NIEUWE AMSTERDAMSGHE WINKEL. Rotterdamsche Bank. Ad verten tiën. Haarlemmerstraat Wijk VINo. 485. Opruiming* van diverse PALETOT'S, MANTELS en PAN- TALONS STOFFEN. i* De rente bedraagt: 4 Deposito-Biljetten betaalbaar 2 of meer jaren na de uitgifte zijn groot f lOO of ÏOOO, met Coupons voor den jaarlijkschen intrest. Op de overigen is de rente per dag uitgedrukt. DE DIRECTIE, De volksbeweging is niet uit politieke redenen voortge sproten maar alleen heeft men de hoop daardoor het ver plaatsen der hoofdstad van Turin naar Florence te beletten. Het gemeentebestuur van Turin betoont zich in deze zwak en weifelend. Het heeft een proclamatie uitgevaardigd waarin wel tot kalmte wordt aangemaand doch zulks gaat gepaard met verschillende insii ualièn en beschuldiging ten opzigte der regering. De nationale garde heeft zich schier niet vertoond, en door de regering was verzuimd krachtdadige maatregelen van voorzorg te nemen. Men zag een proclamatie des Ro llings te gemoet. Het corps van de politie-wacht is ontbon den. Onder de troepen heerscht de beste orde. De clericale en democratische bladenmaar inzonderheid een blad dat voor een orgaan van het stedelyk bestuur ge houden werd behelzen zeer opruijende artikelen. Het gerucht zeidedat het parlement in een andere stad dan Turin zou worden geopend. Volgens tijdingen uit Turin van den 23sten had het Mi nisterie, na de gebeurtenissen van den vorigen avond, aan den Koning verklaarddat het bereid was de teugels van het bewind in andere handen overtegevenwanneer Z. M. zulks noodig achtte ten einde de rust te Turin te herstel len het voegde er nog bijdat het zijn outslag niet vroeg ten einde het niet het aanzien zoude hebbendat het trachtte de verantwoordelijkheid van zich afteschuiven. De Koning deed daarop den generaal Lamarmora bij zich ontbieden en noodigde vervolgens het Ministerie formeel uit zich terug te trekken. De generaal Lamarmora werd nu met de zamenstelling van een Kabinet belast, en het gerucht zegt, dat hij zich tot de Piemontesche gedeputeerden Sella en Lauza gewend heeft. Men verzekert, dat het in het voornemen van den gene raal Lamarmora zoude liggende bepalingen van het ge- Bloten verdrag na te komenwaaruit zoude voortvloeien de verplaatsing van den zetel der regering van Turin naar Florence. De Ministeriële crisis zou het gevolg zijn van de on voldoende maatregelen den vorigen dag genomenmaar daarin zoude geen verandering van politiek liggen opgesloten. Op de Vruchtenmarkt te Parys werd dezer dagen de pompoen koning gekozen. Hij weegt 275 pond, heeft een omvang van 3.7 meters en werd voor 108 francs verkocht. Hij was in het dal der Loire gegroeid. Men wil dat onlangs, bij de betaling door China van de twee millioen frs. schadeloosstelling aan Frankrijk voor oorlogskosten, de Keizer 500,000 fr. bij wijze van grati- fikatie zou geschonken hebben aan generaal Cousin de Mon- taubanHertog van Palikao, om hem te troosten over de verwerping door het wetg. ligchaam van de voordragt, om dezen veldheer een nationale dotatie te vereeren. De reken kamer heeft zich aanmerkingen over deze onwettige hande ling veroorloofd, en tusschen haar en de regering bestaat thans een konfiikt van nog al ernstigen aard. Naar verzekerd wordt, heeft Maria Christina van hare dochter een uitnoodiging ontvangenom voor goed naar Spanje terug te keeren. Uit Kiochta meldt mendat in het westelijk gebied van het Chinesche rijk onlusten zijn uitgebroken. De Mu- zelmansche bevolking van Kaschgar heeft zich met de reeds in opstand zijnde Kokaners vereenigd en zich van verschei dene aanzienlijke steden op Chineeach grondgebied meester gemaakt. Eenigen tijd geleden nam te Londen zeker restaura teur het volgend middel te baat om met één slag een in de buurt wonenden concurrent te vernietigendie door goede bediening en uitmuntende spijzen zeer vele personen zijn woning zag binnentreden. Op zekeren middag, terwijl de eetzaal opgevuld was met een groot aantal personen hield voor de deur van the new blue Pig een kar stil. De voer man nam daaruit een aantal doode honden en kattendroeg deze de zaal binnen en legde ze op het buffetterwijl hij met luider stemme riep: //hier is het zesde dozijn; heden avond zal ik de overige brengenHij verwijderde zich daarop zoo snel mogelijk en reed in galop weg. Yan dat oogenblik was de eigenaar van the new blue Pig geruïneerd en begaven zich zijne vroegere kalanten naar zyn buurman die daartoe bovenstaand middel had uitgedacht. Men verneemt het faillissement der firma Oelrichs en Comp., te Londen met een tekort van 50,000, hetgeen naar men beweert is veroorzaakt door uitgestrekte speculatie in katoen. Ten gevolge van 'het failleren der bank te Leeds, hebben verscheidene andere kantoren hunne betalingen moe ten staken, o. a. dat van de heeren Teale en Comp., wier deficit gezegd wordt 100,000 te bedragen. Bedroevende tijdingen kwamen uit Newcastle aan gaande de gebeurtenissen welke aldaar hebben plaats gegrepen by het optreden van broeder Ignatius, prior van het En- gelsche Benedictijner klooster te Norwich. De ondergeteekenden hebben de eer bekend te maken dat zij alhier op het Waardkerkplein Wijk VIII, N°. 760 bij de Katoenfabriek hebben opgericht eene Scheikundige Feriverij en Kieu- we Wasscherij van ZijdenWollen Katoenen en gemengde Stoffen. Zij be velen zich in de gunst hunner geëerde Stadgenooten aanbelovende door fraaije en vaste kleuren alsmede door eene civiele en vlugge bediening zich ieders vertrou wen te zullen waardig maken. Goederen worden aangenomen aan bovengenoemd lokaal^ en op den Ouden Rijn bij de Hee rengracht N°. 165. J. L. KOPPESCHAAR Comp. De ondergeteekende maakt door deze bekend, dat de DILIGENCE van Lelden naar Woerden, vice versa, wegens verandering van den Rijnspoorwegver trekt van Leyden 's morgens ten 9 uur en van Woerden 's namiddags ten 2 uur, aanvang nemende den lsten October 1864. G. TIBBOEL. De Rotterdamsche Bank adverteert bij deze dat zij tot nader berigt sommen van 90 en daarboven A DEPOSITO aanneemt, en daarvoor DEPOSITO BILJETTEN uitgeeft, die vathaar zijn voor endossement en alzoo lederen dag met de rente kunnen gerealiseerd worden. Wanneer de terugbetaling plaats heeft 10 dagen na vertoon van het Biljet 3^ pCt. 3 maanden 6 6 2 jaar 4 uitgifte 4* Aan HEEREN DEELHEBBERS en COMMANDITAIRE VENNOOTEN in de Rotterdamsche Bank wordt steeds pCt. meer te goed gedaan. Voor de kortere termijnen zijn de Biljetten groot 90, 360 en ÏOSO. Men kan die echter in ieder bijzonder geval ook voor elke andere somnaar verkiezing doen invullen. De Rotterdamsche Bank vestigt bij deze in het bijzonder de aandacht van HEEREN AD MINISTRATEURS van Spaarbanken, Publieke en Particuliere Instel lingen van Weldadigheid, RENTMEESTERS, enz., op deze wijze van Geldbe legging, waardoor men bij het genot der gewone Rentevergoeding gevrijwaard is tegen de nadeelige kans van kapitaal-verlies, die door mogelijke daling der publieke fondsen steeds bestaat, en bij deze Deposito's ten eenenmale vervalt.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3