N0. 1453. Zaturdag 12 November. LEIDSCH Dose Courant rerichgnt «Ike» dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost roor Leiden 1.96, an franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noa- aiera Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels U.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 rn.; 2 u. 46 m.; 6 n. 6 m., 7 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgesonderd des Zondags, 6 u.; va» Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakeuhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. eu te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 8 u, 45 m. '•avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iadisobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indiaohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. {tijUs-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 iu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester eu Wethouders, Maandagen Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. Thesaurie, dagelyk» van 10—2 uur. - Or Gemeente-Architect is te ipreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aooijusen, dagelijks vau 8—2 uur en van 4—7 uur; der lu- en Uitgaande Reohten eu Acoijnsea dagei\jks van 91 uur en van 86 uur; vau 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van V—-3 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. liiiitienlandscl) Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot 2den luit.-kwartiermeester bij het lste reg. inf., den serg. titulair C. Dekker, vau het instr.-bat.; bij het 2de reg. inf. den serg. L. E. Muller tan het corps; bij het 4de reg. inf. den serg. E. van Gendt, ita het corps; bij het 6de reg. inf. den fourrier K. P. H. Weylandtvan het 4de reg. van het wapen en overgeplaatst bij het reg. gren. en jag. den lsten luit.-kwartierm. M. M. Ëyssell van het 4de reg. dragonders. Z. M. heeft bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt benoemd tot offic. vau gez. 2de klasse naar ouderdom van rang) den offic. van gez. 3de kl. D. J. Schneiders van Greyffeuswert, van gemeld personeel, thans dienstdoende bij het 4de reg. inf. Donderdag is door de Tweede Kamer bepaalddat morgen, Zaturdag, de beraadslagingen zullen aanvangen over het wetsontwerp tot bekrachtiging der overeenkomsten be treffende de goederen van het voormalig klooster van St. Agatha. Thans verneemt men dat dit door de centraal af- deeling is vastgesteld, dat den dag na afloop van die be- aadslagingenen de afdeelingen zullen worden onderzocht de ontwerpen der belastingswetten en wel bepaaldelijk 1°. de personele belasting2°. wijziging der gemeentewetvoor zoo veel de plaatselijke belastingen betreft; en 3°. nadere bepalingen nopens den accijns op het gedistilleerd. Vele geneeskundigen hebben hunne beschouwingen aan de Tweede Kamer medegedeeld omtrent de ontwerpen van *et regelende het geneeskundig staatstoezigtenz. Hoezeer die ontwerpen niet in allen deele aan hunne wenschen be antwoorden bevelen zij ze toch uit volle overtuiging ter aan neming aan; zij meenen dat de ontwerpen, naar aanleiding de aanmerkingen in die afdeelingen geopperd de meest gewenschte wijzigingen hebben ondergaan. De heer D. Buddingh oud-leeraar aan de Delftsche academieheeft zich tot de Tweede Kamer gewend met het Verzoek, dat hij in het bezit blij ve van de volle bezoldi ging als leeraar en bibliothecaris genotenomdat hij gee- icrlei ander middel van bestaan bezit, en een verminde- rillg hem zelfs buiten staat dreigt te stellenzyn lands- en "cdelijke belastingen naar wensch te voldoen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda heeft besloten een adres intedienea aan de Tweede Kamer i der Staten-Generaaltot ondersteuning der voordragten van den Minister van Financiën ter hervorming van 's Kijk» be- lasting-stelsel. Door de commissie uit het Provinciaal gerechtshof in Zuid-Hollandbelast met het afnemen van het examen vau hen, die den titel van cand.-not. verlangen te bekomen, zyn heden Vrijdag o. a. de volgende heeren geëxamineerd en toegelaten: J. A. F. Cocbergh en J. G. Wassenaar, beide te Leiden. Donderdag heeft aan de bureaux der Staatsspoorwegea de aanbesteding plaats gehad van het maken van een station te Groningen met daarbij behoorende werken en gebouwen ten behoeve van den spoorweg van Harlingen naar de Han- noversche grenzen. De minste inschrijver was de heer Tet- sche Schoers Schaarsma te Harlingenvoor de som van f 483,400, terwijl de hoogste inschrijver was voor de som van f 740,000. Door den Raad der gemeente Zalt-Bommel is het bod door den Staat gedaanvoor eenige uiterwaardengelegen boven die 9tad aangenomen. Het bedroeg f 5000 per bun der. Deze gronden 9trekken tot het bouwen der landhoofded en pijlers over den spoorwegbrug over de rivier de Waal. Tot adsistent voor het onderwijs in de scheikunde aau de Hoogeschool te Utrecht, is benoemd Mr. A. van Riems dijk, doctor in de wis- en natuurkunde. De hoogleeraaar C. A. J. A. Oudemans te Amster dam is dezer dagen benoemd tot lid van de ;/K. K. Gar- tenbau-Gesellschaft" te Weenenen van de //Physikalisch- Oekonomische Gesellschaft" te Koningsbergen in Pruissen, Het eerste volks-concertdat Zondag 11. in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam plaatshad, heeft, zoo als men verwachtte, een talrijke menigte, naar men verneemt onge veer 8000 personen, daarheen gelokt. Door de goede zor gen der policie buiten en de dienstinrigting binnen het ge bouwis de goede orde gedurende de muziekuitvoering steeds gehandhaafd. Het concert eindigde ten elf ure. Het muziek corps der veld-artillerie onder leiding van den heer Ruders- dorff is uitstekend bevallen; men zegt, dat het om de 14 dagen in het Paleis voor Volksvlijt een concert zal geven. De heer Mr. J. van Lennep komt in een vlugschrift, dat bij den boekbandelaar J. de Ruijter te Amsterdam het

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1