LOCOMOBILEN LANDRÉ GLINDERMAN te Amsterdam. Geveilde Perceelen. Ad verten tién. Oreiller Philocéphale. Houtverkooping TWEEDE VERIFICATIE Dit verzoek werd toegestaan en 's avonds kwamen zeven En- geleche, twee Fransohe en twee Nederlaudsche schepen in de baai. Den volgenden morgen had de conferentie plaats, waarin niet onduidelijk werd te kennen gegeven, dat de moeijelijkheden in de uitvoering der tractaten vooral het ge volg waren van verschil tusschen den Mikado en den Tai- koenwaaraan de Ministerraad zijn best deed een einde te maken door den Mikado tot bekrachtiging der traktaten te bewegen. Wat betreft den Prins van Nagato, van z\jn zijde duchtte men geene nieuwe bezwarende voorwaardenwaar aan hij zich onderworpen had zou bij wel voldoente meer daar zijn gebied onder het Keizerlijk bestuur van den Tai- koen zou worden gebragt. De gezanten opperden het denk beeld de schadeloosstelling te doen vervallenvoor de ope ning eener handelshaven in de Binnenzee. De raad meende dat daartoe wegkans was zoo de onderhandelingen met den Mikado slaagden. Ook werden de belemmeringen van den bande! te Jokohama besprokenwaartegen reeds maatrege len waren genomenen die het gevolg waren van de vreemde en ongunstige plannen van het hof van den Mikado. De raad was niet ongeneigd den gezanten een vast verblyf te Jeddo aantebiedenmaar ook hiermede moest gewacht worden tot men met den Mikado in 't reine was. Den vol genden dag werden de Britsche, Fransohe en Nederlaud sche officieren door den Qorogio tot een luisterrijk diné en ter bezigtiging der hoofdstad uitgenoodigd. De gehoudene verkooping ten overstaan van den notaris M. E. Booy te Hillegomaan den Burg alhier, op Zatur- dag den 17deu dezer, van: Een winkelhuis met opstand, staande en gelegen aan de Haarlemmerstraat, over de Donkersteeg Wijk VI, N°. 414, Kooper A. Christiaanse qq. voor 3000. tlFFIüKUËL W 1 K U W m. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staats blad N°. 72), betrekkelijk de nationale militie: Herinne ren hen, die op den Isten Januarij van het jaar 1866 hun 19de jaar zullen zyn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1846, alsmede hen, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 20ste, ingezetenen zijn gewordende verpligting tot het doen van aangifte voor de nationale militie in de maand Januarij 1865. De Burgemeester van Leiden herinnert den ingezete nen de in art. 342 der Algemeene Policieverordening ver vatte verpligting om, daar van gemeentewege tot het hakken van bijten bevelen worden gegeven die mede voor hunne aan grachten gelegene of daarop uitkomende pandenop de bij bedoeld artikel bepaalde wijze te laten maken en open houden. -=- Eerste HuwelijksafkondigingLeiden, 18 Dec. 1864, Philippus van der Lof jm. 23 j. met Geertrui Elisabeth Gans jd. 28 j. Jacob Slegtenhorst jra. 21 j. met Adrians Penseel jd. 20 j. Willem Fredrik van der Horn jm. 34 j. met Adriana Hendrica du Croix jd. 24 j. - Jacobus Franciscus Paulus jm. 2 8 j. en Clara Pieternella Nagelsmit jd. 18 j. Degenendie iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van GERARDU8 HULSBOSCH, in leven Koopman en Landbouwer ge woond hebbende te Lisse en aldaar overleden den 27sten November 1864, gelieven daarvan opgave of betaling te doen vóór den isten Januarij 1865 ten Kantore van den Notaris D. J, VAN STOCKUM, te Lisse. Deze kussens zyn van eene bijzondere constructie, vooral aan te bevelen aan personen die sterk transpireren en zijn zeer bevorderlijk voor de gezondheid te bekomen bij H. C. H. ANTINK, Ganzenmarkt te Utrecht. in de bosschen van het landgoed Was sergeest onder Lisse, op Donderdag 22 December 1864 des morgens ten 10 ure, van eene partij bijzonder zwaar essen-, elzen-, eiken- en berken HAK HOUT, alsmede van ruim 30 koopen SPAEBOOMEN. De bekende on onbekende Schuldei- schers in het Faillissement van THEO- DORUS MATTHIJS VAN DER KOE LEN, voorheen Tapper en Slijter te Leiderdorpworden bij deze ter verifi catie hunner schuldvorderingen opgeroe pen tegen Woensdag 28 December 1864 des middagsten 12 ure, ter vergaderzaal van de Airondissements-Regtbank te Leidenin het Regtsgebouwop het Rapenburg aldaar. De Curator in genoemd Faillissement, Mr, C. A. BQONACKER. Deze gemakkelijk verplaatsbare stoomwerktuigen uit de voornaamste fabrieken in Engeland worden van 1 tot 26 paardenkracht, geheel gangbaar afgeleverd, nadat de beproeving door Rijks-Ingenieurs heeft plaats gehad. De weinige ruimte, die zij behoeven, maken ze onmisbaar in alle werk plaatsen waar andere stoomwerktuigen niet kunnen geplaatst worden. De ruimtewelke zij behoevenis voor 1 paardenkracht1.17 X 0.76 el. 2 n n 1.17 X 0.94 n 3 it 1.45 X 1.14 4 n 1/ 1.63 X 1.29 n Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het Industrieel Agentschap, N. Z. Voorburgwal, L. 499 te Amsterdam. Uitgaven van A. W. SIJTIIOFF te Leiden: Beschouwingen over het Aesthetische der Bouwkunst. Grieksche Demosthenes en h. Lord brougham en lysias en w. a. hirschig a la w. hecker, of eerste proeve van onderzoek, hoe men in Nederland recenseert en Grieksch verstaat 0.50, au ga® leprinceexamines et comparés 1.60. VAN thomas tate, Kort begrip der werktuigkunde. Handleiding bij onderwgsea zelfoefening. Vrij gevolgd naar het Engelsch; door p. m. brutel de la rivière. 3.60. Ch. delaunay Allereerste gronden der practische en theoretische mechanica. Vrij gevolgd naar bet Franscb en vermeerderd door f. a. t. delprat. Kapitein der Artillerie en p. m. brutel de la rivière Tweede druk. 2 deelen in linnen ƒ5.30 en Romeinsche Stijl. Met platen2. p. m. brutel de la riviere Geschiedenis der bouwkunst, bij eenige der merkwaardigste volken van vroegeren en laterën tijd. Met 25 platen2.75. Dr. w. a. hirschig, Vertaling van de eerste redevoering van den at- tischen redenaar Lysias0.30. Dr. j. a. van dissel, Hollandsch Gaag-ltlaleisch Woordenboek, In linnen gebonden1.80. Dr. h. w. schroeder van der kolk, Het behoud van arbeidsvermogen by de stoomwerktuigen1.50. Dr. j. bosscha, jr. Het behoud van arbeidsvermogen in den galva- nischen stroom.1.25 Dr. e. van der ven, Het theorema van 8turm toegepast op twee vergelijkin gen met twee onbekenden1.25. Le Doet. b. verver, l'Éclairage au gaz a l'eau a Karbonne etl'Éclairage a. j. janné, Korte beschouwingen over het empirisme in de vee artsenijkunde 0.60. Prof. f. kaiser, He inrigting der Sterrewachtenbeschreven naar de Ster- rewacht op den heuvel Pulkowa en het ontwerp eener Sterrewacbt voor de Hoogeschool te Leiden, met platenf 1.9Q,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3