N°. 1467. Dingsdas 29 November. Au- 1$6$f£dc. V tts A Bimienlandsch Nieuws. VV4 &V~JW4* DAGBLAD. Dcse Courant verschijnt eiken dag, be- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.8" in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentie»1-6 regels 0.76, feiere regel meer 14} Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regelg/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 ra.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; va* Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondag9 buiten dienst, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'javouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 in. 'snamiddags. Dost-Iudi.ohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand.| RijUs-Tetegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 ra. af. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag'te 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect it t» spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 -1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 2 uur en van 4—7 uur; der in- en Uitgaande tteohteu en Aooijnsea dagelijks van 91 uur en van 3 6 uur; van (Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9— uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. herkiezing voor een lid van den Gemeenteraad. V. Waarom du? waarom niet eer? De belangrijke vernieuwingen aan onderscheidene openbare gemeentewerken schijnen in den laatsten tijd den blik te hebben doen wenden naar een Raadslid van bouwkundige kennis en ervaring. De aanbeveling van den heer Wolfson was daarvan het gevolg, en die deze kandidatuur toejuich ten en ondersteunden hadden eeu beginsel voor hunne keuze; hetzelfde wat nu geldt voor de aanbeveling van den heer Holtz. Van den steeds ongenoemden toch niet geheel onbe kenden schrijver over verkiezingen in de Leidsche Courant, hadden we dus de vraag verwacht: //Nu de heer Wolfson 0D9 ontvalt, wie komt in zijn plaats?" maar nimmer een on gunstige beoordeeling van de geschiktheid des heeren H., of een herhaalde bestrijding van de kandidatuur des heeren Snellen van Vollenhoven, die reeds 20 jaren geleden zich schaarde onder de bezadigde voorstanders eener herziening van onze staatsinstellingen. Die schrijver kenmerkt zich zeer als wat specieel Wij ziju met de beide aanbevelingen van de heeren van Wensen en Holtz zeer ingenomen en,'zoo er twee open staande Raadsplaatsen wareu de uitkomst zou niet twijfel achtig zgn omdat zich voor beiden gunstige verschijnselen opdoen. Een burgerman of een Roomsch-Catholiek? zal wel het punt van verschil uitmaken en waarom niet vroeger, biet vóór zijn mededeelgenoot in het belangrijk fabriek- ctablissementaan den heer van Wensen een plaats iD de Raadzaal is toegekend ook toen er een door het overlijden van den heer IJsselsteijn openvielwie zal het raden Zoo veel is zeker, dat het bezwaar van een burgerman hem niet kon gelden, die meer dan een in stand, levenswijze, vermogen, intellectuele en morele gaven voorbijstreeft. Wij onthouden ons vóór den uitslag der eerste stemming liaschen de heeren van Wensen en Holtz te kiezenen ver wachten dat die uitslag tot een herstemming tusschen hei den leiden zal. Dan zullen zijdie aan Vaderland en Oranje verbonden zijnmisschien openlijk zich verklaren voor den eencn of voor den anderen kandidaat en de beslissing in hunne handen hebbenals het verschil tusschen het aantal der op ieder uitgebragte stempaen daartoe grond geeft. Tot zulk eene beslissing of geheele onthouding van mede stemmen zou zich genoopt gevoelen de kiesvereeniging Grond wet en Koning, als de herstemming moest plaats vinden tusschen de heeren Holtz en Snellen van Vollenhoven; maar ook de kiesvereeniging Nederland en Oranje, wanneer de heeren Snellen van Vollenhoven en van Wensen in de herstemming kwamen. Dat zal misschien voor de eene of andere kiesvereeniging nog op een moegelijken atrgd van beginselen of programma's uitloopen. Wij laten thans de keuze vrgin de hoop, dat de her stemming zij tusschen de heeren Holtz en van Wensen of van Wensen en Holtz. Z. M. heeft bg het personeel van de geneesk. dienst der landmagt benoemd tot offic. van gez. 1ste kl. den officier van gez. 2de kl A. W. J. Zubli, dienstdoende bg de gar- uizoens-infirmerie te Arnhem. Uit '8 Gravenhage meldt men: Naar men verneemt, heeft de Minister van Oorlog aan de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal berigt gegeven, dat hij wenschte bij de behan deling van het 39te hoofdstuk der Staatsbegrootinghet be- groolings-artikel dat de vestingen enz. tot onderwerp heeft, met die vergadering in comité generaal te overleggenen aldaar zijn denkwijze over de verdediging des vaderlands bloot te leggen en te verdedigen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zutphen heeft bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres in gediend, houdende verzoek tot aanneming van de aanhangige wetsontwerpen betreffende de gemeenteaccijnsen op voorwerpen van verbruiken heeft bij een adres aan den Minister van Finantiën verzocht indiening van een wetsontwerpwaarby

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1