Yan meer belang nog is het gerucht, dat de Minister aan veler verlangen zou toegeven, om de nieuwe voordragt op het personeel niet als onafscheidelijk van de wijzigingen in de gemeentewet te beschouwenmaar het personeel later afzonderlijk te doen behandelen. Spoedig zal het verslag over het wetsontwerp tot wijzi ging van de tarieven in Oost-Indië in druk verschijnen. Men wil ook weten dat bij de weder-bijeenkomst van de Tweede Kamer eindelijk eens de geneeskundige wetten zul len worden behandeld. De arr.-rechtbank te 's Hage heeft bij vonnis van heden Donderdag W. M. Kirchner, boekbinder en étuiwerker aldaar, zoowel op grond van art. 18 als ter zake van art. 17 der wet van 12 Maart 1818 (Stbl. N°. 16) schuldig verklaard en tot twee geldboeten, ieder van 50, veroordeeld, met verbeurdverklaring der geleverde geneesmiddelen en verder in de kosten van het geding. De aanvrage van de Nederl. Rijn-Spoorweg-Maatsch. om concessie voor den spoorweg van Gouda naar 's Gravenhage en Scheveningen is reeds den 6den Oct. gedaan. De lijn gaat uit van nabij het station Gouda en eindigt te 's Hage aan den Be- zuidenhoutschen weg, achter het hotel Bellevue; met stations te Soetermeer en te 's Gravenhagealsmede halten bij Moer- Kapelle, Zevenhuizen, in den Tweemanspolder en bijVoorburg. De heeren Schretlen en Maxwils hebben den 3 den Januarij 11. van hunne aanvrage afgezien, indien de concessie aan de Maatschappij werd verleend en er is nu hoop, dat zulks door den Minister van Binnenlandsche Zaken zal geschieden, zoodat er van de lijn Leiden-Woerden niets schijnt te komen. Ds. R. Koopraans van Boekeren van Leiden vervulde Dingsdag avond, in plaats van den heer C. Busken Huet een spreekbeurt in de Rotterdamsche afdeeling der Holland- sche Maatschappij van Kunsten en Wetenschappen. De meest behartigingswaardigede verstandigste raadge vingen en opmerkingen zijn auditorium in den meest aan- genamen vorm optedisschenziedaar het doeldat Ds. van Boekeren zicli steeds voor oogen stelt, wanneer hij in het publiek optreedt. Als gewoonlijk 'bewoog de geestige spreker zich ook dien avond weder op het gebied der paedagogiek; hij introdu ceerde zijn gehoor in een dames-krans, waar op echt stad huisachtige wijze eenige belangrijke vraagpunten met de opvoeding in verband werden besproken. Het voor- en na deel van kinderbals werd door de leden van de krans op geestige wijze bediscussieerdhet afkeurenswaardige van het dierenplagen werd op breedvoerige wijze besproken; de vraag; of het wenschelijk was, dat alle ligchamelijke kastijdingen bjj kinderen zouden worden afgeschaft? werd aan een ern-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1