N°. 1432. Woensdag 19 October. A0. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft A. Magnin, adsistent voor de dienst der Nederlandsche bezittingen ter Kuste van Guinea, benoemd tot resident. De Minister vau Binnenlaudsche Zaken heeft aan M. Baan te 's Hertogenboschtot wederopzegging, vergunning verleend voor een schroefstoombootdienst tot vervoer van reizigers, goederen en vee tusschen 's Hertogenbosch en Mid delburg. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de 9 eerste maanden van 1864, blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 47,446,471,5 6tegen f 45,736,081,10 in hetzelfde tijdvak van 1863. - Naar men verzekert, zal de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaalna hare terugkomst vóór de behandeling der begrootingswetten voor 1865 de discussiën houden over de wetsontwerpen nopens het geneeskundig staatstoezigtenz. Maandag hebben al de afdeelingen der Kamer een aanvang gemaakt met het onderzoek van de wetsontwerpen betrekkelijk de schutterijen en de inkwartieringen. De nationale vereeniging tot bevordering van eenheid ia de schermkunst heeft in een harer vergaderingen met genoegen kunnen ontwaren, dat reeds een 50tal deelnemers zich tot dat doel zoowel als tot den te houden wedstrijd hebben aangesloten. Daaraan zullen deelnemen meesters van Rotterdam, Schiedam, Leiden eu Delft. Vele antwoorden worden nog ingewacht en stedendie verhinderd zijn deelte- nemen, hebben toch van hare sympathie doen blijkeD. De heer Mr. S. Keijser heeft zijn betrekking als se cretaris van het Kon. instituut voor taal-, land- en volken kunde nedergelegd, uithoofde van zijn benoeming tot direc teur van de instelling van onderwijs in de Indische taal land- en volkenkunde te Delft. Hij blyft evenwel werkzaam als lid van het instituut. De functiën van secretaris zijn pro visioneel aanvaard door den heer Dr. P. Bleeker, lid van het bestuur. Te Middelburg heeft de vorige en in het begin dezer week het examen plaats gehad van kweekelingeu en hulp onderwijzers tot het bekomen eener acte als hulp- of als hoofdonderwijzer. Zijdie op de normaalschool onderwijs had den genoten ontvingen allen de acte van hulponderwijzer» terwijl van de overige 5 kweekelingen slechts één zoo ge lukkig was deze te erlangen. Met het examen voor de acte van hoofdonderwijzer liep het nog ongunstiger af. Van de 7 werd slechts één waar dig bevonden, om deze te bezitten. Van Vlissingen wordt geschreven, dat het vertrek van Zr. Ms. fregat Prins Maurits der Nederlanden is uit gesteld tot de volgende maand. Uit *8 Hage wordt aan de Arnhemsche Courant ge schreven //Catalogus, meneer? die is er niet. Één is er wel, weet u, maar van negen gulden." //En kan ik die niet huren?" //Neen." Hoe ik er op aandronger was niets aan te doenen omtrent al het wetenswaardige dier Egyptische beelden was ik verpligt in een dito duisternis te blijven. Ook in den Haag hebben wij een congres gehadeen congres tot bevordering van de eenheid van schermkunst in Nederland. Voor het congres te Amsterdam de heerlijke utopiën voor het Haagsche het practisohtastbaar nut. Waarom zouden de schermmeesters ook niet even goed hun congres houden als andere burgers der maatschappij Een onzer letterkun digen heeft zelfs eens een bidders-congres geschetst, waarop onder de punten van behandeling de belangrijke vraag was opgenomenof de bedienaren der begrafenissen bij zeer koud weder, al of niet een overjas zouden mogen dragen. De heer Sloet tot Oldhuisde stichter der landhuishoudkundige congressen, drukte in de Kamer zelfs eenmaal de vrees uit, dat ook de bedelaars congressen zouden houden. Die vrees is zoo ongerijmd niet, of liever sinds lang vervuld: de ker missen geven den tijd en de plaats dier bijeenkomsten aan." Na een loffelijke vermelding der toespraak waarmede Prof. Veth zijn lessen geopend heeft, eindigt de Arnhem sche courant met de volgende zeer belangrijke woorden //Wjj wenschen de Leidsche instelling voor land- en vol- LEIDSCH DAGBLA Uese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.8<> in de drie maanden. Afzonderlijke Nom mers Vijf Cents Prijs der Advertentièn 1-6 regels 0.76, tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m, 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 6 n,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aau de Lakenhal, ICatoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. eu te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u, 45 m. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iadisoho Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegranf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvrog-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 ra. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur der In- en Uitgaande Rechten en Aoo^jnsen dagelijks van 91 uur en vau 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. hDoch wat de inrigting der museums betreft, zijn wij Hol landers nog niet geheel op de hoogte. Toen ik onlangs te Leiden het museum van Egyptische oudheden bezocht, vroeg ik den custos een catalogus.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1