Rijtuigen. SE fiRAGIEDSEDE AGLAJA ER DE DDITSGHE BAZAR YEREER1GD. Nederland en Oranje. Grondwet en Koning. Oplaag 5000 Exempl. Ad verten tien. Houtverkooping de Heer J. J. VA* WEÜgÊft. verschijnen Maandelijks twee Afleveringende Abonnementsprijs is zeer gering. Prijs per drie maanden i,2ï5. Na de potichomanie en den tafeldans te Parys is nu weer iets anders aan de ordeiets heel nieuws. Men draagt vierkante stukjes papier bij zich, een soort mailpapier men scheurt er een brokje af, steekt het in brand, en ziet, bij het ontvlammen werpt het een blaauwe, roode en groene weerschijn af, die in de lucht verdwijnt als een zeepbel. Dat is alles, het is en vogue gebragt door een half dozijn salons, en binnen een maand zal men nu geheel Parijs papiertjes zien branden. De beroemde tooneelkunstenares Ristori heeft zich ver bonden aan het Theatre Lyrique te Parijs. Bij den brand, die Dingsdag ochtend te Londen in Markland ontstond in een groot gebouw, waar een 10tal verschillende kantoren gevestigd waren, zijn de huisbewaar ders, kinderen en dienstboden met levensgevaar door de politie en spuitgasten gered. Tot tweemaal toe door de vlam men zich een weg banende, viel de opzigter van den red dingtoestel Miller met een kind 'ónder den arm door het bezwijken van den trap in de vlammendoch de even on versaagde spuitgast Preston snelde hem ter hulp en bragt beiden hoewel schier in bewusteloozen toestandin veiligheid. Zatnrdag avond is in een huis te Glasgowterwy 1 de dienstbode, aan wier zorg drie kinderen waren toever trouwd zich om de eene of andere reden gedurende eeni- gen tijd had verwijderd een brand uitgebarsten die wel spoe dig is gebluscht, doch niet dan nadat de kinderen reeds door den damp waren gestikt. Omtrent de strafoefening te Jeddo verneemt men na der, dat 400 volgelingen van den Prins van Nagato waar onder 200 vrouwen en kinderen, ter dood zyn gebragt; men weet echter niet juist waarom? of omdat de Prins de bedongen oorlogsschatting niet wil betalen, of omdat hy zich door de vreemdelingen heeft laten overwinnen. Evenzeer is het onzekerof de straf is uitgesproken door den Mikado of door de medeleenvorstenin hoogste gerechtshof verga derd. Ook was er last gegeven, zegt men, den Prins zelf te dooden en zijn hoofd ten toon te stellen. De Taikoen zou zich weldra naar den Mikado begevenom in de zaak der vreemdelingen te beslissen. Na de bekomen les, gelooft mendat er wel een zeer toegevende politiek zal worden gekozen. op het P aar denker khof en omliggende gronden, onder Noordwijkerhoutop Dingsdag den 13den December 1864, des morgens ten 10 ure, van extra zwaar elzen-, essen-, eiken- en berken HAKHOUT, zoomede van eene party TAKKEBOSSEN. De Kiesver.eeniging //NEDERLAND EN ORANJE, beveelt hare Medekie zers aan, bij de Herstemming voor een Lid van den Gemeehteraad op Dingsdag den 13den dezer, den Heer «T. Namens de Kiesvereeniging voornoemd, A. TIELEMAN, Foorz. J. T. BODEL NIJENHUIS, Secr. In de magazynen van M. L. HERMANS C°. te 's Gravenhage is steeds voor handen een groote voorraad RIJTtl- GEHTzoowel nieuwe als gebruikte, voor welke laatste, even als voor de nieuwe, wordt geguarandeerd. KIESVEREENIGING Door de Kiesvfereeniging wordt bij de Herstemming op den 13den December a. s. als Lid van den Gemeenteraad aanbevolen Namens de Kiésvereeniging voornoemd, j. LÜZAC, Secretaris. De Uitgever van de lüracieuseGeïllustreerde Aglaja in vereeniging met de Bultsche Bazar heeft het genoegen de Dames te berigten, dat de Gracieuse is uitgebreid en om de veertien dagen zal verschijnen. Iedere Aflevering bevat een Knippatroon van de Bazar. De waarde van de GRACIEUSE) het nuttigste, volledigste en goedkoopste TIJDSCHRIFT VOOR DAMES, wordt boe lah'ger hoe meer algemeen erkend. De GRACIEUSE toch stelt, door eene naauwkeurige afbeeldingen eene juiste beschrijving, haré abonnees in staat om zelve alle zaken te vervaardigen die tot het gebied van dameshandwerken behooren en gewoonlijk slechts tegen énorm hooge prij zen in de magazijnen te koop zijn. Van dit tijdschrift verschijnen elke maand twee nummers met fraaije modellen voor borduur- tapisserie- haak- brei- souTAiche-ktftien- werk enz.; verder de beste patronen naar de nieuwste mode, voor ai wat tot het dames- en kindertoilet behoort. Zoowel de teekening als dé beschrijving van het een en ander is zoo juist en bevattelijk, dat elke dame, hoe onervaren ook, met deze hulpmiddelen even goed zelve een élégant kleedingstuk kan vervaardigen als de bekwaamste modiste. Wij durven dan ook gerust voorspellen dat dit tijdschrift, dat door de niet geringe besparing van onkosten Warfftoe het de hurptniddèfen aan de hand geeft, nu reeds door zeer vele abonnées op prijs wordt gesteld, weldra door alle Nederlandsche dames als een onmisbaar hand boek zal beschouwd worden. Door haar bevallig uiterljjk is de GRACIEUSE tevens zeer geschikt om aan eene lieve vriendin ten geschenke te worden gegeven, die daardoor telkens bij het ontvangen van elke nieuwe aflevering onwillekeurig aan den vriendelijken gever of aan de beminnelijke geefster zou herinnerd worden. Proefafleveringen worden door alle Boekhandelaren in Nederland, Oost- en West-lndië en Kaap de Goede Hoop ter bezigtiging gegeven; op gefrankeerde aanvrage ontvangt men proefnommers gratis. Abonnementen kunnen ieder oogenblik worden aangenomen. Van DE GRACIEUSE De Dames ontvangen in het jaar 24 Afleveringen en 24 Knippatronen en OJES VEBUAWGBIUOKtegen verhooging v«n 90 Cents ui de drie maanden nog een Album bestaande in 24 prachtige Modeplaten op staal gegraveerd en met de hand gekleurd. Leiden, December 1864. A. IV. SMTHOEI?1»

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3