IV0. 1441. Zaturdag 29 October. A°. 1864. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Sambeek J. van den Bosch. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der registratie eq domeinen te Groen lo H. Budde, thans te Kortgene ie Lemmer J. F. van Dunué, thans te Texel; te Heerlen F. H. Kok, thans te Zevenaar; te Woerden Mr. H. P. de Guvere, thans te Harderwijk; te Harderwijk Jhr. A. N. F. ilugi van Aspermontthan8 te Gennepte Enkhuizen A. I. Daneels van Wijkhuizenthans te Goorte Gennep K. f. Ariens, thans surnumerair; te Zeveuaar W. H. Stroom, d.j te Goor E. A. van Trigt, id.; te Texel O. B. Vroom, d.; voorts is de gemeente Leimuiden opgeheven van het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Aals meer c. a. in Noord-Holland en ingedeeld by dat van Al- iemade in Zuid-Holland onder voortdurend beheer van den mtvanger J. G. J. Kiemersma; nog is benoemd tot ont- 'anger der directe belastingen en accijnsen te Middelwoud a. M. Fennkens, thans te Sexbierum; alsmede aan A. loelans op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn be- rekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen Ie Zaandijk c. a. behoudens aanspraak op pensioen. -- Beschikkende op een aan Z. M. ingediend verzoek- chrift van G. S. de Veer en P. Anderson, beiden te 'sGra- enhage, heeft Z. M. de statuten van de i/Vereeniging tot «scherming van dieren," opgerigt te 'sGravenhage in 1864, ioedgekeurd, en de Vereeniging mitsdien als rechtspersoon rkend. Uit het voorloopig verslag der Tweede Kamer over «t onderzoek der begrooting van het Vde Hoofdstuk (Bin- enlandsche Zaken) blykt, dat het eindcijfer tot beden- lngen aanleiding had gegevendat de hernieuwde voordragt 3D kosten eener bouw-commissie nagenoeg algemeen bevreem- fllng had gebaarddat de klagten over de uitvoering der op het lager onderwijs niet door opgaven van feiten *«rden gestaafd en dat slechts in 238 van de 1136 ge- P^aten in 1861 geen schoolgeld werd geheven. het voorloopig verslag over de wet op de middelen w°rdt aaugedrongen op een herziening der patentwet en der Njnswet op de zeep. Van geloofwaardige zijde wordt uit Deventer verze gd, dat er een concessie verleend is aan een Engelsche maatschappij voor een spoorweg van Scheveningen op 's Hage en Utrecht, over Amersfoort en Deventer naar Almelo. Deze verbinding zou dienen tot een comminucatie tusschen Lon den en St. Petersburg. De dienst van Londen naar Scheve ningen zou per stoomboot geschiedente Scheveningen een haven worden gemaakt en te Deventer een brug worden gelegd. Te '8 Hage is het berigt ontvangen dat Donderdag te Aken in 74jarigen ouderdom is overleden de Gravin van Nassau. De commissiebelast met het examen der aspiranten naar een acte van bekwaamheid voor school- of huisonderwijs in de provinoie Gelderland heeft hare eerste zitting gehouden op Dingsdag den 4den October jl., hare laatste op Zondag den 23sten October. In de hierna volgende opgave is de uitkomst van het examen medegedeeld Geëxamineerd: 20 voor hoofdonderwijzers, waarvan 6 zijn toegelaten1 voor hoofdonderwijzeresen toegelaten 49 voor hulponderwijzers, toegel. 18; 9 voor hulponder wijzeressen, toegel. 3. Voor het onderwijs in het Fransch s 14 voor onderwijzers, toegel. 2; 10 voor onderwijzeressen t toegel. 61 voor huisonderwijzer en toegel.; 3 voor huis onderwijzeressentoegel. 1. In het Engelsch8 voor on derwijzers toegel. 5 5 voor onderwijzeressendie allen zijn toegelaten; 1 voor huisonderwijzer en toegel.; 2 voor huis onderwijzeressen, toegel. 1. In het Hoogduitsch: 6 voor on derwijzers toegel. 56 voor onderwijzeressen en 2 voor huisonderwijzeressen, die allen zijn toegelaten. Wiskunde: 8 voor onderwijzers, toegel. 4. Teekenen: 2 voor onder wijzers, toegel. 1; 1 voor huisonderwijzer, toegel. Gym nastiek 1 voor huisonderwijzertoegel. Handwerken6 voor onderwijzeressen en 6 voor huisonderwijzeressenwelke allen zijn toegelaten. J. van Boldrink R. C. priester en kruisheer van het klooster te St. Agatha heeft zich bij adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend, waarbij hy verzoekt: 1°. dat, bij eventuële aanneming vau het ingediende wets ontwerp, nopens de goederen van St. Agatha, de regering daaraan voege de bepaling van aan de eigenlijke gezegde leden een voldoend jaarlijksch pensioen te verzekeren2°. dat de regering zich als vroeger consequent blijvende, alle de goederenals tot den Staat behoorendewaarover hij ifc LEIDSOfl DAGBLAD Doie Courant verschijnt eikeH dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mera Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 'snamiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 lur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1