Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. een verlaagd en uniform port voor bet geheele Rijk wordt ingevoerd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam heeft zich dezer dagen bij adres tot de Tweede Kamer der Staten Generaal gewend, tot aanbeveling en krachtige on- dersteuning van de door de Regering gedane voordragtj strekkende tot afschaffing van alle plaatselijke accijnsen op voorwerpen van verbruik. In de Vrijdag gehouden zitting van den Gemeenteraad van Delft werd beslotendat de Raad zich bij adres tot den Minister van Binnenlandsche Zaken zal wenden met verzoek dat, wanneer de thans aanhangige wetsvoordragt tot afschaffing der gemeente-accijnsen door de Vertegenwoor diging mogt worden aangenomen, de gemeente Delft moge worden opgenomen onder die gemeenten, waarop ten deze een uitzondering zal worden gemaakt. Op de lijst van aanbeveling voor rechter in de arrond.- reehtbauk te Middelburg, zijn geplaatst de heerenMr. W. G. de Knokke van der Meulen officier van justitie bij de arrond.- rechtbank te Goes; Mr. D. A. Berdenis van Berlekom, advo caat te Middelburg, en Jhr. Mr. G. L. Schorer, subst.-griffier bij de arrond.-rechtbank aldaar. In de 11. Vrijdag plaats gehad hebbende vergadering van de Hollandscbe Maatschappij van Landbouw, afdeeling 's Gravenhage en omstrekenheeft de Voorzitter medege deeld, dat op de 25 loten, door de afdeeling in de loterij der Maatschappij genomenzijn getrokken een haan en vier kippen't welk na afloop der werkzaamheden verloot en aan den heer Huys ten deel gevallenen door deze welwillend voor den Zoölogischen Botanischen tuin bestemd zijn. Volgens berigt uit de Smilde valt de proef van ma chinale turfbereiding, het jaargetijde in aanmerking geno men vry goed uitgraauw en Zwartveen wordt door elkan der vermengd en men verkrijgt koolzwart turf, veel gelij kende op kleine zwarte gebakken broodjes, die nu verder kunstmatig worden gedroogd. Men kan volgens verklaring van de directeur met dit stoomwerktuig in gunstig jaarge tijden 100,000 stuks daags vervaardigen. Te Goes zijn publiek bij afslag appelen verkocht voor veertien en een halve cent het mud. Beroepen tot tweeden predikant by de Hervormde ge meente te Kralingen Ds. J. C. Biyce, te Aarlanderveen. De Nederlandsche spectator van 26 November, geeft ons een schets van het Rapenburg vóór het Rijksgebouw nabij de Groenhazengracht. Van het Rijks Herbarium zijn door planten en kruiden ter deure uitgedrongen naar de openbare straat de pleisterbeelden enz., terwyl een Leidsche straatjongen op zijn buik aan den kant van den wal ligt te visschen. Het onderschrift luidt aldus: //Volgens de me morie van beantwoording op het voorloopig verslag over de begrooling, zal het Rijksherbarium te Leiden het geheele gebouw op het Rapenburg noodig hebben. Dientengevolge moeten de daar ook geplaatste prenten en beeldafgietsels dit ontruimen en een goed heenkomen zoeken." -De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 40°, des avonds te 8 uur 41°, te 10 uur 43°. Zondag morgen te 6 uur 37°, te 8 uur 36c, 's middags te 12 uur 47c, 's namiddagB te 4 uur 42°, te 5 uur 42°, te 8 uur 40°, te 10 uur 39°. Maandag morgen te 5 uur 41°, te 8 uur 42°, 's middags te 12 uur 46°, te 4 uur 46°. De zoon eener brave weduwe wonende te Gent (Belgie), had zich voor eenige jaren naar onze koloniën in Oost-Indië begeven, om aldaar fortuin te zoeken. Deze was den schran- deren werkman gunstigdie in betrekkelijk korten tijd een welgesteld koopman te Soerakarta werd. De weduwe, die in eenige jaren niets meer van haren zoon had vernomen en in armoedige omstandigheden verkeerde waande hem reeds dood toen zij nu vier jaren geleden van hem een brief met een bankbillet van 1000 guldens ontving. Thans heeft zij van hem weder een brief ontvangenwaarin hij haar kennis geeft van zijn huwelijk met een rijke planters dochter en van de heerlijke feesten welke bij die gelegenheid te Soe rakarta hebben plaats gehad. Het huwelijksfeest, zoo schrijft hij, werd door den ondergouverneur en de voornaamste per sonen der plaats bijgewoond, en kostte 2000 guldens. Dat belette niet dat de goede zoon bij dezen brief nogmaals een ban kbillet van 1000 guldens voor zijn moeder voegde. - Men verhaaltdat Keizerin EugéniePrins Napoleon haar leedwezen te kennen gevende, dat zijn kinderen nog niet gedoopt waren en dat leedwezen door den Prins ge deeld vindende een dringend schryveu te dier zake aan den Paus heeft gerigt, 'waarop zij ten antwoord heeft ontvan gen dat Pius IX ten haren opzigte met de beste gevoelens bezield is en alle hulde brengt aan hare godsvrucht en hare deugdenmaar dat hij op den inhoud van haar schrijven even als op zoovele andere punten alleen met non possumui kon antwoorden. Dat antwoord heeft de Keizerin zeer ver droten en is gewis niet vreemd aan haar besluit om zich voortaan buiten alle politieke zaken te houden en niet ten behoeve van het wereldlijk gezag tusschen beide te komen. Dingsdag 11. had de markies Arthur de l'Aigle een jagtpartij aangeboden aan Z. K. H. den Prins van Oranje. Het zou een jagt op wilde zwijnen zijn in het bosch van Laigue. Op het oogenblik waarop de jagers den kruisweg van Puits-d'Orléans verlieten om zich in korten draf naar het punt te begeven van waar de aanval plaats zou heb ben, deed het paard van graaf Gustaaf de Lupel onverwacht een zijsprongwaardoor deze plotseling opgeworpen werd en weder in den zadel te land kwammaar met een ongeloof lijk sterken schok. De graaf de Lupel, bekend wegens zijn spierkracht en geoefendheid in het rijdeB, bleef nog eemge seconden in den zadelmaar stortte toendoor pijn over mand, van het paard. De andere heeren snelden onverwijld ter hulp en graaf Lupel werd in een rijtuig gedragen en naar zyn kasteel van Autrèches vervoerd, zonder dat iemand vermoeden kon welke vreeselijke verwoestingen de schok inwendig veroor zaakt had. Doctor Corvisart (dienstdoend geneesheer van den Keizer te Compiègne) was dadelijk na het ongeval door den Prina van Oranje ontboden. De geneesheer begaf zich met allen spoed naar den graaf Lupelmaar vond hem in zulk een zorgwekkenden toestanddat alle genees- of heelkundige hulp vruchteloos bleek. Volgens de laatste berigten is de graaf na een vreeselijk lijden van 36 uren overleden. Er is op nieuw een verschrikkelijke moord te Londen gepleegd, namelijk in de werkplaats van een juwelier. De buren hoorden namelyk 's avonds laat den kreet van moord! en schoten daarop toe. Toen zij in de werkplaats kwamen, zagen zy een jongmensch, Jackson genaamd, vlugteu en over een muur springen, terwijl zij een jongen Robert genaamd, deerlijk gewond en bebloed vonden liggen, die ook spoedig daarna overleed. Niemand was bij de misdaad tegenwoor dig doch Jackson is in arrest genomen. De zaak is tot dus ver in het duister gehuld en men weet alleen dat Jackson aan Robert 8 of 10 schuldig was. De gehoudene verkooping ten overstaan van den notaris A. Wijnstroom, aan den Burg alhier, op Zaturdag den 26sten dezer, van: Een huis en erf in de Koolstraat, Wijk V, N°. 457. Koo- per J. J. de Klei voor 162, Vier dito nevens elkander in de ParadyssteegWyk 71, N°. 456 tot en met 459. Kooper A. Imraink voor ƒ1017. Twee dito dito in de Paradijssteeg, Wijk VI, N°. 750 en 750A. Kooper G. van den Berg voor 48 5, Een dito als boven, Wijk VII. N°. 3 26. Kooper J. I®30' voor ƒ400. Een dito als boven, Wijk VII, N°. 329. Kooper J. Leunen voor ƒ400. Id de Haagsche Courant leest men het volgende //Men schrijft van 's Hage aan den Antwerpschen Précur- seur, dat de Japansche Regering een nieuw gezantschap naar Europa zal zenden. Wij zijn in staat dat berigt te bevestigen. Wij kunnen er zelfs bijvoegen dat deze ambassade bestaande uit zeven personen waaronder twee Ministers van den Tai- koennog in den loop dezes jaars naar on3 werelddeel op weg zouden gaan, ten einde, behalve Nederlandook En geland, Rusland, Frankrijk, Zwitserland, Pruissen en Oos tenrijk te bezoeken.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2