GMCEDSE, GEÏLLUSTREERDE AGLAJA. HANDSCHOENEN Puike Kwaliteit Nieuwe Maatjes-Haring. Nummer Vier Advertentiën. Scheiding van Tafel en Bed. Het Nummer van. 4 Februarij 1865 is uitgegeven en bevat: goeden uitslag deed, heeft van den Koning van Pruissen een gouden medaille bekomen, met het portret van HH. MM. en met een eigenhandig schrijven der Koningin. Mgr. de Bonnecliose, aartsbisschop van Rouaanheeft een brief aan den Paus gezondenwaarin hij zijn leedwezen te kennen geeft dat de encyclica van dien aard is, dat zij een twistappel is geworden tusschen de Fransche regering en de geestelijkheid. De aartsbisschop van Parijsde bis schop van Versailles en eenige anderen zullen, naar men verzekert, dit voorbeeld volgen. Kardinaal Dounet, aarts bisschop van Bordeaux is eveneens voor de zaak der rege ring gewonnen. Te Laucié is in den nacht van Donderdag op Vrij dag een hevige brand ontstaan. Het kantoor van den no taris Mazoyer is geheel afgebrand. De ijzeren kist bevatte naar men zegt, 25000 frcs. in bankbiljetten, welke de heer Mazoyer had bijeengelegd om te Ville-Franche een betaling te bewerkstellingen. Men heeft de goudstukken gevonden welke bijna gesmolten waren, zij hechtten aan de ijzeren plaatwaarop zij waren gelegd. Het aan de rivier gelegen, nieuw opgerigte pakhuis van de Gebr. Brandon te Londenis Zaturdag ochtend voor een groot gedeelte ingestort. Men wijt het ongeval toe aan het te spoedig opslaan van goederen daarin. Hoe het zij duizende balen rijst en andere goederen zijn in de rivier nedergekomenen het i3 nog een geluk dat niemand daarbij is omgekomen. Admiraal Fitzroydie gewoonlijk den storm en de windveranderingen eenige dagen te voren aankondigt, oogst bij vele kustbewoners slechten dank voor zijne goede diensten. De visschejs zien in hem den boozen geest, die de noodlottige stormen opwekten niet zelden hoort men hen roepen De duivel hale Fitzroy; de kerel behoeft Blechts zijn grooten trom mel uit te hangen, om ons het weder op den hals te jagen. Een Engelschman wilde zich te Parijs per post laten vervoeren; toen de goedgeluimde beambten hem zeide, dat het per gewigt ging en hij dus 8648 fr. zou moeten beta len opende de Brit dadelijk zijn portefeuille. Men wilde de grap echter niet voortzettende zonderling werd niet dan met moeite tegen zijn wil door een agent van politie naar zijn hotel teruggebragt. Dr. Chaseman heeft aangekondigd, dat gs, aangebragt op de ruggegraat, een zeker behoedmiddel tegen zeeziekte is. Hij heeft ten dien einde langwerpige naauwe zakken doen vervaardigen, die te verkrijgen zijn bij Mac Intosch en Comp., Canonstreet, West N°. 8 te Londen. Te Grênet, waar reeds sedert lang een minder goede ver houding tusschen het burgerlijk en militair gezag heerscht, kwam den lsten dezer de commandant met de officieren bij den prefekt, en zeide: //Mijnheer de prefekt, krachtens het dekreet van messidor moet ik den eersten dag des jaars mijn officieren tot u brengen. Hier zijn ze en nu linksomkeer." In Cheapside is thans de South American Beef-com- pany geopend, waar gedroogd Zuid-Amerikaansch ossenvleesch voor 3 p. per pond is te verkrijgen. Een te New-York woonachtig koopmanmet name Steward, heeft als incometax een som van 25 0,000 doll, betaald en zulk van een zuiver inkomen van 5,000,000 doll. Hij zet jaarlijks voor 30 millioen dollars om heeft 14 millioen dollars in grondbezittingenen wordt alzoo voor een der rijkste personen der wereld gehouden. UFFICIFËL KIIKDIWÜ. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat het 2de suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 18 64 door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Hollandbg besluit van den lOden dezer maand, G. S. N°. 39, goedgekeurd en op heden aan den gemeente-ontvanger ter invordering is ter hand gesteld, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet b 'paalden voet te voldoen. Een ongehuwd burgerman te platten lande in Z.-H., verlangt met primo Fe- bruarij eene DIENSTBODE; tevens be kwaam om de huishouding waartenemen liefst iemand van buiten, P. G., 3045 jarigen leeftijd onbesproken gedrag op geruimd goed humeur en van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco ouder letter A. aan het Bureau Leidsch Dagblad. in alle soortenkleuren en groottevol gens de maat der hand verkrijgbaar, en gros en détail, in het depot van de Kon. Ned. Handschoenen-fabriek van H. VIGELIUS COMP, te Amsterdam, Heiligenweg D. 232. Bij vonnis van de Arrondissements- Regtbank te Leiden, van den vijftienden November 1 800 vierenzestig, is tusschen LEENDERT DIRK VAN DER WERFF, Metselaar, wonende te Sassenheim en zijne Huisvrouw NEELTJE VAN DER KWAAK, op het door hen gedaan ver zoek uitgesproken Scheiding van Tafel en Bed, met al de gevolgen van dien. Mr. C. A. BOONACKER j [Kosteloos.] Procureur. j' per x/16 ton p. m. 58 a 60 stuks a f 2.25 1/3 n in evenredig getal u n 4.00 4 II II II II II II II II II II II II ii u 7.60 -a n 14.00 ii «26.00 met inbegrip van fustage. ii -/2 geheele Winkeliers genieten eenig rabat. Zoolang de voorraad strekt worden bestellingen aangenomen bij H. MOOL- HUIZEN, Amsterdam, Arastelhoek Utrechtsche Dwarsstraat, Z. 203. Brieven of bestellingen ran co. Heeren Scheepsgezagvoerders gelieven hierop bijzonder hunne aandacht te vestigen, zijnde deze haring uitnemend voor verzending geschikt. VAN DE (hollandsche editie van de duitsche bazae.) Domino voor dames; Domino voor heeren; Vier patronen voor kantwerk op gaas uit te voeren; Slopkous voor knaapjes van 46 jaar; Twee franjes; Tapisseriepatroon voor een jagtmof, voetzak, kleine reistaschjes enz.; Gebreide slaapmuts voor heeren; Ceintuur met panden voor meisjes van 8 10 jaar; Négligé of reislaars voor dames, Gebreide pelerine voor dames; Laag rond dameshoedje met een chignonnetjeManteltje met capuchon voor meisjes van 8 10 jaar; Jasje h postillon voor knapen; Jaquette met borst-garniluurJaquetfe van fluweel met kant overdekt; Geborduurde letters, van L tot S; Tasch om aan den muur te hangen; Twee hooge lederen dameslaarsjes; Gehaakte kant; Chambercloak voor heeren; Knoopwerk voor jagt- of reistasschenGehaakte kant; Jagt- of reispet voor heeren; Taschje voor overschoenen; Wollen onderrok voor kinderen van 13 jaar; Werktaschje; Het copieër machinetje. Op het Supplement vindt men de JKnlppatronen van de Domino voor Dames; Do mino voor Heeren; Fluweelen Jaquetje met kant bedekt; Wollen Pantalon voor knaapjes van 24 jaar; Jagt- of reismuts voor heeren; HangtaschSlopkous voor knaapjes van 46 jaar; Chamberloak voor Heeren; Jaquette met borstgarnituurTaschje voor gom-elastieke overschoenen; Manteltje met capuchon voor meisjes van 8—10 jaar; Ceintuur met panden voor meisjes van 8 10 jaar; Rond Dameshoedje met chignonnet; Werktaschje. De PLAAT van het Album geeft een Baltoilet. Een Avondkleed voor een meisje van 510 jaar oud. Een zeer élégant kleed voor Dames. Iedere Aflereriug k mi 'i li- Cent

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3