N°. 1446. Vrijdag 4 November. Binneniandscli Nieuws. IDSCH A\, ji t Deze Courant verschjjut eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd de9 Zondags,'5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondag9 buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savond9 te 8 it. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iodisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uurf der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Oldenzaal en Losser Mr. G. Waller; tot procureur bij de air,-rechtbank te Heerenveeu Mr. P. Andreae, advocaat te Sneek; tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den kapt. Jhr. J. W. van Sijpestein, van het corps ing., min. en sapeurs. Z. M. heeft aan den heer Mr. M. H. van Son op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van betaal meester te Middelburg, behoudens aanspraak op pensioen. Z. M. heeft den 2den luit. F. J. van Leersumvan het 6de reg, inf., in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië en aan den Oost- Indischen ambtenaar J. J. Medergewezen assistent-resident van Madjalengka (Cheribon), thans met verlof hier te lande op zijn verzoek, een eervol outslag verleend uit 's Lands dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. de Koning zal a. s. Zondag de residentie ver laten, om zich naar het Loo te begeven. Uit 'sHage wordt berigt, dat de door de heeren Swaan en van Heiningen, in verband met de aanteleggen haven con cessie is gevraagd voor een spoorweg van Scheveningen over s Gravenhage en Koudekerk, met eeu zijtak op Leiden, voorts Alphen, Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn, Deventer en Al melo, ten einde aldaar aantesluiten aan den spoorweg naar Rheine. In de zitting van den 's Gravenhaagschen Gemeente raad van Dingsdag is in behandeling genomen een voorstel van burgemeester en wethouders om zich tot de Regering te wenden met een adres, houdende aandrang tot het ver- leenen der door de Nederl. Rijnspoorweg-Maatschappij aan gevraagde concessie voor den aanleg van een spoorweg 's Hage-Gouda. Be meeste leden van den Raad waren doordrongen van de wenschelijkheidom van wege de gemeente by de Re gering een stem te doen hoorenwaarbij op rechtstreek se spoorweg-aansluiting der residentie met het middenpunt des Rijks werd aangedrongen maar waren tevens van oor deel, dat daartoe geen bepaalde rigting moest worden aan gewezen. Diensvolgens is dan ook met 2 2 tegen 5 stemmen eendoor een der leden gedaan gewijzigdvoorstel aange nomen namelijk om een adres intedienen houdende verzoek om aansluiting, zonder eenige aanduiding van rigting hoe genaamd. Met 1° November is te Utrecht ingevoerd een door den Gemeenteraad vastgesteld en bij Koninklyk be sluit van 28 October 11. goedgekeurd verminderd tarief van rechten voor het genot van gaz uit de Stadsfabriek en van de kosten van aanleg eu gebruik van de daarbij be- noodigde Stads-toestellen. Voor het genot van gaz wordt berekend 13 cents de kubiek el, volgens aanwijzing van den meter, en bovendien a. van ljj- cent tot cent ieder kwartaal per el lengte pijp naar verschillende wijdte van de aanvoerbuizen uit Stads geleibuis tot in den meter; b. van 3 tot 21 cents voor de pijpen van de koperen hoofdkraan c. van 35cent tot ƒ4,75 van den meter naar het aantal lichten van 2 tot 150. De Burgermeester der gemeente Apeldoornde heer Mr. Tutein Nolthenius, heeft afstand gedaan van zijn jaar wedde van ƒ1000, ten behoeve der gemeente. Zaturdag 11. poogde te Nijmegen een infanterist zich door ophanging van het leven te beroovenmaar werd bij tijds afgesneden en is thans weder geheel hersteld. Naar men verneemt, heeft het prov. kerkbestuur van Drenthe zijn goedkeuring //niet" gehecht aan de wijze van uitvoering van het bewuste art. 23 zoo als de 9ynode de zes jaars die had aangewezen. Met het concept-reglement op de beroeping van predikanten en het benoemen van kerke- raadsleden, dat ten vorigen jare ontworpen was, kon dat bestuur zich eenparig vereenigenomdat het daarin aan iedere gemeente was overgelatenof zij veranderingen wilde maken in de wijze van benoeming en beroeping zoo als die thans geschiedt, of bij het bestaande blijven. Het nu ontworpen concept stelt de verordening voor alle gemeenten verpligtend, wat het prov. kerkbestuur geheel niet wenschelijk acht. Bo vendien houdt het deze bepaling voor een nieuw beginsel in het concept-reglement, hoedanig, naar het oordeel des kerkbestuursde synode niet in het concept raogt maken, zonder het op nieuw aan de consideratiën der provinciale en classicale besturen te onderwerpen. Naar men verneemt zijn de hinderpalen, welke de approbatie van het beroep van Ds. A. P. A. du Cloux pred. te 's Grevelduin Kapellenaar de gemeente Spijk

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1