Buitenlandsch Nieuws. de historie. De politie bemoeit er zich mede, men gaat rond om alle geblesseerden opteteekenen. Donderdag namiddag heeft in de gemeente Zoetermeer een droevig ongeluk plaats gehad. Zekere v. K., aan het arren zijnde met zijn vrouw en kind, schijnt het ijs op som mige plaatsen niet bestand te zijn geweest om deze vracht te torschenalthans paard en slede zijn door het ijs gezakt. Hoewel spoedige hulp werd verleendzijn vrouw en kind verdronken. Ben 12jarige jongenlangs de Maas naar huis gaande, viel bij Lith door het ijs. Hij wistzich aan het ijs vastklem mende zijn hoofd boven te houdenzoodat de veerlieden hem kwamen helpen, uWees voorzigtigriep de knaap hen toe want het ijs is hier rot." En toen hij in de boot was, vroeg hij bedaard: //heb ik me niet goed gehouden'sAvonds at hy kalm weder zijn dikke boterham naast broers en zustersden volgenden morgen was zijn bezoek de kerk daarna ging hij tot zijn redders, om hen te danken. Aan den Moerdijk was Donderdag namiddag ten 3 uur de overtogt onmogelijk door het vele drijfijsnabij den vuurtoren had zich een ijsdam gezet. Uit Oberwezel wordt gemeld dat het ijs van Trecht- linghausen tot Niederheimbach is opeengeschoven. Van Tau- benwerth tot Beilsnack is een opening van 8 roeden breed ontstaan. Ds. N. Osti te Delftshaven heeft voor het beroep naar de Herv. gemeente te Hellevoetsluis bedankt. De Thermometer j van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 32°, des avonds te 8 uur 30°, te 10 uur 29°. Zondag morgen te 5 uur 30°, te 8 uur 28°, 's middags te 12 uur 31°, 's namiddags te 4 uur 28°, te 5 uur 27°, te 8 uur 26°, te 10 uur 25°. Maandag morgen te 5 uur 24°, te 8 uur 21°, 's middags te 12 uur 28°, te 4 uur 24°. Uit Brussel wordt berigt, dat ter gelegenheid van de Antwerpsche tentoonstelling met de Leopoldsorde zijn begiftigd de Nederlandsche schilders Springer en Moeren hout. De vervaardiger van het onlangs te Brussel onthulde monument ter nagedachtenis van de graven Egmond en Hoorn de heer Fraikinis door Z. M. den Koning benoemd tot ridder der Leopoldsorde. Weinige minuten voor het vertrek van den trein van 7 ure 45 min. van Antwerpen naar Rotterdam greep Vrij dag aan het station te Antwerpen een ongeval plaats, dat de noodlottigste gevolgen had kunnen hebben. De trein stootte met geweld tegen twee met kolen geladen wagensop den weg staande bij de bogt tegen over de straat Carnot. De twee wagens werden door den schok omvergeworpen en verbrijzeld doch dank zij de tegenwoordigheid van geest van den machi nist die de snelheid der locomotief had kunnen verminde ren heeft men geen grooter ongeval te betreuren gehad. De Jstichter van het Duitsche Catholicismede heer Rongeover wien in der tijd zooveel gesproken werdis weder op den voorgrond getreden. De heer von Bismarck laat hem vervolgen, wegens eenige beleedigingen hem aan gedaan. Dezer dagen trok een inwoner van een Posensch dorpje tusschen Ranicz en Jutroschin 500 th. uit de loterij. Hij kwam met dat geld te huisen toen hij 's avonds met zijn vrouw en zesjarrg dochtertje aan tafel zat, verscheen plotse ling de vleeschelijke duivel in een zwarte ossenhuid met een ossenkop en vurige oogenen eischte dit geld van het ver schrikte gezin. De man gaf in zijn angst aan den satan 200 th., die hij uit een kast haalde, en verzekerde, dat het overige geld op den zolder verborgen was, waarheen hy toch niet met licht kon gaan. Dadelijk haalde de duivel een bran dende lantaarn te voorschyn, en heftig dwong hij den sid derenden dorpeling met hem naar den zolder te gaan. Mid delerwijl reed toevallig een gendarme van Jutroschin voorbij hij zag licht op den zolder, steeg oogenblikkelijk van zijn paard en trad in de voorkamer, waar hij de vrouw in on- magt en het kind schreiende in een hoek vond. Op zijne vraag, waarom er licht op den zolder was, antwoordde de kleine, dat de duivel zich daar bevond. De gendarme plaat ste zich toen achter de trap en toen de man en de duivel naar beneden kwamen greep hij den vermeenden satan aan ontmaskerde hemen wie was hij Niemand anders dan de buurman van den ongelukkigen loterijspeler. Na den be drieger en dief gebonden en eenige boeren ter bewaking van den gevangene achtergelaten te hebben, reed de gen darme terug en daar werd hem gelast den bedrieger op klaarlichten dagen wel in zyn duivelspakals een leering voor het bijgeloovige volknaar de gevangenis over te brengen. Dit geschiedde onder een buitengemeenen toeloop van menschen. De omstreken van Catanzaro nabij Napels worden thans door een talrijke bende, aan welker hoofd een vrouw van 20 jaren, Maria Monaco, staat, zeer verontrust. Zij moet beeld schoon zijn. Hare zwarte oogen flikkeren met een glans, die niemand kan weerstaan. Haar voorkomen is zeer innemend maar in haar borst schuilt een tijgeraard. Zij was gehuwd met een bandiet, Pietro Monaco, dien zij hartstogtelijk be minde. Pietro werd gedood in een gevecht met de bersag- lieri. Zijn weduwe zwoer hem te wreken. Zij hield woord. Zij werdaan het hoofd der bendede schrik der geheele provincie. Zij geraakte echter in handen van de politie. Maar hoe? Door wraakzucht. Een jonge boer uit de omstreken van Catanzaro, die hevige liefde voor haar had opgevat maar dien zij terugstiet, besloot haar en de bende in handen der autoriteiten over te leveren. Van een zekere onderneming, die de bende op het oog hadwerd de politie bij tijds on- derrigt en zoo werd de bende gevangen. Maria ookdie tot 30 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. Maar wat ge beurde? Een gondelier, die op haar verliefd werd, bevor derde hare ontvlugting. Zij vlugtten beiden. Toen zij op de bepaalde plaats waren aangekomenliet zij den ongelukki ge door twintig dolksteken van kant maken. Sedert gaat zij nog wreedaardiger te werk dan vroeger. Hare bende, steeds door de boeren goed onderrigt, dewijl zij haar vree zen spaart niemand. - De Presbyteriale raad der Hervormde gemeente te Parijs heeft dezer dagen besloten den heer Rives niet als hulpprediker van den heer Coquerelden vadertoe te la ten. De raad heeft groote hulde gebragt aan de persoonlijke hoedanigheden van den heer Rives, en zyn besluit alleen op de weinig orthodoxe beginselen van dien heer gegrond. Volgens berigten uit de Fransche provinciën is er zoo veel sneeuw gevallen, dat op sommige plaatsen de communi catie gestremd is. Zoo is o. a. de spoorwegdienst tusschen Bor deaux en Cette grootendeels gestaakt moeten wordendaar het onmogelijk was door de sneeuw heen te komendie de rails ter hoogte van een el overdekte. Twee treinen, die het gewaagd hadden een proef te nemen om zich een weg te banen, zijn in de sneeuw blijven steken, en twee locomotieven, die ter hulp zijn gezondenondergingen hetzelfde lot. Het garnizoen van Narbonne is de reizigers te hulp gesnelddaar men anders het verlies van menschenlevens te betreuren zou hebben gehad. Volgens het Annuaire du bureau des longitudes zijn te Parys gedurende 1 863, 3,434,000 hectoliters wijn, Dier, likeuren, azijn, enz. verbruikt, benevens 123,643,35 9 ki- logr. vleesch, 2,963,967 kilogr. kaas; voor een waarde van 11,880,672 fr. aan versche zeevisch; 2,652,652 frs. oes ters; 25,244,539 frs. boter, 21,794,224 frs. gevogelte; 12,9 28,753 frs. eijeren, enz. De moeyelijkheid tegen het optreden van den eenbee- nige danser Donato in de Royal English Opera, Covent Garden te Londen schijnt voorloopig uit den weg geruimd te zijn, althans hij heeft daar Maandag avond in Assche- poester zijn kunstverrigtingen vertoond en zou die Woensdag avond herhalen. De onlangs daargestelde fraaije hangende brug, ter vergemakkelijking van de gemeenschap tusschen Bristol en Cliftonis op tweeden Kersdag bezocht geworden door meer dan 20,000 personen. - Er zijn in Londen 35 werkhuizen, bevolkt met 27,725 zielen. By gelegenheid van het jongste Kerstfeest werd voor die bevolking niet minder dan 33,700 plumpudding toe bereid en ongeveer 1 vleesch per hoofd; tevens werd aleportertabak en snuif uitgedeeld. De //Handig Vlug" voor rekening der Ned. regering voor de dienst in O. Indië, in Engeland afgebouwd, i

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2