i\°. 1431. Dingsdag 18 October. A0. 186% 1 it Binnenlandsch Nieuws. W.'< Z. M. heeft benoemd tot lid van den Raad van toe- zigt op de spoorwegdiensten den heer G. H. Uhlenbeckoud- Minister van Koloniëntot burgemeester der gemeente Brui- nisse C. M. Voorbeijtel, en bij het personeel van de mili taire vétérinaire dienst, bij het 1ste reg. dragonders, tot paardenarts van de 3de kl. den veearts J. G. S. Arntz; by het 3de reg. drag., tot paardenarts van de 3de kl. den vee arts R. J. Schouten; tot paardenarts van de 2de kl. (naar ouderdom van rang) den paardenarts van de 3de kl. E.VH. A. H. Boudewijns, van het corps; tot paardenarts van de 3de kl. den veearts A. F. Stickel Schoemaker, en bij het reg. rijd. art. tot paardenarts van de 3de kl. den veearts M. Stoffels. Z. M. heeft deu 2den luit. J. C. Schmidt, vau het 8ste reg. inf., in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië; en aan J. W. Schreuder, op zyn daartoe gedaan verzoek, met ultimo De cember a. 8. eervol outslag verleend uit zijn betrekking van commissaris van politie te Amsterdam. Naar men verneemt, zijn bij dispositie van Z. Esc. deu Minister van Binnenlandsche Zaken benoemd tot 2de i Herken de heeren Bouwhuijzeu, Nieuwenhuizenvan den Pauvert en Claasen en zijn overgeplaatst de nieuw benoemde adjunct-commiesen Brinkman van de secretarie naar de 8ste afdeeling (statistiek), de adj.-comm. Gooijaars van de 8ste afdeeling (statistiek) naar de 6de afdeeling (nijverheid), in plaats vau den gepensioneerden adj.-comm. Schlosser. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau, onder bevel van den kapitein ter zee O. A. Uhlen beck, is in den morgen van den 15den dezer van de reede van Vlissingen naar zee vertrokkenter opvolging zijner be stemming naar Oost-Indië. De miliciens der ligting van dit jaar, die sedert de maand Junij 11., by de militaire ziekeninrigtingen voor de dienst van hospitaal-soldaat opgeleid en als ziekenoppasser dienst hebben verrigtzullenvoor zooverre zij niet voor bet blijvend gedeelte zijn bestemd, den laatsten dezer naar bnnne corpsen terugkeerenen even als de overige man schappen hunner ligting in het genot van onbepaald verlof worden gesteld. De beroemde verdediger van Sebastopol generaal Tot- lebendie in den laatsten tijd verscheidene reizen buiten 'slands gedaan heeft, bevindt zich thans in de residentie, hy is reeds bij Z, M. den Koning ten gehoore ontvangen. Het provinciaal gerechtshof in Overyssel heeft het vonnis der arrond.-rechtbank te Zwolle in hooger beroep be krachtigdwaarby Ds. J. G. van Rijn is schuldig verklaard aau poging tot omkooping van den gevangenbewaarder Lengton. Dr. H. van Herwerden is door ongesteldheid verhin derd geworden 11. Vrijdag de inaugurele oratie in het groot auditorium der Utrechtsche academie te houden, terwyl zulks onbepaald is uitgesteld. De dezer dagen gehouden examina bij de prov. com missie in Noord-Holland zyn zeer ongunstig afgeloopenwant van de 29 die zich voor hoofd-onderwijzer hadden aange meld zijn slechts 3 toegelaten en van de 76 voor hulp onderwijzer slechts 6terwyl voor onderwyzer in het Fransch van de 29 niet meer dan 4 zijn toegelaten. Bij de provinciale commissie in Friesland zijn van de 76, die zich aangemeld hadden, aan 31 den gewenschten graad verleend. De winterdienst der Tramway-railroute is heden Maan dag aangevangen; die dienst loopt tot aan het hotel Paulez, vanwaar de terugtogt naar Scheveningen weder wordt aan gevangen. Door wijlen den heer H. B. van Zijll van den Ham is aan het kerkefonds der Hervormde gemeente te Vleuten vermaakt de som van f 2000, vrij van successierechten. Door wijlen den heer W. H. Post zijn te Tiel ge legateerd aan de armen der Ned. Herv. gemeente f 5000 der Roomsch-Catholieke f 1000, der Israëlitische f 1000 en der Evang. Luth. f 200 alles vrij van successierechten. Aan de diaconie-armen der Herv. gemeente te Velp is door wijlen Jhr. E. J. R. Mollerus vermaakt een legaat van 2000, vry van alle lasten. Donderdag avond had in de fabriek van de heeren Rouppe en van der Voort, te 's Hertogenbosch een vreesselijk ongeluk plaats. Een 13-jarige knaap raakte bij toeval onder de loodplet-machine, werd driemaal achtereen daarmede rond gevoerd en kwam er deerlyk gehavend en met gebroken ledematen af. Het ongelukkige kind verkeerde in lerensge* vaar en is onmiddelyk naar het gasthuis overgebragt, LEID80H DAGBLA Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voot Leiden 1.96, en franco per post/2.8" in de drie maanden. Afzonderlijke Nom mer8 Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m, 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10u.50m.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijits-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. 8poorvreg-Telegraaf dagelgks van 7 u. 30 ra. 's ui. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie pen Fabricage des Zaterdags vat 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagel\jks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te ipreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijasea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 onr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1