N°. I4S0. Woensdag 9 November. Biiinenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot notaris te 's Hertogenbosch I. G. Losgerteand.-not. aldaar, en tot president van de arroud.-rechtbank te Middelburg Mr. J. H. de Stoppelaar rechter in die rechtbank. Men verneemt, dat het Z. M. den Koning behaagd heeft, het hem opgedragen beschermheerschap der te 's Hage gevestigde maatschappijtot bescherming der dierenwel te willen aanvaarden. Do or Z. M. den Koning van België is benoemd tot commandeur der Leopolds-ordede generaal-majoor W. J. Knoop, bevelhebber der 7de milit. afd. te Maastricht. Men verneemt, dat Z. K. H. de Prins van Oranje met den spoortrein van Breda ten uur Zondag te Til burg is aangekomen. Z. K. H. heeft zijn intrek genomen in het logement de Gouden Zwaan en zou zich Maandag en de volgende dagen aldaar op de jagt begeven. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 11 dezer niet plaats hebben. In het voorloopig Verslag van het onderzoek der Tweede Kamer, betreffende de begrooting van het Depart, van Koloniën voor 1866, leest men het volgende: De aanmerking is reeds vroeger gemaakt, dat de hoog leeraar, met de opleiding van de Chinesche tolken en met de vervaardiging van een Japansch-Nederduitsch-Engelsch woordenboek belast, in plaats van door het Depart, van Koloniën bezoldigd te worden hoogleeraar aan de Leidsche Hoogeschool verdiende te zijn. De heer Hoffmanwien het hier geldt, heeft, wat de kennis der Chinesche en Japan- «che talen betreftalthans hier te lande geen weerga. Door hem aan de oudste onzer Hoogescholen te verbindenen dus ook daar gelegenheid te geven tot het erlangen van onderwijs in de talen van het verre Oostenzou aan die instelling meerder luister worden bijgezeten zij te beter met sommige buitenlandsche Hoogescholen kunnen mede dingen. Bij de overweging in de afdeelingen der Tweede Kamer van het wetsontwerp tot nadere regeling van het ge bruik van het koloniaal batig slot van 1862 is ook het volgende in het midden gebragt De bijzonderhedenwegens de belooning aan den Rijks bouwmeester Rose, bij het besluit van den 15den December voor zijn bemoeiingen met den bouw van het invalidenhuis op Bronbeek toegelegd hebben algemeene bevreemding ver wekt. Men kon gereedelijk toestemmendat die Rijksamb tenaar, als meer bepaald met het toezigt over de landsge- bouwen te 's Gravenhage belastwanneer hij gedwongen wierd voor elders in 's lands dienst te verrigten werkzaam heden zich te verplaatsen aanspraak had op vergoeding van reis- en verblijfkosten. Maar wanneer die vergoeding, zoo als thans bleek, de aanzienlijke som van ƒ2018,82! had bedragen scheen het buitensporig hem nog daarenboven een som van ƒ5000 voor zijn moeite toeteleggen. Een nieuw be wijs was hier voorhandenhoe noodzakelijk het wasdat de wetgeving rechtstreeks haren invloed op het gebruik der Indische geldmiddelen gelden deed. De buitengewoon ruime toelage verdient in elk geval opheldering. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft beslotentot het indienen van een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, om openlijk zijn ingenomenheid te kennen te ge ven met de algemeene strekking der plannen van de Rege ring, om tot afschaffing van alle plaatselijke verbruiksbelas tingen te geraken. Het hoofd-comité tot oprigting van een monument ter herinnering aan Z. M. belangstelling in het lot der over stroomden tijdens den watersnood in 1861, heeft aan de vereenigde onder-comités toegezonden een balans van het beheer der gelden; daaruit blijkt, dat ontvangen is van de verschillende comité's 10537,31 en van de crediet-ver- eeniging voor renten 653,94; totaal 11091,25. Na af trek der kosten waaronder aan den heer Lacomblé voor de vervaardiging van het beeld de //Faam", enz. ƒ7100 blijft er een saldo in kas van ƒ1009,81!. Het hoofd-comité is door de afdoening zijner taak ontbonden in het belang ech ter van het ffigemeen hebben in de op 24 October 11. te Deventer gehoudeD vergadering, de aanwezige leden, met uitzondering van twéé dames, gemeend zich dadelijk op nieuw als hoofd-comité te moeten constitueren, ten einde het volgende voorstel omtrent de toestemming van het ba tig saldo te doen: //Het hoofd-comité stelt voor om dat geld rentegevend te beleggen, ten einde bij eventuele door braken of overstroomingen in ons vaderland onmiddelijk eenige hulp uit naam van de vereenigde comité's te kun- LEIDSCH Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.8U in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12} Ct». Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van- genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u, 56 ra.; 4 it. 49 ra.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, ICatoenfabriek en op de Mieuwstraat: 'siuorgeus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 ra. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisobe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dadelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en üouderdag te li uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke SecretarieJa open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur eu vau 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9-8 ttur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1