Nü. 1497. Woensdag 4 Januarij A". 1 Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt elkea dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nont- mers Vjjf Cents. Pr\js der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam én Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; 3 u. 46 m.; C u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haariem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Poctbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. OverSouthainpton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en vooriaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's in. tot 10 u. 30 in. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijden. - Burgemeester en Wetkouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect Is tfi spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'emergens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aecijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijasen ia .je. y van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Wervershoof K. Koopman. Z. M. heieft aan den heer B. Brugsma, directeur van 3s Rijks kweekschool voor onderwijzers te Groningeneen zwaren gouden medaille geschonkenbij gelegenheid van het 60-jarig jubilé als hoofdonderwijzer, dat hij onlangs vierde. - T)e Minister van Koloniën zal op Woensdag den 4den en die van Marine op Vrijdag den 6den Januarij geen audientien geven. Den Minister van Binnenlandsche Zakenheeft nopens de doorgraving van Holland, aan de Eerste Kamer het vol gende geantwoord: De regering zal; gelijk zy ook in de andere kauier heeft toegezegd geene vergunning tot storting geven dan wanneer zij zich overtuigd zal hebben dat de Maatschappij volkomen bij magte is te handelen, dat zij niet alleen gecon stitueerd is, maar op het volle kapitaal, behoorlijk gewaar borgd, gevestigd. Het onderzoek hieromtrent is nog in gang. De algemeene beschouwingen van de Eerste Kamer over de Staatsbegrooting voor 1865 betreffen 1°. de zucht tot centralisatie, 2°. het beginsel van scheiding van kerk en staat3°. het indienen van wetten op de waterstaat het hooger onderwys en 's rijks comptabiliteit, 4°. de uit zetting der staatsuitgaven 5°. de opname der beide kolo niale batige sloten van 1864 en 1866 onder de inkomsten 6°. het beschikken over het overschot van de dienst voor 1863, om de dienst van 1865 te doen sluiten7°. de vorm waarin de rentepost van f 9,800,000 onder de inkomsten zijn gebragt8°. het belastingstelsel. De voorloopige verslagen van de Eerste Kamer betreffende het onderzoek der verschillende hoofdstukken van de Staats begrooting zijn in het licht verschenen. Dat wat het depar tement van Binnenlandsche Zaken betreft behelst een schier al gemeene afkeuring in de afdeelingen van het denkbeeld der schei ding tusschen de rijks- en provinciale dienst van de ambte naren bij den waterstaat en een ernstige wenk dat de regering toezie op de verpligtingen der Amsterdamscbe kanaal-maat schappij. Dat over het departement van Koloniën bevat uit voerige beschouwingen en bedenkingen over den loop der zaken in Nederiar.dsch Indië. De heer A. D. van der Gon Netecher heeft een Open Brief gerigt aan Z. Exc. den Minister van Koloniënter zake van de aanhangige voordragten betrekkelijk de regeling van het beleid der Regering in de West-Indische koloniën. Ofschoon erkennende dat bij het opstellen daarvan van vele zijner vroegere wenken is gebruik gemaakt, meent de des kundige schrijver, dat o. a. voor Suriname zoowel als voor Curaqao, behalve een Raad van bestuur, ook aantepryzen ware een wetgevend gedeeltelijk vertegenwoordigend lig- chaam, onverschillig of dit onder den naam van //Hof van Policy," of onder den nieuwen naam van //Koloniale Staten" ware, maar onder hei voorzitterschap van den gouverneur, en zamengesteld uit: //den Raad van bestuur" (met den gouverneur vijf in getal), en zeven of hoogstens negen le den gekozen uit de in de belastingen op den grond en andere vaste eigendommen hoogst aangeslagen kolonisten bij staking van stemmen den gouverneur een dubbele stem toekennende." De heer v. d. Gon Netscher formuleert ten slotte van zijn schrijven deze en andere wijzigingen, die hij in de voordragten noodig keurt, iti de hoofdstukken van het bestuur, der finantien en de volksvlijt der genoemde koloniën. - Het bestuur van het Nationaal congres ter bevordering van eenheid van de schermkunst in Nederland, heeft heden Dingsdag, ten behoeve van de algemeene armen van de resi dentie aan het gemeentebestuur de betrekkelijk aanzienlijke som van f224,05 opgedragen, zijnde de opbrengst van het dezer dagen te 's Gravenhage gehouden assaut, na aftrek van de onvermijdelijke onkosten. - Den 23sten December 11. is te Amsterdam weder een vergadering gehouden van het bestuur der algemeene Ten toonstelling van voortbrengselen van tuinbouw, in 1865 aldaar te houden. Op die vergadering is o. a. kennis ge nomen dat de afdeeling Amsterdam der Hollandsche Maat schappij van Landbouw een subsidie van f 1000 voor de tentoonstelling heeft toegezegd, zonder eenig voorbehoud; een gelijksoortig berigt is omtrent* de bijdrage van f 300 ingekomen van de algemeene vereeniging voor bloembollen cultuur te Haarlem. Voorts is besloten het graveren der stempels voor de medailles en het slaan dier medailles op te dragen aan den met roem bekenden graveur, den heer Leopold Wiener te Brussel. Men heeft zich daarna bezig

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1