N°. 1425. Dingsdag 11 October. Au. I $64. Binnenlandscli Nieuws. LE1DSCH DAGltLA Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 60 m.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over iMarseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's iu. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag to 11 uur. Commissie van FabricageYf oensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 101 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 our. ran Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het garnizoens- hospitaal te Breda, den kapt. J. A. Biornvan het 4de leg. inf.; tot kapt.-kwartierm. bij het 2de reg. vesting-art., den lsten luit.-kwartierm. C. T. Herkenrath, van het 2de reg. inf.; tot kapt.-adm. van kleeding en wapening bij het 3de reg. ve9t.-art. den lsten luit., adm. van kleeding en wapening D. Jonkees, van het corps; tot kapt.-adm. van kl. en wap. bij het lste reg. vest.-art. den lsten luit.-adm. van kl. en wap. A. G. A. Rant, van het corps, tot lsten luit.-kwartierm. bij het 5de reg. inf., den 2den luit.-kwartierm. W. R. C. van der Meer, van het corps; (de vijf laatstgenoemde officieren allen naar ouderdom van rang); 2°. overgeplaatst: als kapt. admin, van kl. en wap. bij het éde reg. drag., den kapt. kwartierm. J. A. Saltet, van het 2de reg. vest.-art.; - bij het wapen der art. be noemd bij het reg. veld-art., tot lsten luit. (naar oud. van rang), den 2den luit. J. J. L. P. Snabilié, van het corps; bij het 2de reg. vest.-art. tot kapt. van de 3de kl. (naar oud. van rang), den lsten luit. D. G. T. G. van der Voort Maarschalk, van het lste reg. vest.-art.; bij het 3de reg. vest.-art., tot maj. den kapt. der lste kl. A. J. A. Gerlachvan het reg. veld-art.; bij het reg. rijd. art., tot comm. van het corps den luit.-kol. Jhr. L. J. Tindal, van het corps; en eindelijk tot majoor den kapt. der art. G. J. Maris, thans op non-act.; - bevorderd den 2den luit. G. J. du Cloux, van het bat. jagers N°. 27 dd. in VVest-Indiëtot lsten luit. b(j dat bat.; op pens. gesteld deu kap. dir. van het garnizoenshopitaal te Breda, A. J. Biorn. Z. M. heeft herbenoemd de navolgende titularissen als: tot plaatsvervang. kantonrechter, te Heusden H. Jiskoot,te Veghel Jhr. L. R. L. J. Kuyperte Ginneken en Bavel P. H. J- C. Jonckheer, te Oosterhout H. M. P. van Weel, te Wou- brugge F. O. van Dömberg Keiden te Purmerend J. C. van der Wolff Courrech te Edam G. J. Versteegh, te Haarlem Mr. A- J. Enschedé, te Hindeloopen Mr, H. J. de Carpentier, te Assen A. Vos; tot kantonr. te Zwolle Mr. L. Rietberg; tot griffier bij het kantongerecht te Steenwijk G. W. Daems en te Oosterhout A. J. Hamelton. De hoofdcommissie voor het nationaal gedenkteeken voor November 1813, enz. heeft aan de plaatselijke com- uoissiën kennis gegeven, dat de vergadering, tot vaststelling tener gemeenschappelijke voordragt aan Z. K. H. den voor- zittterbetreffende het te kiezen plan voor het te 's Hage opterigten monument, alsnu zal worden gehouden op Don derdag 27 October e. k., ten 12 uur, in de groote zaal van het gebouw op den Fluweelen Burgwal te 's Hage, De afgevaardigden der plaatselijke commxssiën die zullen worden toegelaten op vertoon van hunnen brief van benoemingkun nen op den dag der vergadering, van af 9 uur des mor gens, toegang erlangen tot het locaal voor de vergadering bestemd, waar alsdan gelegenheid zal bestaan om zoowel de teekeningen als de modellen der beide bekroonde ontwerpen te bezigtigen. Zaturdag heeft voor het prov. gerechtshof in Overijssel in hooger beroep de behandeling plaats gehad van de zaak van den heer J. G. van Rijn, ex-predikant te Zwolle, we gens poging tot omkooping van een gevangenbewaarder. De beklaagde en appellant was ter terechtzitting niet versche nen, als bevindende zich voortdurend in Zwitserland. Het O. M., bij monde van den adv.-gen., heeft gerequireerd de bevestiging van het vonnis des eersten rechters, met ver oordeeling van den appellant in de kosten van het hooger beroep. Geen tegenspraak zijnde, heeft het hof de uitspraak in deze zaak bepaald op Zaturdag 14 October e. k., des voormiddags ten 10 uur. Volgens den Haagscheu correspondent van den Pré- curseur zou het plan bestaan om te Amsterdam een groot staatkundig dagblad in de Fransche taal uittegeven. Bij gelegenheid ven het 250jarig bestaan der Groninger hoogeschoolis, gelijk men weet, een gedenkboek der hooge- school in het licht gegeven op last van den senaat vervaardigd door den hoogleeraar Jonckbloet. Daarbij z(jn levensschetsea der Groninger hoogleeraren gevoegd door den heer Mr. W, B. S. Boeles. Naar men verneemt, is dezer dagen aan beide heeren de dank van den Senaat voor hunnen arbeid betuigd, met toezending van een geschenk aan ieder hnDner tot blij vende herinnering. De beroemde luchtreiziger Nadar bevindt zich iu de residentie. Men verneemt, dat hij voornemens is met zijn ballon te Amsterdam optestijgen. Zondag zijn twee paarden van den Tramway, te Sche- veningen op hol geraakt, waardoor zij drie dames hebben omvergereden. Een van die dames bekwam een ernstige ver wonding.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1