i\°. 1463. Donderdag 24 November. ttiunentandsch Nieuws. (ïlt LI II. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost vooi Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Mom mer8 Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels ƒ0.76» fe lere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 in.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leideudagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakeuhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 8 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. oO m. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-ïndi.ohc Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over l'riést, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke inaand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- I'elegraatMagelijks van 7 u. 30 in. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Bury «meester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van HJ—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van '3morgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 2 uur ou vau 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente StaJ Almelo C. Farret, onder toekenning van eervol ontslag burgemeester der gemeente Amerongen en Leersum; tot burgemeester der gemeente Texel D, C. Lomantot com mandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw K. VV. E. Wolff, geheim opperregeringsraaden tot ridders dier orde A. A. Schultze, geheimraad van finantien; P. L. W. Jordan, raad van legatie in werkelijke dienst; en J. G. E. Meinecke, geheimraad van finantien, allen te Berlijn; voorts op verzoek eervol ontslag verleend uit de militaire dienst aan den lsten luit. S. Visser, van het reg. gren. en jagers eu overgeplaatst in rang en ancienneteit den 2den luit. J. F. Sachse, van het 7de reg. inf., bij het wapen der inf. van bet leger in Oost Indië. Z. M. heeft bevorderd tot landm. 1ste kl., bij het kad., J. A. Koenen thans landm. van de 2de kl. Bij gelegenheid van een jubilé, dat onder de zeld zaamheden kan worden gerangschikt heeft het den Koning be haagd, den heer J. H. de Kokelaar Bouweus, administr. van 's Rijks uitgaven, te doen overhandigen de insigniën van het commandeurskruis der orde van de Eikenkroon. Hij ontving dat kruis uit handen van Z. Exc. den heere Minister van Fi- i.a eiën ais een bewijs van de buitengewone tevredenheid van Z. M. den Koning voor 5 5jarige onafgebroken ijverige dienst, den lande met voorbeeldeloozen trouw bewezen. Die merkwaar dige dag heeft ook zijn ambtenaren aanleiding gegeven om hun geachten chef, als blijk van oprechte symphatie, onder geleide van een gepast schrijven een fraai geschenk in zilver aante- bieden, De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag26 November a. s., en die van den Minister van Finantien op Donderdag, 24 November, niet plaats hebben. De Tweede Kamer der Staten-Generaal Dingsdag de algemeene beraadslagingen over de ontwerpen der Staatsbe- grooting aangevangen hebbende* werden zij geopend door den heer Rocliussen, die de finantiële eu koloniale finantiëu be handelde en vooral het brengen van het vermoedelijk kolo niaal batig slot van 186 5 onder de middelen bestreed. Daarop volgde de heer Jhr. van Goltstein die de algemeene politiek van het Ministerie naging en afkeurde. Hierna voerde de heer van Bos9e het woord die voor alsnog niet over de begrooting uitweidde, maar de redenen opgaf waarom hij nu voor het uittrekken van het batig slot voor 1865 op de begrooting gestemd was, namelijk tot bevordering van rentebesparing. Vervolgens trad de heer van Zuylen van Nyevelt op, die op de hem eigene welsprekende wijze de al gemeene politiek onderzocht, de rigting der partijen ont wikkelde en de handelingen van het Ministerie en van de ministeriële partij afkeurde. Toen trad de heer van Foreest op, die op niet minder welsprekende wijze de redenen opgaf, waarom hij (wegens de koloniale politiek die door het Ministerie wordt gevolgd) tegen al de hoofdstukken der begrooting stemmen zal. Tegen al die aanvallen en die be strijding stond eindelijk over de beer Dullert, die in een uitgebreide rede zoowel het Ministerie ais de ministeriële partij verdedigde, inzonderheid de rede van den heer van Zuylen bestreed en het gevoelen voorstond, dat het tegen» woordig Ministerie van den aanvang af en nu nog op een krachtige meerderheid in de Kamer rekenen kon. Hij gaf tevens zijn leedwezen te kennen, dat hij thans den heer van Zuylen, met wien hij vroeger op echt vriendschappe» lijkeu voet stond moest bestrijden. Maandag is bij het prov. gerechtshof in Zuid-Holland, burgerlijke Kamer in hooger beroep aangebragt de zaak van Mr. de Raedt van Oldenbarneveld subst. offic. bij de recht bank te 'sHage, tegen de leden der hoofdcommissie van de in 1863 te Dell't gehouden tentoonstelling. Men weet dat de voideiing strekt, tot het bekomen eener schadever goeding van f 2Q00 wegens het iu beschadigden toestand terug ontvangen van een voor die tentoonstelling afgestaan voorwerp (in ca9u volgens den eischerhet afbeeldsel van het hoofd van den landsadvocaat Joan van Oldenbarnevelt). De rechtbank heeft bij vonnis van 31 Mei jl. de eischer in zijn vordering tegen de gedaagden zoo als die is liggende, niet ontvankelijk verklaard en hem veroordeeld in de kos ten. Van dat vonnis nu appel bij het hof. Eerlang zullen in die zaak door partijen conclusiën worden genomen. De Gemeenteraad vau 's Gravenhageheeft met alge meene stemmen aangenomen het praeadvies omtrent de plan nen tot aanleg van een zeehaven te Scheveningen. Dit praead vies luidt om vastleatellen de volgende punten a. de gemeente

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1