Vrijdag 6 Januarij. A". N°. 1499. Binncnlandsch INieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vjjf Cent». Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 4G m.; 6 n. 6 m,( 8 u, 5 m. naar Haarlem en Arasterdam tej 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 in.; 9 u. Postbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'s namiddags te 8 u. 45 ra, 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 a. 'snaraiddag9. Oo»t-Indl»che Laodpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van eike maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorv»eg-Telegraal dagelijks van 7 u. 30 m. 's nu tot 10 tu 3D nu av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad- op onbepaaldetijdec. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Uonderdagte il uur. Commissie van Fabticage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdag» van 11uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur, - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 nur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Ditgaande Rechten en Aceï asee dagelijks van 91 uur en ven 8—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den offic. van gez. der 2de kl. J, van Lier van het 2de reg. inf. op verzoek een eervol ont slag uit de militaire dienst verleend, Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is het toezigt voor den aanleg der werken van den spoorweg Nij- megen-Kleef onder de leiding van den inspecteur van den waterstaat belast met de algemeene dienst opgedragen aan den hoofd-ingenieur van den waterstaat in Gelderland. De heeren P. Vreede Bik, P. van Rees, J. J. Has- selmanJ. R. van Herwerden, SchonckA. L. Andriesen, Graaf van Hogendorp, H. D. Potter, J. L. B. Engelhard T. P. Wilier, Netscher, Canneman en W. J. M. van Schmid, allen belangrijke betrekkingen in Indië bekleed hebbende, hebben een adres aan den Koning ingediendin hetwelk zij de bezwaren bloot leggenwelke bij hen meer en meer rijzen tegen de rigting, welke, vooral in de laatste tijden aan het Regeringsbeleid voor Indië wordt gegeven. De 21 onderofficieren, welke in de vorige week door Z. M. tot 2de luitenants bij de verschillende legercorpsen zijn benoemd gewordenzullen in het begin der volgende week daarbij worden geïnstalleerd en in functie treden. De generaal-majooroud-gouverneur-generaal van de West-Indiën, de baron R. F. Raders, te 'sHage, is door een plotselinge ongesteldheid getroffen, heeft een rustige nacht doorgebragt en gevoelt zich overigens heden Donder dag vrij wel. De WelEerw. heer Ds. Huydecoper te 's Hage neemt langzaam in beterschap toe, doch gevoelt zich zeer zwak. Door tusschenkomst vau Z. Exc, den Engelschen ge- sant te 's Hage is ter hand gesteld aan den schipper Cor- Delis Roeleveld en de bemanning der visscherspink Vrouw Calharina van Scheveningen de som van tien pond sterling om onderling te verdeelen, en zulks voor belooning van bewezen diensten aan en het redden van de bemanning van het Engelsche kotterschip Empress van Huilhetwelk zij op den I4den November 11. in zinkenden staat in zee ont moetten en welk schip dan ook kort nadat de redding was gelukt in de diepte is weggezonken. Door den heer L. B. Cooper van Lowestoft, die zich thans te Scheveningen bevindt f is aan stuurman Arie Tuit van de Scheveningsche pink Cornelia Caroline, van den ree- der den heer A. de Mos, een som van 96 gulden geschon ken als belooning voor het in den storm van November des vorigen jaars met zijn matrozen met levensgevaar redden te Cortonop de oostkust van Engeland, van zeven schip breukelingen van een op het straDd aldaar geworpen kolen- scheepje uit Huil. De heer Cooper is iemand, die wegens zijn hulpvaardigheid bij onze visschers zeer gunstig staat aangeschreven. Begunstigd door het schoonste winterweder had Woens dag de eerste hardrijderij op schaatsen plaatswelke door de onlangs opgerigle uVereeniging voor Volksvermaak" te Meppel was uilgeschreven. Van de 02 mededingers heb ben P. K. Grondsma van Laugweer den lsten prijs, een gouden horologie, G. J. van de Linde van Yolienhoven den 2den prijs en K. K. Grondsma van Langweer den 3den prijs gewennen. Alles is in de beste orde afgeloopen, dank zij de directie, en tot groot genoegen der (luizende toe schouwers, die zich op de ruime, met honderde vlaggen eu wimpels versierde banen te voet en op schaatsen vermaak ten terwijl de muziek der stedelyke schutterij zich deed hooren. Woensdag had te Delft in de zoutkeet van de heeren P, Kok er. Zonen het volgende ongeluk plaats. Terwijl een knecht bezig was met door middel van een kelderwind een zoutpan te stellen, zwikte het blok waarop dit werktuig geplaatst was waardoor hy aan den hal9 zoodanig tusschen den klaauw van de» kelderwind en den muur geklemd raakte, dat hij binnen een uur aan de gevolgen overleed. Hij laat een vrouw met vijf kinderen na. In den vroegen morgen van Woensdag is de houten loods van den stoomwatermolen aan den llotterdamschen straat weg nabij Delft, tengevolge van het broeijen der steenkolen, geheel afgebrand. Met behulp van de brandspuit der gemeente Vrijenban, die zich te Peifgaauw bevond, slaagde men er in de brandende kolenmassa te blusschen eu de belendende gebou wen voor schade te bewaren. Woensdag avond omstreeks 10 uur is de veermans knecht, lluth de Jong, oud 60 jaren, wonende te Feijen- oord bij het geleiden van een heer over het ijs op de Maas, aan het veer tusschen Feijenoord en Rotterdam, eensklaps door het ijs gezakt en verdronkenzonder dat men Hem,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1