N°. 1424. Maandag 10 October. A0. 1 Biimenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGIILA Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Hom mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u. 45 m. '•avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indi«ohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te •preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 nur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceynsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. t ii Z. M. heeft benoemd tot bevelhebber in de 2de mili taire afd. den geD.-maj. C. H. Happé, thana het bevel voerende in de 6de milit. afd., van welke laatste betrekking hij eervol wordt onthevenbij den grooten staf van het leger tot gen.-maj. en bevelh. in de 6de milit. afd., den kol. P. A. 0. Wickevoort Crommelincomm. van het reg. rijd. art.; voorts den gepens. offic. van gez. Iste kl. J. C. Dumont eervol onth. van de waarn. der betrekking van genees- en heelkundige bij de werf der marine te Amsterdam en van de geneesk. dienst bij het gedeelte mariniers aldaarden gen.-maj. M. baron van Geen, bevelh. in de 2de militaire afd., op aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van dat pensioen bepaald op f 25 5 0 en aan genoemden gen.-maj. den rang toegekend van luit.-gen.; en op verzoek aan den kapt. der inf. van het leger in Ned. Indië G. W. Oppel thans met verlof hier te lande, eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. milit. dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der in- en uitgaande rechten te Sluis (gemeente Weert) H. W. Sloltzenbergthans hoofd-commies te Tegelentot ontv. der dir. bel. en acc. te Oosthuizen c. a. W. F. R. P. de la Salengrethans te Wieringerwaardtot ontv. der dir. bel. en acc. te Ermelo c- a. C. H. L. Nilant, thans te de Wijck; tot ontv. der registratie en domeinen te Heusden R. Tormijnethans te Groenlo; te Almelo D. van Goens, thans te Lemmer; te Brielle W. J. Berdenis van Berlekom thans te Heerle; te Noordwijk C. Bergsma, thans te Woerden. Het is bekend, dat in het vorige zittingjaar van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan hare overwegingen was onderworpen eeu ontwerp van wet, houdende bepalingen nopens den accijns op de bieren en nopens de azijnmakerijen. Door de afdeelingen werden tot rapporteurs voor dat ont werp gekozen de heeren de Lom de Berg, Kerstens, Be- gram, Gevers Deynoot en de Keverberg. Deze rapporteurs hebben den 16den September jl. het voorloopig verslag vast gesteld, dat thans is gedrukt en rondgedeeld. Daaruit blijkt, dat bij de overweging van dat ontwerp, welke overweging op het einde der maand April dezes jaars in tegenwoordig heid van 42 leden plaats had, de overgroote meerderheid zich tegen de voorgestelde verhooging van den bieraccijns verklaarde. In vier der afdeelingen was men op dit punt eenstemmig terwijl in de vijfde de geheele onaannemelijk heid van deze verhooging van belasting slechts door zeer enkelen betwijfeld of betwist werd. Verscheidene leden wensch- ten geheele afschaffing der belasting. De meeste der overige leden vereenigden zich niet met dezen wensch tot geheele afschaffing van den accijns. Ofschoon men op zich zelf de afschaffing van den accijns op de azijnen wenschelijk achtte kan men het der Regering niet zoo gaaf toegeven dat door afschaffing de minder gegoede klasse der maatschappij we zenlijk zou worden gebaat. De letterkundige afdeeling der Koninklijke academie van wetenschappen zal een vergadering houden op Maandag 10 dezer, des morgens ten 11 uur. De onderwerpen van behandeling voor deze vergadering zijnLevensberigt van S. Karatendoor den secretarisrapport over de verhan deling van den heer Holwerdavervolg der bijdrage van den heer Fruin over Philips van Leiden en zijn tractatus de cura reipublicae et sorte principantis. Zaturdag 11. is in handen gesteld van den Amerikaan- schen consul te Amsterdam het volgend adres, voorzien van de handteekeningen van 160 leden der Internationale Ver- eeniging tot bevordering der sociale wetenschappen nAan Abraham Lincoln, president der Vereenigde Staten. Mijnheer de president 1 Sedert zijn ontstaan volgen wij met de grootste belang stelling den strijd, die gevoerd wordt tusschen de energieke burgers van het Noorden en de slavenhouders van het zui den. Hoewel betreurende het vergoten bloed en de rampen die de oorlog na zich sleeptwenschen wij u geluk met de standvastige degelijkheid waarmede gij en het groote volk dat u heeft gekozen, het recht en de menschelijkheid hebt verdedigd. Overtuigd dat het volk der Vereenigde Staten uit deze beproeving sterker dan ooit zal te voorschijn tre den en met een toekomst voor zich waarin geen slavernij meer zal bestaan verwachten wij de aanstaande zegepraal van de heilige zaak der vrijheid. Wij zijn verzekerddat door u nimmer de bestemming van de groote republiek zal worden uit het oog verloren. De onderteekenaars, leden der Internationale Vereeniging tot bevordering van de sociale wetenschappenaanwezig te Amsterdam, Sept. 1864."

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1