WINTERDIENST, Shakespeare's Wordt verlangd Hollandsche Spoorweg-Maatschappij Buitenlandsch [Nieuws. Promotlën aan de Leidsche Hoogeschool. Ad verten liën. Op ZATURDAG 1° October a. s. zal aanvangen de Zaturilag avond was Zomorzorg weder druk bezocht door leden der Maatschappij van Landbouw met hunne fa- inüienofficieren, studenten en vreemdelingen. Zaal en tuin lieten even als altijd orde en bedieningniets te wenschen overig: de versieringen verlichting was in harmonie met de ge legenheid. De muziek door de zorg en de leiding van den heer van Pijpen, kapelmeester van het Lei Iscli Schuttersmuziekcorps,^ veraangenaamde het verblijf aldaar, dat de mee9ten hielden in de open lucht tot laat in den avond onder allerliefst weder. Niet de heer W. C. Staring maar de heer W. C. Begram van Gorinchem heeft zich bekend gemaakt als den schrijver van het antwoord op de prijsvraag der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, betreffende het draineren, waaraan loffelijke vermelding is toegekend. Het feestmaal Zaturdag in de gehoorzaal voor HH. leden van den Landbouw en genoodigden aangerigtwas wezenlijk wat hef zijn moest: een gezelligen disch waar ge paste vrolijkheid voorzat. Aan toasten heeft het natuurlijk niet ontbroken de Land bouwKoningVaderland en Leger, Leiden's hoogeschool stedelijk bestuur en de verschillende commissiën van allerlei aard, die zooveel tot den goeden uitslag der tentoonstelling hadden bijgedragen werden niet vergeten. Een toast echter vermogt bijzonder de algemeene aandacht te trekken: zij was die, welke in 9choone en bezielde taal op het Invalidenhuis en de Kweekschool voor zeevaart werd uit- gebragt, waarbij den talentvojlen spreker herhaalde toejui ching ten deel viel. Mogt zijn warme aanbeveling, om toch vooral de laatste inrigting niet onbezocht te laten weerklank hebben gevon den bij allen die onze schoone Landbouwfeesten bezoeken dan kan dat feest ook in zijn gevolgen voor onze kweek school voor zeevaart goeden vrucht dragen. Heden Maandag morgen had reeds bij tijds de keu ring en loting der paarden voor de harddraverij op de Bree- destraat voor het Raadhuis plaats. 13 paarden waren aan gegeven die ook deel namen aan den wedstrijd op het bijzonder gunstig daarvoor aangewezen terreinbuiten de Witte poort langs de Haagsche trekvaart, de gewezen Malie baan alwaar de muziekcorpsen van de Leidsche schutterij en van het te 's Hage in bezetting liggend 2de regement, dragonders zich bij afwisseling lieten hooren. De toegang was grootendeels vrijzoodat die openbare volksvermakelijk heid voor ieder zichtbaar was. Het fraaije weder begunstigde haar en na eeu lievige wedstrijd werd door de jury de prijs toegekend aan de zwarte langstaart ruin, genaamd Pibo, eigenaar D. Vermaat te Charlois, bereden door den pikeur J. de Boer en de premie aan de zwarte merrie, genaamd de Lietse eigenaar F. M. Boersma te Nieuwer Amstel, bereden door den pikeur P. Fromberg. De Burgemeester Mr. Tieboel Siegenbeek reikte die geschenken uit aan de pikeurs, hen begroetende al9 overwinnaars in deu felbetwisten kampstrijd bij die oud-vaderland=che instelling die zoo naauw in ver band staat met den landbouwdoor Leiden beschouwd als een rijke bron van volkswelvaart, waarvan de blijken in deze dagen zoo overvloedig waren gegeven. //Moge dat de vrucht zijn van de gehoudene feesten dat de gehechtheid aan oud-vaderlandsche instellingen en oud-vaderlandsche deugden in een oud-vaderlandsohen geest, dan zou de Land bouw meer en meer strekken tot nut van de natie ea toj eer van Koning en Vaderland!" Met fanfares en een drie. werf hoezeewerd deze treffende toespraak beantwoord. Alles liep met de meeste orde en zonder ongelukken vóór 3 uur af. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur dag de9 namiddags te 5 uur 59°, des avonds te 8 uur 57° te 10 uur 53°. Zondag morgen te 5 uur 49°, te 8 uur 5 5°, 's middags te 12 uur 62°, '9 namiddags te 4 uur 61°, te 5 uur 60°, te 8 uur 55°, te 10 uur 48°. Maand morgen te 5 uur 44°, te 8 uur 48°, 's middags te li uur 59°, te 4 uur 61°. De bij ons te lande ook zeer gunstig wegens zijn milddadigheid bekenden baron Sina vroeger Grieksch gezant te Weenen en menigmaal verblijf houdende op het badhuis te Scheveningen is door deu Keizer van Oostenrijk benoemd tot geheimraad en begiftigd met het grootkruis der orde van de IJzeren Kroon. In den avond van den I9den dezer heeft, bij het voorbijrijden van den sneltrein vau Berlijn naar Maagden- burg, in de nabijheid van het station Werder, een onbe kende een geweerschot op deu machinist gelost. De kogel ging hem rakelings voorbij en zou waarschijnlijk den stoker hebben getroffen zoo deze niet juist voorover gebogen stond om kolen te scheppen. De machinist heeft duidelijk een per soon gezien die uit een kersen boomgaard te voorschijn kwam en zijn geweer aanlegde. Er is nog niets naders bekend aangaande het schor sen der betalingen van de Leeds-bank. Men vreest voor ern- stiger gevolgen dan die reeds plaats grepen. Een tiental faillissementen werd reeds aangekondigd en met ieder uur ziet men in elke voorname straat van Leeds meerdere bil jetten aangeplakt, kennis gevende dat betalingen zijn ge staakt. De houding der firma Smith Payne en Comp., de agenten der bank te Londen, wordt zeer gelaakt, aangezien zij plotseling heeft besloten het papier der bank te wei geren. 26 September. - Tot Doctor in de Verloskunde, de heer J. W. Schuitgeb. te Hoorn met theses. OFF1L I UL Al 1 U U W Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 25 Sept. 1864. Jan Selier jm. 29 j. en Jannetje Allegonda Verra jd. 28 j. - Franciscus Theodorus Adrianus Bentz jm. 22 j. en Maria van Dam jd. 23 j. - Philippus Boezelijn wedr. van Elisabeth Kramers, 53 j. en Maria Schregel jd. 31 j. - Jacobus Zaal berg jm. 29 j. en Johanna Petronella Kesseler jd. 23 j. - Willem Frederik Briejer jm. 21 j. en Margaretha van der Spree, wed. van Willem Sietse Jillissen2 6 j. - Hendrik Walter jm. 27 j. en Catharina Wilhelmina Wijnnobel jd. 23 j. - Karei Janssen jm. 29 j. en Elisabeth Petronella Ma thilda Cornelia de Poorter jd. 22 j. B. II. PJÊREL Pedicure (Lik- j doornsuijder), aan het hof van H. H. M. M. den Koning en Koningin der Nederlanden is te ontbieden bij den Heer J. BOEKMAN, Maarsmansteeg Wijk IV, N°. 90, van 's morgens 8 tot des namiddags 5 ure. - JE MAINTIENDBAJ een KOEK- en BANKETBAKKERS- BEDIENDE. Salaris f 6 a f 10.— per week-naar bekwaamheid. Adres franco onder letter .1. 'L. Bu reau Leidsch Dagblad. volgens de Dienst-Billetten aan alle Stations en Bestelkantoren verkrijgbaar groote a 15 Cents kleine a 2 Cents. DE TELEGRAAFKANTOREN zijn op alle Hoofdstations gedurende den ge- heelen dag geopend. Amsterdam, 24 September 1864. De Administrateur. treurspelen: HamletMacbethOthellode Storm Romeo en JuliaOrlando en Rosalinde2 deelen in rood linnen prachtbanden, zijn verkrijgbaar voor f 4,50, in plaats van 7,25, bij K. H. SGHADD, Kalver8traat bij deu Heiligen A\eg en G. L. FUNKE, Blaauwburgwalte Amsterdam. Alle Boekverkoopers nemen bestellingen aan.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2