N°. 1482'. Vrijdag 16 December. A". 1864. liiaiieiiiaiuiscli ISieuws. Z. M. heeft benoemd tot betaalmeester te Middel burg, de heer J. Gordon Spandaw, thans in die betrekking Z. M. heeft tot notarissen benoemdbinnen het ar rondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Rot terdam, C. E. M. Plemp, cand.-not. aldaar, en binnen het arrond. 's Hertogenboseh ter staudplaats de gemeente Gef- fen, J Pendraat, cand.-not. te 's Hertogenbosehvoorts be noemd tot burgemeester van Broek Sittard J. H. Arnoldts van Eysden J. Jansen; en bevorderd tot adspir,-ingenieurs van den waterstaat de surnumerairs M. B. G. Hogerwaard en R. O. van Maanen. Z. M. heeft aan Mr. W. A. Verhellouw, met den Sisten dezer, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Heusdenen is hij voorts met 1 Januarij 1865 benoemd tot procureur bij het prov, gerechtshof in Noord-Brabant en de arrondissement-rechtbank te 's Herto genbosch. Z. M. de Koning van Hannover heeft den heer Dr. P. Bleeker benoemd tot ridder der Guelpgen-orde. In de zitting van de Eerste Kamer van 11. Woensdag is door den heer van Rhemen van Rhemeushuizen voorgesteld om het hoofdstuk Binnenl. Zaken niet naar deafdeelingen te ver zenden maar het onderzoek uitiestellenomdat vele rede voeringen van den Minister van Binnenl. Zaken nog ont braken, Ten slotte is het voorstel van den voorzitter tot yerzsnding van al de ingekomen hoofdstukken naar de af- deelingen, met 17 tegen 11 stemmen aangenomen. In de avondzitting van Woensdag heeft de Tweede Kamer hoofdstuk VII B (Finantien) aaugeuomen met 51 tegen 18 stemmen. Woensdag avoud is mevr. Rosa de Vries weder in de Koninkl. Franschen Schouwburg te 's Gravenhage opgetreden en wel in la Juive, waarin zij de rol van Rachel vervulde. Zoowel bij hare optreding als gedurende den geheelen avond mogt zij op nieuw vele blijken van goedkeuring ontvangen. Zoowel wat spel als zang betreft, die beiden uitstekend mo gen genoemd worden. Zij werd wederom met bloemrui kers vereerd. Aanstaande Zaturdag weder opvoering van le Trouvère, Den 12 dezer heeft de rechtb. te's Bosch uitspr. gedaan in de veelbesproken zaak der drie aannemers van den nieuw te maken dijk onder Werkendam. De rechtbank heeft bewe zen verklaard de lastgeving door den eersten beklaagde J. v. d. V. aan eenige schippers gegeven, om de bewuste bal- iaststeen van den Ouden dam te halen en naar het nieuwe werk over te brengen doch tevens dat de schuld of mede- pligtigheid daaraan van de beide andere beklaagden niet is bewezen en dientengevolge den eersten beklaagde (thans in hechtenis) schuldig verklaard aan diefstal bij nacht van steen aan het Rijk der Nederlanden toebehoorendegelijktijdig gepleegd door meerdere personenop plaatsen die niet ab bewoonde huizen aangemerkt of daarmede gelijk worden ge steld echter onder verzachtende omstandigheden omdat de aanmaning en bedreiging van den opzigter en ingenieur van den waterstaat om spoed te maken en anders bij vertraging het werk voor zijne rekening te doen voltooyen de schrif telijk overgelegde verklaringen van ambtenaren der genie eu waterstaat, welke zijn geschiktheid en eerlijkheid bij vroe gere aannemingen roemen en zijn gerechtelijk aanbod om de schade te willen vergoedendaartoe meer dan voldoende aanleiding geven, en hem ter zake van voorschreven feit veroordeeld tot een cellulaire gevangenisstraf van 6 maanden met vrijspraak van de beide andere beklaagden. In de Diugsdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Hage werden o. a. aangenomen de ontwerpver ordeningen houdende regeling van het bedrag, de grond slagen en de invorderingen van het minerval of schoolgeld voor de leerlingen van het gymnasium, wordende dit voor de eerste afdeeiing of hoogere burgerschool met 5jarigen cur sus vastgesteld op f 60 en voor de tweede afdeeiing op f 100 'sjaars, De vroeger bestaande bepaling, waarbij zonen van onderwijzers aan het gymnasium werden verklaard vrij te zijn van de betaling van het minerval, is ingetrokken, aange zien door den Minister van Binnenlandsche Zaken is mede gedeeld dat deze bepaling, als privilegie in zake van belasting3 niet is overeen te brengen met artikel 172 der grondwet. Het houden van en betalen voor enkele lessen, een bepaling, die in de ontwerpverordening was opgenomen is ingetrokken. De Raad der gemeente Winsum heeft in zijn verga dering van den lOden dezer met 6 tegen 1 stem✓MsToieiT burgemeester en wethouders le magtigen tot eerpmaximuna öese (JouranS verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.30 in de drie maanden. Afsonderltjke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advjrtentiè'n 1-6 regels 0.75. federe regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 (Ms. Spoortreinen van Leiden naar aGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u, 51 m,; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 II. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 56 m.; 4 n. 49 ra.; 9 u. Stoomboot van Leideu (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.;van Amsterdam Heerebijt) naar Leidendagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondaes buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 50 rn.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 9»avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 -n. 's namiddags. 0>«t-ïudi.otie Laudpost. Over Southampton, I en 17; over Iriest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.-— West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf .lagelijks van 7 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av„ Zittingen «au bet Ge.aeeuiebeituur, Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maaudag eu Donderdag fe 1 t uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Pabncage des Zaturdags van II 1 uur. - Bureau der Plaatselijke leeman# is open dagelijks vau 10— 4 uur.. Thesaurie, dagelijks van 10— 2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12l uur, «.antoordcr Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks vau 8-2 uur eu van 4-7 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoinsera dagelijks van 0 1 uur en van 3 6 uur; van 'eRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. ven Zegel, Registratie dagelijks van 8 4; van de Hypotheken eu het Radaster van 94 uur. U Ziertkzee.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1