N». I486. Maandag 24 October. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan Mr. W. van Nauta Lemkeop ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking als lid van het coliegie van regenten over het huis van arrest te Sneek, en voorts tot lid van dat coliegie benoemd Mr. W. B. S. Boeles, rechter bij de arr.-rechtbank aldaar. Z. M. heeft het eereteeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst by de Schutterijen toegekend aan den kapitein A. N. Hubrechtbij de dienstd. Schutterij te Leiden. s Naar men uit Monster mededeelt, verkeert het slagt offer van Jacob Breggemanvrouw van Dam, nog altoos in zorgelijken toestand, en bestaat zelfs in den laatsten tijd meer vrees, dat «ij van hare wonden niet zal herstellen, In den Vrijdag gehouden openbaren bidstond van de afdeeling Rotterdam der Utrechtsche Zendings-Vereeniging, in de Doopsgezinde kerk, onder de leiding van Ds. N. H. de Graaf, en waarin verscheidene sprekers het woord voer den, hebben de zendelingen A. de Bode, J. de Vroom en R. van Eekbestemd voor het eiland Balidie gereed staan om met het schip de Nieuwe Waterweg naar Oost-Indië te vertrekkenmet een hartelijk woord afscheid genomen van de vrienden der zendingdie in zeer grooten getale waren opgekomen. Namens het Hoofdbestuur werden zijonder gepaste toespraak van Ds. de Graaf, ieder met een exemplaar der H. Schrift begiftigd. Maandag werd te Hardegarijp door den rijksveldwach ter gearresteerd een miliciendie als deserteur van Leeuwar den bleek gekomen te zijn. De knaap was vrij brutaal en wendde, daar hij van zijn wapenen geen gebruik kon ma ken, alle moeite aan, om zijn overweldiger te bijten. Maar die moeite baatte hem niets, hij bukte voor de overmagt en liet zich eindelijk als een misdadiger opsluiten in het werkhuis of braakhok van dat dorp. Hierop begaf de veld wachter zich naar Bergumom den heer burgemeester van het voorval berigt te geven en verdere orders te vragen. Het resultaat was, dat de deserteur, begeleid door rech telijke magt, met een wagen naar Leeuwarden moest wor den teruggebragt. Men maakte zich gereed dit bevel ten uitvoer te brengen; de wagen was gereed, tal van nieuws gierigen ('t was ook juist kermis) verzamelde zich voor het werkhuis om deu vlugteliug te ziende deur werd ont sloten de veldwachter trad binnenmaarhelaasde vogel was gevlogen de deserteur was gedeserteerdchacot en wapens waren achtergelatenmaar de man zelf was verdwenen. Op de deur had hij geschreven, dat de cellu laire gevangenis niet secuur sloot. Hij is echter den vol genden ochtend weder gevat. Men wildat deze knaap de zelfde zoon van Mars isdie dezer dagen reeds gedeserteerd is en toen zijn kleederen met die van een boerenjongen ver wisselde. In den tuin van Wezenberg te IJsselmuiden heeft men van een enkelen aardappelstruik 100 groote aardappels ge rooid, waarvan 13 personen een maaltijd maakten, doch ze op verre na niet konden opeten. Aan het diaconiefonds der Hervormde gemeente te Haastrecht is door wijlen den heer H. B. van Zijll van den Hamonlangs te 's Gravenhage overledenbij testament vry van successierecht vermaakt een som van f 10,000, benevena twee woningen en een koetshuis, om daarvoor te stichten zes woningen voor behoeftigen boven de 50 jaren, welke stichting den naam zal dragen van Hofje van van Zyll van den Ham. Uit Bodegraven wordt berigt, dat, bij gelegenheid dat de predikant der Hervormde gemeente Ds. J. D. Beman Brouwer kennis gaf voor het beroep naar Nykerk op de Veluwe te hebben bedankt, de gewone collecte voor dear- men in die godsdienstoefening f 200 opbragt. Het prov. kerkbestuur van Zeeland heeft aan Ds. C. M. van der Weijde Cz., pred. te Vrouwenpolder, eervol emeri taat verleend, ingaande 23 Oct. 1864, en het prov. kerk bestuur van Noord-Brabant, op verzoek, eervol ontslag aan Ds. B. W. Scholtenpred. te Lage Zwaluwe. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Eibergen Da. W. F. Trip van Zoudtlandt, te Hattemte Asch den cand. H. C. van Lindonk. Aangenomen het beroep naar Vianen door Ds. F. C. P. W. Meylink, te Waddingsveen; dat naar Bolsward door Ds. C. A. Dardenne Ankringa, te Geervliet, en dat naar Warnsveld door Ds. H. Fortuijn, te Rockanje, Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Vlissingen Ds. P. van der Sluis, te Maasland; te Vrijhoeven Capelle Ds. P. Kaptein, te Sleeu» LEID8CH Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 51 m.; 3 n. 46 ra.; 6 u. 6 m, 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbus ligt in gen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 'a namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - Be Gemeente- Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsea dagelijks van 91 unr en van 86 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 unr.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1