I N°. 1473. Dingsdag 6 December. Au18p4,. r Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCfl IIAIIIilA Ocse Courant verach\jnt e/ken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afsonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75, iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u. 45 in. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 u. 'snamiddags. Oo.t-Iadssohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand.) RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vao 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dageljjks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spieken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseo, dagelijks van 82 uur eu van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohten eu Aooijmen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -Z. M. heeft benoemd tot ridder van de Militaire Willemsorde 4de kl. den korporaal der inf. B. Migcbelsen van het leger in Neder!. Indië, als hebbende zich bij de 2de expeditie naar Nias in 18 63 onderscheiden. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Bakel J. van Neervenen den officier van gezondheid der 2de klasse bij de zeemagt C. G. van Mansvelt, op zijn verzoek, met den 5den dezer, eervol uit de zeedienst ont slagen. De commissaris des Konings in de prov. Zuid-Hol land heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat in gevolge besluit van Ged. Staten van 29 Nov. jl. N°. 20, de jagt op klein wild opgenoemd in art. 17 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsbl. N°. 87), voor dit jaar in de prov. Zuid-Holland wordt gesloten op Zaturdag 31 Dec. aanst. met Zonsondergang. Donderdag avond is het 25jarig bestaan van de Maat schappij Arti et Amicitiae te Amsterdam gevierd door een buitengewone vergadering, welke de heer Rochussen als voor zitter opende, en waarin Dr. Meijboom de feestrede hield, daarbij de geschiedenis en nuttige strekking der maatschappij voor de kunst en de kunstenaren besprekende. Het gebouw der vereeniging was prachtig versierd en verlicht. Vrijdag avond werd voor de leden de feestelijke voorstel ling in den stads-schouwburg gegeven, opgeluisterd door zang; Zaturdag avond werd de kunstgalerij geopend en Zon dag werd tot besluit der feesten een vriendschappelijke maal tijd gehouden. Woensdag 11. vervulde Ds. R. Koopmans van Boeke- ren weder een spreekbeurt te 's Hage in de departements vergadering der Maatschappij tot Nut vau 't Algemeeu, en daarvan wordt het volgende medegedeeld Verbeeld u, in plaats van over levensdoel, levenswijsheid en weet ik niet al, sprak deze over een //tuindeur en een serenade;" wat de humorist door die gekleurde glazen van dat tuindeurtje liet zien daarvan mogt een ieder voor zich de toepassing maken. Na een bijtende satire op de versleten zamenstelling van verhandelingen, waarbij de tuindenr met gekleurde glazen de inleiding werdverschenen er na een luimige aanroeping der Muzen om stoffe voor de eigenlijke verhandelingdrie oorspronkelijke figuren ten tooneele: de moderne muzen ver tegenwoordigd door een postdirecteureen clairvoyant en een stenograaf. Het drietal gaf den wanhopenden schrijver te kennendat het hem aan stof nu niet ontbreken zou en de postdirecteur haalde het paket brieven voor den dag 5 dat met de postkar was aangekomenlegde dat op de maag van den clairvoyant, die reeds sliep, en de pen van den stenograaf stoof als een beurstrein over het papier om den inhoud der brievendie de clairvoyant voordroegtrouw opteteekenen. De //sereuade" bleek het thema, dat met verschillende variatiën in die brieven behandeld wasde serenade was de oorspronkelijke, frissche stof, die de sterniaansche spreker zoo overvloedig vond, als had hij een goudmijn in Califor» nië ontdekt. Die serenade, aan den ouden doctor van der Horst, bij gelegenheid van het feest zijner vijftigjarige ge neeskundige loopbaan gebragt, werd in eiken brief - in elke variatie al naar het karakter en de inzigten van den schrijver, besproken. Nu eens was het een echte schooljon gen, dan weder een Hollandsch huismoedertje, die het aan wasch- en strijkdétails niet liet hapereo; in Jan content zag men den type van den goedhartigentrouwen winkel bediende, die alle3 in het leven vau de goede zij opvatte; een andere brief was het relaas van een gewaandeu zieke terwijl bij een volgende variatie in de laatste oogenblikkeia van een knaapjetusschen een lach en een traan de ware humorist zich zoo treffend deed gelden. Men verneemt, dat bij een passagier op de stoomboot tusschen Amsterdam en het Nieuwediep een met bloed be vlekt bankbillet van 40 is gevonden, dat, naar men gist, zou behooren tot de bij den gruwelijken moord te Dintel- oord gestolen goederen. De commissaris van politie te Nieu wediep is in het bezit van dit bankbillet en doet reeds ijverige opsporingen. Vrijdag nacht is te Harlingen ook een brutale dief stal gepleegd; door overklimming en het verbreken eener glasruit schijnt men gekomen in het kantoor der heeren W., aldaar ga9 ontstoken, alles doorzocht, maar vergeefs beproefd te hebben om de brandkast open te breken. Ongeveer ƒ500 aan geld en papier is ontvreemddoch de politie heeft reeds een verdacht persoon aangehouden.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1