N0. 1420. Woensdag 5 October. A0. 1$64.» Binnenlandscli Nieuws. LËIDSCH DAGBLAD. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteuds 3 u., de overige dagenuitgezonderd de Zondag5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2\ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indi9cbe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft op verzoek van de heeren J. J. de Lange en J. Braun te Rotterdam goedgekeurd de statuten en be williging verleend tot oprigting der naamlooze vennootschap //de Rotterdamsche Katoendrukkerij." Bij het regement grenadiers en jagers is overgeplaatst de kapitein L. T. A. baron van Boecop van het 5 de rege- inent infanterie. De 1ste luitenant A. L. W. Slijffard van het 2de reg. vest.-art., is in rang bij de Kon. milit. Acad. te Breda overgeplaatst om daarbij werkzaam te zijn. De werving voor het bataillon mineurs en sappeurs te Utrecht is op last van het Departement van Oorlog we der opengesteld. De leden der Tweede Kamer beginnen over 't alge meen zoo zacht te sprekendat de verslaggevers der dag bladen ze niet kunnen verstaan. De bladen maken er telkens aldus melding vanMijer (voor zooveel verstaanbaar)van Nispen (voor zoover hoorbaar)van Heukelom (kwalijk ver staanbaar); de Minister van Binnenlandsche Zaken (voor zoover hoorbaar)Groen van Prinsterer (voor zoover ver staanbaar; - het spraakorgaan begeeft dien afgevaardigde bijna geheelzoodat de leden der Kamer zich om hem moe ten scharenzullen ze iets verstaan van wat hij zegt.) Op bet einde der zitting van jl. Donderdag sprak de heer Groen zoo zacht, dat de voorzitter hem opmerkzaam maakte, dat hij hem onmogelijk kon verstaan. De voorzitter van het internationaal congres, in de vorige week te Amsterdam gehouden, heeft met eenige le den de residentie bezocht, en o. a. het Koninklijk Kabinet van schilderijen en zeldzaamheden bezigtigd. Hij betuigde bij herhaling zijn bijzondere tevredenheid over al het schoone dat zich daar bevindt, als ook over de netheid en goede mrigting van het museum. Bij den afscheidsmaaltijd van de leden van het 3de congres der Internationale Vereeniging ter bevordering van sociale wetenschappen 11. Zaturdag in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam gehouden werd de 1ste toast door den heer Vervoort, president der Vereeniging, gewijd aan Z. M. Koning Willem III; de 2de door den voorzitter van het plaatselijk comitéden wethouder Berg van Dussen Muilkerk, aan Z. K. H. den Prins van Oranje, die de 3de toast bragt aan de Internationale Vereeniging. De 4de toast werd uit- gebragt door den vice-president Mr. J. Heemskerk Az. op de stichters der Vereeniging, de 5de door den heer Hartsen op dp vreemdelingen; de 6de in het Hollandsch door den se cretaris der Vereeniging, den heer Couvreur, gewijd aan Neêrlands roem, Neêrlands kracht en Neêrlands welvaart. De 7de toast werd gedronken op Z. M. Koning Leopold en ingesteld door Prof. Asser; de 8ste op de bureaus en se cretarissen der sectiën door den heer Des Maretsde 9de door den heer Max Wirth op Amsterdam en de 10de of laatste op de dames, door den wethouder Berg. Naar men verneemt, heeft de directie der Nederl. Rijn-Spoorwegmaatschappij zichals dadelijk gevolg van een der door de buitengewone algemeene vergadering van aan deelhouders 11. Woensdag genomen besluitendien eigen dag reeds gewend tot het gemeentebestuur van Rotterdamten einde met dat bestuur in overleg te treden over de te ge ven rigting aan den geprojecteerden verbindingsweg tusschen het station van den Nederl. Rijn-Spoorweg en dat der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zullen Woensdag avond worden ten tooneele gevoerd de vaudeville Un Hercule et une jolie femme en de groote opéra le Trouvère. Te Zwolle is een gegoede knaapuit de omstreken van Hasselt, beschuldigd van het stelen van een pruim van een boom11. Woensdag door den rechter-commissaris in verhoor gekomende eigenaar en de veldwachter waren als getuigen opgekomen. Deze laatsten ontvingen te zamen 1.88 voor reiskosten, terwijl het ligt kan gebeuren dat de jongen voor het nemen van dien pruim nog in de gevangenis komt. De krijgsraad der 1ste militaire afdeeling te 's Her togenbosch even als de andere rechtscollegiënhet vechten met messen streng tegengaande, heeft bij vonnis van den lsten dezer den militairen oppasser D., van de Koninklijke mili taire academie te Breda, veroordeeld tot een jaar cellulaire gevangenisstraf en 2 maanden detentie, omdat hij een zijner kameraden met wien hij over een nietigheid twist had ge had met voorbedachte rade aan het hoofd verschillende wonden waaronder gevaarlijke met een mes had toegebragt. Dezer dagen rukte op Sexbierum een troep gewapen-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1