Donderdag 1# Januarij. Ij N°. 150# A°. Binnenlandsch Nieuws. HERINNERING 12 JANUARIJ 1807. Wie zal echter den wen9ch wraken dat nog eenmaal op dezevoor den voorbijganger thans onzigtbaar onder de aarde bedolvene, grondvesten een gedenkteeken rij zehet welk op de plaats der verwoesting, niet alleen de herin nering beware van die treurige gebeurtenis, maar tevens verstrekke tot duurzaam en vereerend aandenken aan de be langstelling en weldadigheidwelke de stad toen ondervon den heeft; eene weldadigheid, zoo algemeen en zoo groot, dat men in 's Lands geschiedenis welligt te vergeefs hare wedergade zal zoeken? Wie zal den wensch afkeuren, dat sporen van vernieling mogten verdwijnen en bij een ge- wenschte welvaart de weg geopend werd tot geheele of ge deeltelijke bebouwing van dit, voormaals zoo aanzienlijk ge deelte der stad Legden? 15 December 1831. W. P. Kluit. C. J. Wenckebach. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 13 dezer niet plaats hebben. De Gemeenteraad van Zalt-Bommel heeft tot reetor der Latijnsche school benoemd Dr. E. Epkema, te Am sterdam. In de zitting der Academie van Wetenschappenaf- deeling LetterkundeMaandag te Amsterdam gehouden heeft Dr. C. Leemans medegedeeld, dat bij de commissie tot behoud van gedenkteekenen is ingekomen een ongeteekeud schrijven, verzoekende, dat de commissie pogingen in het werk stelleten einde te bewerken dat het amoveren van de Witte poort te Leiden geen plaats vinde. Niet minder dan 140 sollicitanten van allerlei be roepen hebben zich aangemeld voor de betrekking van di recteur van het gemeente badhuis te Scheveningen. Men schrijft uit LeeuwardenDezer dagen werd in de dagbladen gemelddat een persoondie men verdacht hield van het vervaardigen en uitgeven van valsche munt in den nacht door een brigadier-veldwachter zonder eenigen last hoegenaamd gearresteerd en uren ver in het strenge jaargetijde naar den kerker overgebragt. Naar men thans verneemt, heeft de procureur-generaal tijdelijk directeur van politie in Friesland, den brigadier der rijksveldwacht te 01- deberkoop Stukkei, te dier zake voor een maand in zijn bediening geschorst. Het is dezelfde brigadier die zich in der tijd ook te Enschedé aan overdreven dienstijver schuldig maakte. Men verneemt, dat opgemelde zaak in den loop dezer maand tot een rechtsgeding hij de arr.-rechtbank te Heerenveen zal aanleiding geven. Het berigt, al9 zoude er een verzakking plaats heb bel van de pijlers der spoorwegbrug over den IJsselnabjj Zwolleheeft tot een naauwkeurig onderzoek geleid ,m waar uit gebleken is, dat het geheele gerucht valsch genoemd kan wordendaar alles zich in den meest gewenschten staat bevindt. Het ijs voor Rotterdam tot in zee is geheel openge broken; enkele binnenlandsche stoombooten hebben de dienst dan ook reeds hervat, terwijl ook eenige zeil vaartuigen zijn aangekomen. Er is echter nog veel drijfijs op de rivier. Hooger op is de vaart nog belemmerd. Men meldt uit Zalt-Bommel; Met ieder oogenblik verwacht men het losgaan der rivier; het ij9 is zeer broos; het overzetten heeft heden nog met schouwen kunnen plaats hebben. De waterwacht is opgeroependaar men niet weet wat bij ijsstoppingen gebeuren kan. -Volgens een berigt uit Coblentzheeft men zich we gens den zwaren ijsgang genoodzaakt gezien de brug, die den vorigen dag weder gelegd was, nog des nachts om 1 uur aftenemen. Slechts met groote moeite is men daarin ge slaagd. Tot 4 uur 's nachts dreef er zeer veel ys voorbjj na dien tijd weinig. Een later berigt meldt, dat het Moe zelijs de stad voorbij dreef. Uit Oberwezel wordt medegedeelddat het ijs den 8steu van de Loreley tot Lorchhausen vastzit. Te Keulen bedekte het drijfijs ongeveer het 7/10 van de breedte der rivier. Maandag is wegens ysbeweging de buitengewone rivier- correspondentie langs den Boven-Ryn en de Waal ingesteld. LEIBSEH DAGBL De*e Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeU/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenbal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u, 45 m. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 a. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUg-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. '9 m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4 7 uur;der ln- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagel\jka van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. AAN

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1