N°. 1490. Dingsdag 3 Januarij. A°. 18 Binnenlandsch Nieuws. Op Nieuwjaarsdag heeft er bij H. M. de Koningin moeder een famielie diner plaats gehad. HH. MM. de Koning en Koningin en HH. KK. HH. de Prins van Oranje en Prins Alexander, hebben Zondag morgen de Godsdienstoefening in de Waalsche kerk, onder het gehoor van den WelEerw, heer Ds. Vust, bijgewoond. De kiezers-vereeniging de Grondwet te Middelburg heeft met algemeene stemmen tot kandidaat voor het lid maatschap der Tweede Kamer gesteld den heer Mr. G. A. Fokker, lid der Gedep. Staten van Zeeland, die de kandi datuur aanneemt. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft Vrydag 11. tot den aankoop van een stoombrandspuit besloten. Aan den Raad te Leeuwarden is door de Friessche gazmaatschappij te Harlingen aangeboden om een nieuwe over eenkomst te sluiten, waarby aan de stad het gaz voor 6000 in plaats van 7000 zal worden geleverd, en aan particu lieren voor 12 cents de cub. el in plaats van 24^ cent. Thans wordt een adres door de burgerij geteekendom by het eindigen van het contract geen fabriek van stadswege te doen exploiterenmaar de levering publiek aan te besteden. Dezer dagen zijn weder 11 surnumerairs benoemd bij de dienst der staatsspoorwegen. Niet minder dan 1800 per sonen dongen naar een aanstelling. De gezondheidstoestand van Ds. Huijdecoper te 's Hage gaat langzaam vooruit. De heer W. U. Post, onlangs te Tiel overleden, heeft aan de diaconie der Herv. gemeente aldaar vermaakt een legaat van 5000 vrij van successierecht. Men schrijft uit NijmegenDe voortgang der verzak king houdt nog immer aan. De kade levert waarlijk een droevig schouwspel op. Zij is onder aan de groote straat met een groote scheur wel omstreeks 1£ voet gedaald, de muren der oude vischmarkt zijn gebarsten, aanzienlijke scheu ren bevinden zich aldaar in den grond en niet minder aan een groot gedeelte van de straat der Waalzijde. Het wel bekende koepeltje heeft zich nog staande gehoudenmaar wordt bedreigd door een scheur in de grondmuur aan de westelijke zijde. De kade is op één punt zelfs een groot einde de rivier ingeschoven. Vrydag middag is aan het station van den Holl. IJzeren Spoorweg te Rotterdam, bij het overreiken van de paketten aan den postbeambte, die zich in den trein bevindt, maar bij de aankomst buiten het station komt, om de paketten te ontvangen, een daarvan vermist geraakt. Men houdt het daarvoor, dat het bij dat overreiken behendig is gestolen. Men zegt, dat het paket naar Utrecht bestemd was. Donderdag 11. werd door twee ambtenaren der belas tingen aan den tol onder Tilburg aangehouden de diligence van van Gend en Loos, vervoerende twee doozeninhou dende kantentullen en mutsenbodemsvoor een aanzienlijke waarde, welke frauduleus uit Belgie waren ingevoerd. Aan de grenzen naar de zijde van" Hannover wordt druk gedistilleerd gesmokkeld. Daartoe doen crinolines, bla zen en het ijs strafwaardige dienst. Zoo werden in de gemeente Onstwedde in den nacht van 21 op 22 Dec. door de commiezen 83 kan aangehaald. Daar de smokkelaars de blazen wegwierpenwaren er 4 ge barsten en ging het vocht daarin dus verloren. In den nacht van 20 op 21 Dec. maakten de ambtenaren zich in de gemeente Finsterwold meester van 76 kannen, in 13 blazen, terwijl in de Pekela, in den avond van den 23sten, 16 kannen werden aangehaaldalsmede een persoon met 2 blazen voorloop en die niet in staat was om ze van zich te werpen. Dat overigens het gebruik na de verhoogde belasting vermindert, blijkt hieruit, dat de branderijen vijf tien duizend vaten gedistilleerd minder hebben opgeleverd. In de laatstvorige week verloor zekere dame te Waal wijk, des avonds 300 aan bankpapier op de publieke straat. Alle pogingen tot terugbekomiug waren vruchteloos. Op den eersten Kersdag echter werd de eigenares ontboden bij den pastoor der gemeente, die het verlorene behoorlijk teruggaf. Dergelijke voorbeelden zijn niet zeldzaam. Uit Assen wordt gemeldVoor eenige dagen heeft in de herberg de Osse, aan de Hoogeveensche vaartdoor ver scheidene boerenjongelingendie zich daar uit verschillende gemeenten op schaatsen bevonden een vecht- en snijpartij plaats gehad minder groot aan gevaarlijke wondendan wel aan bebloede hoofden en geschonden aangezigten. Daar de schaatsen tot middelen van verdediging of aanval dien den vond men de stukken van omtrent veertig schaats- houten op den vloer. Ook eenige boerinnen zijn dupe van LEIDSGH IMI.ltUll Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Ct«. Spoortreinen van Leiden naar 'gGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.j 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] S u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u.,45 a. 'anamiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedageljjks van 10 2 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nnr.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1