Donderdag 17 November. N°. 1457. A°. 1864. Binnenlandse!] INieuvvs. LEIDSOH DAGBLAD Oe*e Courant verschijnt eiken dag, be- naive Zon- en Feestdagen, en kost vooi Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- endoodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 n. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek eu op de Mieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 8 u. 45 m. '•avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille. 9, 16 en 25 van elke maaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Teiegraaf. Dagelijks geopend vaD 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is to •preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4 -7 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Aeoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Rijssen c. a., den heer C. W. A. Essers, thans in dezelfde betrekking te Gieten. He Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald dat de boekeu en handschriften, uitmakende de afdeeltng Ne- derlandsche Koloniën der bibliotheek van de voormalige Ko ninklijke academie ter opleiding van civiele ingenieurs enz. te Delft, worden ingelijfd bij de boekerij der Leidsche Hoo- geschool. Uit 's Hage wordt berigt, dat de belastingwetsontwer pen, over het algemeenin de afdeelingen der Tweede Ka mer geen gunstig onthaal hebben genoten. De afkeuring zou rusten op de overwegingen, dat men niet wist, welke de gevolgen zouden zijn van de voorgenomen hervorming van het plaatselijk belastingstelsel op de rijksgeldmiddelen dat men geheel in het onzekere bleef verkeeren omtrent de mo gelijkheid eener behoorlijke zamenwerking tusschen plaatse lijk- en rijksbelastingstelsel; dat de werking der voorgedra gen wetten te zeer uiteenloopend zou zijnomdat niet op de verschillende toestanden der gemeenten was gelet; dat door die wetten een geweldige inbreuk zou gemaakt wor den op de gemeentelijke autonomie, die eigenlijk dan ge heel verdwijnen zou onder de centralisatie van het rijksbe stuur; en eindelijk, dat art. 76 der grondwet, met betrek king tot den census geheel uit het oog was verloren. Men schrijft uit Assendat de reeds bejaarde com missaris des Konings in Drenthe het plan beeft met het aanstaande voorjaar zijn ontslag aan te vragen. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft een adres aan Z. M. den Koning vastgesteld, houdende verzoek dat ten ge volge der verschillende aanvragen er spoedig zoodanige con cessie wordt verleend, waardoor 's Gravenhage en Schevenin- gen spoedig rechtstreeks met het algemeen spoorwegnet wor den verbonden. Naar men verneemt, heeft de door het provinciaal gerechtshof te 's Hertogenbosch ter dood veroordeelde tante van Cornelia van Luxemburg zich bij rekwest tot Z. M. den Koning gewend, om gratie van de doodstraf. Voor de provinciale commissie van geneeskundig on derzoek en toevoorzigt in Zuid-Hollandwerden Dingsdag avond geëxamineerd en geadmitteerd, de heeren A. P. N. Franchimont en N. A. Wauné, als apothekers en G. C. M. Aalbertsbergals plattelands heelmeester. Naar men verzekert, heeft de Deensche Regering be sloten, het Deensche gezantschap te 's Gravenhage op te heffen. Naar men verneemt, zal door de directie van de Tram way-Company te 's Gravenhage, op verschillende pleinen der residentie vigelantes geplaatst worden die in verband zullen staan met de omnibussen -dienstten einde de passagiers van de meest verwijderde punten der stad kunnen vervoerd worden. Dingsdag middag is de huisvrouw van van Damte Monster, ten gevolge van de zware verwondingen haar den 19den September jl. door Jacob Breggeman toegebragt, on der een smartelijk lijden overleden. Volgeas een schrijven van Sheerness was Zr. Ms. stoomschip Adolf van Nassau Donderdag jl. uit het dok al daar geloopenen zouden de verdere reparatien nog wel 14 dagen tijds behoeven. De bemanning beklaagde zich over koude en verveling Des avonds met zonsondergang moet daar alle vuur en licht van boord zijn. De kosten ten ge.» volge der averij zouden belangrijk zijn. Zondag is te Brussel, tengevolge eener beroerte, plot seling overleden de heer R. O. R. Sandbergbuitengewoon kamerheer des Konings en sedert vele jaren lid van Gedep. Staten van Limburg. Op den lOden November jl. overleed te Utrecht op bijna 81jarigen leeftijd de heer Jan Willem Grünebosch, ridder der Militaire Willemsorde en van den Nederlandschen Leeuw, gepensionneerd luit.-gen. der infanterie en voormalig lid van het hoog militair gerechtshof, welke kaatste betrek king hy tot nog voor korten tijd met ijver en naauwgezet- heid waarnam. De overledene nam als luit.-kol., welke rang hy reeds op 28jarigen leeftijd bekleedde, aan den slag bij Waterloo deelhij onderscheidde zich aldaar door zijn dapper gedrag en werd bij die gelegeuheid door een sabelhouw zoo ernstig gekwetst, dat men hem aanvankelijk voor dood op het slagveld ]iet liggen. Ofschoon hij ten gevolge der wond, die zijn schedel als het ware had gekloofdgedurig aan duizelingen leed, mogt hij niettemin bij een helder verstand en overigens krachtig gestel zulk een hoogeD leeftijd be reiken. Hij ontsliep, na een ziekte van weinige dag' ndo^r

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1