Li N°. 1515. Woensdag 25 Januarij. A tSêjSÉV Binncnlandsch Nieuws. o Z. M. heeft bij het Ministerie van Oorlog 1°. aan den hoofdcommies J. VV. A. Naber, den personele» titel veiiecnd van referendaris; 2°. aan de commiesen P. van der Meer en H. Bervoets, den personclen titel verleend van hoofdcommies, en 3°. den adjunct-commies W. H. Genger benoemd tot commies. Z. 'M. heeft aan D r. C. A. Tebbenhoff, opzijn daar toe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van lid der commissie van administratie over de ge vangenis voor jeugdige vrouwelijke veroordeelden, teveus huis van verbetering en opvoeding voor meisjes, te Mout- l'oort, en voorts in zijn plaats tot lid van die commissie benoemd den heer W. de Gelder, notaris aldaar. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft als te legrafist der 3de klasse bij den Rijkstelegraaf herplaatst P. K. van der lieyden, vroeger als zoodanig eervol ont slagen. Maandag is voor de arrondissements-rechtbank te 'sHage behandeld de zaak van VV. M. Kirchner, boekbinder en étui werker aldaar, wien was ten laste gelegd van op den lSden November jl. en twee volgende dagen geneeskundig te hebben behandeld de huisvrouw van Gregorius van Nieuwenhoven, haar geneesmiddelen te hebben voorgeschreven en laten toedie nen, en terzelfder tijde en plaatse, teu behoeve van voornoemde vrouw van Gregorius van Nieuwenhovenzamengestelde ge neesmiddelen te hebben verkochtbeslaande in pillen welke scheikundig onderzocht zijn gebleken te bevatten copaivabal- tem, maguesiawas en poeder van cubebenpeperen in een drank, bij gelijk onderzoek gebleken zijnde te bevatten afkook sel van althéa, sennesiroop en zwavelzure soda; - een en an der zonder daartoe wetliglijk bevoegd verklaard of speciaal geauthoriseerd te zijn. De vrouw, wie bet noch aan bevoegde, noch aan Onbevoegde geneeskundige huip had ontbroken, was wegens ongesteldheid verhinderd als getuige te verschijnen, lutusschen bleek genoegzaam uit het verslag der deskundigen, Uit getjigenverhoor en uit bekentenis, dat de bekl. daartoe door den man en den zoon der iijderes, die aan hydrops labo reerde, aangezocht, twee recepten geschreven en geneeskundi gen raad had verschaft, en de bij een gewoon apotheker ver- Vaardigde zamengestelde geneesmiddelen zelf medegebragt; dat evenwel, toen de geneesheer, die de vrouw te voren had bezocht, dreigde zich aan de verdere behandeling der patient te onttrekken, wanueer de raad van den wonderdoctor bij voortduring werd ingenomen en toen ook de occulle middelen niet tot herstel of verlichting hadden b jgedragen, de bekl, geen verdere hulp heeft verschaft. Het O. M., waargenomen door Mr. Raadt van Oldenbarnevelt, concluderendedat de ten laste gelegde feiten genoegzaam waren bewezenrequi- reerde de toepassing van art. 18 en 17 der wet van 12 Maart 1818 (Slbl. N°. 16) en veroordeeling van den bekl. tot twee geldboeten één van 50 en één van f 50 tot f 200 met ver- beurdverklaring der geneesmiddelen. De raadsman van den bekl., Mr. G. Belinfante, droeg hierna de middelen van verde diging voor. In de eerste week van de maand Mei aanstaande zul len te 's Hage wedrennen worden gehouden onder de leiding van Z. K. H. den Prins van Oranje, Jhr. VV. Boreeldeu baron van Brienen en graaf van Lynden. Burgemeester en Wethouders te 's Ilage hebben thans aan den Gemeenteraad voorgesteldom bij het vacant ver klaren der directie van het F ranse he toonecl voor het jaar 186 5-66. a. de bespeling van dat looneel te vorderen ge durende acht maanden (van 1 Sept. 1865 tot ultimo April 1866.) met Grand-Opéra, Opéra Comique, Comédieen Vaudeville; en b. behalve de gewone vourdeelen een gelde lijke subsidie uit te loven van /167U0, namelijk f 7000 meer dan in vroegere jaren werd toegekend van welk sub sidie voor de voldoening der avances een maximum van /9000 vooruit zal worden betaald. De meerderheid der com missie heeft in overweging gegevenom den heer Carpier in de eerste plaats voor de vervulling der vacerende betrekking in aanmerking te doen komen, terwijl de minderheid der commissie een openbare oproeping van sollicitanten voorstond. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft Maandag be sloten aan het hooger bestuur te kennen te geven 1°. dat het belaug van Rotterdam niet medebrengt een verbinding van de drie spoorwegen aldaar tot stand te brengen en dus niet gun stig kan worden geadviseerd op het ontwerp, zooals het ligt; 2°. dat de aansluiting van den staatsspoorweg voldoende is, in dien het eindstation aan de overzijde der rivier wordt geves tigd 3°. dat voor het geval, dat de directe verbinding van den Zuidevspoorweg met de Hollandsche en Rijnspoorwegen in EIDSCH DAGIILA i .LpV," f Deze Courant verschijnt eiken dag, lie- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor I,eiden 1.93, en franco per post ƒ2,80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.7». Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 na.; 12 u. 61 n.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 in., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te'8 44 m.; 11 u. 43 m.; 3 e. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam Heerebijt) naar Leiden, dageijjks tee 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 45 ra. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snaraiddags. Oost-Iodisehe Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatstcn van elke maand RijUs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 3 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u, 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zilliogeu vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IP ethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. fi'Mwiuir mm Fabticage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zalurdags van i 1 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10.4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der PiaatseiijWe Aocijusea, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoi'nsen dagelijks vau 91 uur eu van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingedag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; vau de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1