NIEUWE AHSTERDAMSCHE WINKEL. Hollandsche Spoorweg-Maatschappij. WIHTERDIMST, Cocos of Klapper Olie. SURINAAMSCH ARROWROOTH. Buitenlandsch Nieuws. Ad verten tien. Haarlemmerstraat Wijk VI, No. 485. Opruiming van diverse PALETOT'S MANTELS en PAN TALON STOFFEN. 8 2 4 Op ZATURDAG 1° October a. s. zal aanvangen de tuurlijk in groote mate afhangt. Men verhaalt, dat de ver heffing van Stosbassi niet zonder moeijelijkheden is gegaan, en den invloed daarvan op den handel niet is uitgebleven. In de omstreken van Jedo moeten zich benden zoogenaamde Leoninen genesteld hebben waaruit zij ongetwijfeld door de regeringstroepen zullen verdreven worden; een aanzienlijke troepenmagt 19 althans tegen hen afgezonden, Het Nederl. schip Djambi zou de Engelsche schepen naar de Binnenzee vergezeld hebbendoch kort voor het vertrek werd die schikking veranderd. Sir Rutherford Alcock is ook nog hier gebleven, in afwachting van de uitwerking van het ultimatum. Onder de uit China gekomen Engelsche troepen heerscht veel sterfte, tengevolge vooral van het misbruik van den Japanschen sterken drank sakeveki. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 56°, des avonds te 8 uur 54°, te 1U uur 62°. Vrijdag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 54°, 's middags te 12 uur 58°, 's namiddags te 4 uur 57°. De Ostd. Post zegt, dat in Oostenrijk tegenwoordig op een nieuwe manier wol gesmokkeld wordt. Men voert ongeschoren schapen in en voert ze geschoren weder uit. Gelijk bekendis wilde de Keizerin Eugenie by een aantal binnen- en buitenlaudsche verzekerings-maatschappijen haar leven ten behoeve van onderscheidene liefdadige instel lingen verzekeren. Nadat hierover tusscheri die maatschap pijen drie vierendeeljaars gecorrespondeerd is, hebben zij be sloten het voorstel der Keizerin van de hand te wijzen om redendat de gevaren voor het leven van gekroonde hoof den de gewone waarschijnlijkheids berekening te boven gaan. Voor Engelsche Vorsten schijnt men dus vroeger ten deze uitzonderingen gemaakt te hebben. Men verzekert, dat de Keizer zijn goedkeuring gehecht heeft aan het besluit van den algemeenen raad in het de partement der Oostelijke Pyreneënbetrekkelijk de oprig- ting van een monument ter nagedachtenis van Franqois Arago. Hierbij wordt in herinnering gebragt dat Arago ten jare 1353 werd vrijgesteld van het afleggen van den eed aan het Keizerrijkin zijn hoedanigheid als directeur van het observatorium van Parijs. Den 4den October zal te Londen op nieuw een boks- partij worden geleverd tusschen Mace en Coburn. De inzet bedraagt niet minder dan 500. Het is inderdaad wen- schelijk dat het Engelsche gouvernement maatregelen berame om dezen stryd te verijdelenof althans zorge dat die niet op Iersch grondgebied worde gevoerd. De plotselijke daling van den hoogen prijs der katoen te Londen is volgens de Times geenszins een reden tot be duchtheid maar integendeel voor het algemeen een heuge lijke omstandigheid. Gedurende de laatste twee jaren zegt het bladis het handelsverkeer 'der wereld in grootere mate dan ooit vroeger in onze handen geweest en er is geen en kel verschijnselhetwelk verandering daarin voorspelt. De gesteldheid des lands in het commerciële opzigt is nooit be ter geweest dan thans. Dezer dagen beklaagde zich een kerkganger in een der Engelsche bladendat vele personen dagbladen naar de kerk medenemen en aldaar lezen. Een Amerikaan heeft daarop geantwoord, dat dit in Amerika algemeen de gewoonte is en men zelfs op de bidstoelen dagbladen ten gebruike van de kerkbezoekers vindt liggen. Een Schot merkt ook aan dat het in Schotland een algemeen gebruik is, om tot aan het begin der godsdienstoefening dagbladen te lezen. OFFICIJËEL HflËlWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 26 September 1864. 1 wegens opzettelijk toebrengen van schade aan een anders roerend eigendom. 1 wegens een bespannen houden kar los en zonder toezigt te laten staan in de gemeente Voorschoten. 4 wegens zonder gegronde redenen bij het beproeven der brandbluschmiddelen in de gemeente Voorschoten te heb ben gemankeerd. wegens harder dan op een matigen draf te rijden, wegens het laten loopen van een ongemuilbanden hond. wegens bij het inrigten van een paardenstal de ruif niet geplaatst te hebben tegen een vollensteens muur welke een palm van den gemeenen muur verwijderd was. wegens het verontreinigen der straat, wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. wegens in verboden tijd te hebben gebaggerd, wegens het baggeren in den Rijn zonder consent, wegens overtreding van artikel 315 der algemeene politie verordening. 1 5 Aardenburg, 22 September 1864. Heden overleed alhier onze hartelijk ge liefde Zoon en Behuwd-Zoon JAN CHRISTIAAN HERNY REEPMAKER Candidaat in de Medicijnen aan de Hoo- geschool te Ley denin den ouderdom van 27 jaren. P. L. REEPMAKER. J. G. D. REEPMAKER, van nlevervaart. Tegen November a. s. wordt te Leiden verlangd eene bekwame WGRKMËlü, van middelbaren leeftijd. Brieven franco onder letter A. aan het Bureau Leidsch Dagblad. De ondergeteekende maakt door deze bekend, dat de DILIGENCE van Leiden naar Woerden, vice versa, wegens verandering van den Rijnspoorwegver trekt van Leyden 's morgens ten 9 uur en van Woer den 's namiddags ten 2 uur, aanvang nemende den lsten October 1864. G. TIBBOEL. volgens de Dienst-Billetten aan alle Stations en Bestelkantoren verkrijgbaar groote a 15 Cents kleine a 2 Cents. DE TELEGRAAFKANTOREN zijn op alle Hoofdstations gedurende den ge- heelen dag geopend. Amsterdam, 24 September 1864. De Administrateur. Versterkende en roos verdrijvende Pomade, welker gebruik dagelijks toe neemt. De prijs is per 5 n. ons 45 ct. met reuk per 6 n. ons 65 et. en roode met reuk 70 ct. per 6 n. ons. Deze olie wordt ook verzonden in potten van circa 1 ned. Prima kwaliteit, zuiver van smaakin blikken trommels inhoudende vier nederl. pondentegen drie gulden vijf en zeventig cents. Brieven franco. M. CLÉBAN, Amsterdam. Huidenstr. KK. 278,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3