Woensdag 12 October. A0./1864. i\°. 1426. <•-. .'.r 'J LEI DSC II DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eo franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 51 ra.; 8 u. 46 ra.; 6 u. 6 m 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 56 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, Hu.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2f u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 8 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; namiddags te u. 45 ui. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-ludisoae Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 ra. 's in. tot 10 u. 30 ra. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sKijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binneniandscli Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot adjunct-commies bij het De partement van Biunenl. Zaken L. J. Brinkman, thans eerste klerk, en op daartoe gedaan verzoek met 16 October a. s. eervol ontslag verleend aan A. M. van Rijen uit zijn be trekking van subst-griffier bij de arr.rechtb. te Breda en aan Mr. A. der Moeijen Leemans uit zijn betrekking van rechter in de arr.-rechtb. te Gorinchem. Z. M. heeft den luit. ter zee van de 2de kl. J. C. van Eekdienende op het wachtschip te Amsterdamop zijn daartoe gedaan verzoek, met den 15den dezer eervol uit de zeedienst ontslagen. In de Maandag gehouden zitting der Tweede Kamer der Staten-Generaalheeft de voorzitter kennis gegeven dat de rapporteurs zijn benoemd voor het wetsontwerp tot vaststelling van hoofdst. VI der Staatsbegrooting voor 1865 tot vaststel ling van hoofdst. VII B en tot vaststelling van de begrooting der Staatsspoorwegen. De voorzitter deelt wyders mede, dat de eindverslagen ge reed zijn omtrent eenige onteigeningswetten en worden daarna tegen Vrydag ten 11 ure aan de orde gesteld de navolgende onderwerpen: 1°. Onteigening van een sloot ten behoeve van het dempen der Schulpenlaante 's Hage 2°. Idem ten be hoeve van den spoorweg van Groningen naar Winschoten; 3°. Idem ten behoeve van het voedings-kanaal van de Maas naar de Zuid-Willemsvaart4°. Idem voor een straat te Maastricht; 5 Wijziging der begrooting voor de Alg. Landsdrukkerij dienst 1863 6°. Verhooging van Hoofds. VI der begrooting van 1864. 7°. De conclusie van het verslag nopens de inlich tingen op het adres van den heer Stieltjesbetrekkelijk den spoorweg van Samarang naar de Vorstenlanden; 8°. De op gave nopens den verkoop van domeinen voor 1863 9°. Het verslag omtrent de algemeene begrooting over de jaren 1861 en 1862. Niets meer aan de orde zijnde, is de Vergadering gescheiden. De Provinciale Staten in de provincie Noord-Brabant hebben tot lid voor de Eerste Kamer gekozen H. E. Ver schoor met 35 van de 5 8 stemmen en wel bij eerste stem ming. Voor het prov. gerechtshof in Zuid-Holland werd heden behandeld de zaak tegen G. R., aangeklaagd van het in het publiek dragen van de Militaire Willemsorde «onder daartoe gerechtigd te zijn. Het Openb. Ministerie vertegen woordigd door den heer adv.-generaal van Maanen heeft ge- requireerd de bevestiging van het vonnis der rechtbank te Rot terdam waarbij hij is veroordeeld tot zes maanden correctionele gevangenisstraf. De uitspraak is bepaald op den 18den dezer maandde beklaagde vroeg om eenzame opsluiting. De arrondissements-rechtbank te Maastricht heeft Za- turdag in hooger beroep een vonnis bekrachtigd van den kantonrechter te Meersen waarbij de Brusselsche brandwaar borg-maatschappij assurances générales niet aanvankelijk is verklaard in een door haar ingestelde rechtsvordering tot betaling van premiën van assurantie, op grond, dat deze maatschappij de Koninklijke bewilliging voor naamlooze ven nootschappenbij art. 36 van het Wetb. van Kooph. voor geschreven niet hebbende verkregenhier te lande geene bevoegdheid heeft om in rechten optetreden. Dit vonnis is gewezen in overeenstemming met de conclusiën van den officier van justitie. Voor de maatschappij had gepleit Mr, van Eekadvocaat bij den hoogen raaden voor den ge appelleerde Mr. P. Schous. Er zal cassatie worden aange- teekend. Overeenkomstig het besluit, onlangs in een buitenge wone vergadering van aandeelhouders in de Ned. Rijnspoor weg-maatschappij genomen, heeft de directie vau die maat schappij concessie gevraagd voor een spoorweg Gouda-'s Hage- Scheveningen. Zij verklaart daarin, dat zij, ofschoon bereid die gansche lijn in eens tot stand te brengen er echter ook genoegen mede zou nemendat het verzoek voor zoover het den weg van Scheveningen naar 's Hage betreft voorloopig werd aangehoudenindien bezwaren van bjjzonderen aard ten opzigte van dat gedeelte mogten bestaan. Heden Diogsdag middag zijn te Scheveningen met de haringschuit de Jonge Trijntje uit zee aangebragt de ka pitein Antonio Morovichvan de 4° van den wal voor Yam- mouth op den 9den dezer gezonken Oostenr. brik Yrma, De Scheveningsche visscher heeft de bemanning, sterk 11 matrozen en een Eng. loods, van een wissen dood gered. Kort nadat de schepelingen door de pink waren gered zonk het schip in de diepte weg; het had op een bank gestooten. De Oostenr. schepelingen hebben alles verloren. Den 8sten dezer is voor de notarissen Jager en Claa-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1