BAZAR, f 3.60. f 3.60. J. J. CR E MER, Advertentiën. Gemeubileerde Kamers dat de JONGELINGSAEREENIGING Haarolie en Haarwater De Britsche Maatschappij van Levensverzekering, Tijdschrift voor Dames-Handwerken en Modes, Aflevering 1 van Jaargang 1865 is ALOM verkrijgbaar. OVEB.-BETUWSCHE VEBTEILINGEN, De DistCfS lil 't Weiland bevatten: I. Grietje op 't Hönings-arf. tl. 't Kriekende Kriekske. III. 't Paauwenveerke. IV. Op de Kniehorst. V. Bruur Joapik. VI. 't. Blin kende Hoantje. VII. Aan t Kleine Bevierke. Iedere Over-Betuwsche Vertelling vormt eene Aflevering en wordt met eene keurige Plaat uitgegeven en berekend a 90 Gent. pen zomer heeft men het plan gevormd om katoen in de om streken der stad te teelen en wel op zeer groote schaal. Een uit gestrekt gedeelte der landerijen rondom de gemelde stad ge legen, is door den aanbouw van dat product in gereedheid gebragt. Ten einde de landbouw in staat te stellen de benoo- digde uitgaven te doen, is door een vereeniging van bankiers en kapitalisten de verwachte oogst vooruit betaald. Het onge lukkige resultaat is, dat de oogst ten eenenmale is mislukt, waardoor de Napelsche beurs op zoo gevoelige wijze wordt ge troffen dat er een vrij ernstige crisis heerscht. Volgens een gerucht, zooden de laatste tijdingen uit Saigon aangebragt, o. a, behelzen, dat Keizer Tu-Duc, die geen kinderen heeft, Keizer Napoleon tot universelen erf genaam heeft gesteld, onder bepaling, dat na zijn doodop dezen den eigendom zijner staten zal overgaan, op voorwaarde, dat de erfgenaam gevolg geve aan een zeker aantal parti culiere beschikkingen, die bij testament zijn vastgesteld. Men verzekert, dat Keizer Napoleon den lOden Ja- nuarij met den Maarschalk Mac Mahon naar Algerië zal gaan om er de behoeften der kolonie te bestuderenen om te beproeven er een 9telsel in te voerendat het stelsel der militaire koloniën zal zijn. Gedurende zijn afwezigheid (ver moedelijk een maand) zou de Keizerin naar Nice gaan. Dien tengevolge zou ook de opening der zitting eenige dageu uit gesteld worden. Men ziet te Parijs eerstdaags een bijeenkomst te ge- moet van al de Fransche prelaten. Het initiatief daartoe is genomen door den aartsbisschop van Parijs. Tot deze ver gadering, die, naar men verzekert, over 14 dagen gehou den zal worden, zijn reeds uitgenoodigd Mgrs. Dupanloup, te Orleans, Bonnechose en de la Tour d'Auvergne te Rouaan en Boürges. Het doel der bijeenkomst is om niet slechts de verklaring van Bossuet van 1682 te bekrachtigen, maar om gelijktijdig de rechten der gallicaansche kerk naauwkeuriger te omschrijven opdat de geestelijkheid voortaan wete waaraan zij zich te houden hebben. Als tegenhanger van de pie voleuse, wordt te Parijs medegedeelddat een raaf als brandstichter is betrapt. Deze tam gemaakte vogel heeft het huis, waar hij opgekweekt werd, in de asch gelegd, door, naar men zegt, een lucifer, dien hij in zijn bek mede genomen had naar het dak van stroo dier wo ningtegen den schoorsteen te wrijven, toen bij ontvlamde, en de vlam aan het stroo mededeelde. Dit voorval heeft plaats gehad te Bienville, departement de l'Oise, en het huis be hoorde aan de heeren P. en J. B. Miot. In Schotland zijn er nog jagtgronden zooals men op het vasteland vruchteloos zoeken zou. Op een bezitting van een Schotsch edelman schoten zeven jagers in dertien dagen 9 korhoenders, 792 faizanten, L042 patrijzen, 97 hout snippen, 25 watersnippen, 30 40 hazen en 1836 konijnen, te zamen dus 6823 stukken wild, die een totaal gewigt hadden van 300 centenaars; elke jager had dus tweemaal zijn eigen gewigt aan wild bekomenen gemiddeld heeft elk van hen 75 stuks per dag geschoten. Tegen primo Mei worden op een vro lijken stand voor een Heer of Dame Twee aangeboden, Adres francobrieven Let ter li. aan bet Bureau van dit Blad. Aan belangstellenden wordt bij deze ter kennisse gebracht, Pred. 12 v. 1 a is verplaatst uit de Spilsteeg naar de Hooglandscbe Kérk- gracht naast het H.-G. of Armen Weeshuis. N. VAN ROSSEN, Jr. Secretaris. ZAANDAMMER herstellen de ziekten van het hoofdhaar en bewaren dit levenslang, hetwelk door Geneeskundigen kan bevestigd worden meer dan 100 getuigschriften liggen ten mijnen huize voor belanghebbenden ter inzage. Op franco toezending van eenige uitgekamde of afgeknipte haren ben ik bereid alle inlichting te geven. Op franco aanvrage, is het fleschje a 75 cents verkrijgbaar bij den vervaardi ger van Zaandammer haarolie en haarwater. ABRAHAM DORPEMA. Zaandam, O. Z., N°. 6 8 8. zoo gunstig bekend door hare soliditeit, de aanzienlijke personen aan derzelver hoofd en de talrijke assurantiën door haar verleend, assureert voor het geheele leven, voor kortere termijnen; wederzijdsche verzekeringenwaardoor de langst levende iu het bezit komt vau het verzekerde kapitaal, om terstond in genot te treden van lijfrenten, eene schooue gelegenheid voor personen wier inkom sten ontoereikend zijn, om door een gering kapitaal hun toestand aanzienlijk te verbeteren; om aan jongelingen of meisjes op den leeftijd van 14, 18 of 21 jaren een uitzet te verzekeren; ook voor jaargelden aan weduwen, enz. Informatien en prospectussen te bekomen hij den Agent N. CATENIl/S, te '8 HageVlamingstraat, boven N°. 10. (Haak-, Brei-, Tapisserie-Patronen, Modellen, enz.) Het is den Uitgevers voorgekomendat er slechts één middel isom den BAZAR in de handen van duizenden te brengen en dat is een ZOO LAGE PRIJSdat iedereen er zich op kan abonnerendaarom is die gesteld op 30 Cents per maand. Men ontvangt dan maandelijks vier roy. 8°. pagina's ophelderenden tekst, 2 groote platen, met de nieuwste patronen en eene Pa- rijsche modeplaat, terwijl zonder verhooging van prijs viermaal in het jaar een patroon op de natuurlijke grootte wordt gegeven, van de modernste kleedingstukken. Men verbindt zich voor niet minder dan een jaargang, terwijlzoo langde voorraad strekt, afzonderlijke patronen voor 30 cents en dito afleveringen voor 40 cents verkrijgbaar zullen zijn. Uitgave van GEBR. BELINFANTEte 's Hage. DISTELS H 'T WEILA

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3