1402. Woensdag 14 September. Z. M. heeft, tot belooning dergenen van de landmagt in Ned.-Indië, die zicii gedurende de expeditie naar de To- rathea-landen (Celebes) in de maanden October en November 11. hebben onderscheiden tot ridders der éde klasse van de Militaire Willemsorde benoemd: den lsten luit. der cavalerie J. A. Scherens, den serg. der inf. B. Bekkers en den wacht meester der cavalerie W. Snep, en verder bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederiand eer vol zal worden vermeld de 2de luit. der inf. T. J. Schut en de trompetter der cavalerie J. P. A. Eeldert. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft benoemd tot leeraren1°. Aan het gymnasium te Maastricht de hee- ren: Clumper, Dr. in de lett.; graaf Marres, Dr. in de iett., en van Eijken, Dr. in de lett., allen voormalige leeraren aan het Kon. Atheueaum. 2°. Aan de hoogere burgerschool te Maastricht; de heerenLamers, Dr. in de wis- en uatuurk. wetensch., thans leeraar aan de Realschule van de eerste klassete KeulenHulsmannDr. in de wetensch., thans leeraar aan het collegie van Dusseldorp; Paul Alberding- Thijm, Dr. in de lett., letterk. te Leuven; Sleijns, voor malig leeraar aan het Kon. Athenaeum; Meurer, leeraar in de Duitsche taal- en letterkunde aan het collegie van Co- blentz; Leers, voormalig leeraar in het Engelsch aan het Koninklijke Athenaeum; Menalda, burgerlijke ingenieur te Deventer; Gleums, cand. in de wetensch., thaus leeraar aan het collegie van Hoorn, en van der Meer Mohr, voor malig teekenm. aan het Kon. Athenaeum; de heer Muller, voorin, leeraar aan het Athenaeumis aangesteld voor de schoonschrijfkunst. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag den 17den September a. s. niet plaats hebben. De Staats-Courant deelt het gewone programma mede voor de plegtige opening door Z. M. den Koning van de Vergadering der Staten-Generaal te 's Gravenhage op Maan dag 19 dezer. Maandag is aan den heer J. Beekconducteur der ait. van de 1ste kl., werkzaam als schrijver bij het Depar tement van Oorlogde gouden medaille uitgereikt, hem toe gekend wegens 36 jaren onafgebroken, eerlijke en trouwe dienst, alsmede de aan die onderscheiding verbondene gra tificatie van f 5 0. Ten behoeve der Staatsspoorwegen zullen worden aan besteed op Donderdag, 29 September, 1°. het maken der havendammen en buitenhaven aan den noordelijken mond van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge, prov. Zeelanden 2°. het maken van de aarde- en eenige andere werken tot vorming van het plein voor het station Zwolle en op Donderdag 6 October 1°. het maken en leveren vau 200 stuks ijzeren lantaarn palen, 75 lantaarn-armen en 275 koperen lantaarns, en 2°. het maken van het station te De venter met bijkomende verbetering, ten behoeve van den spoorweg van Arnhem naar Heerenveen. Zaturdag 11. werd in de openbare zitting van het kantongerecht te Zaandam by de behandeling eener strafzaak, na het hooren der getuigen, ten getale van drie, door den aangeklaa'gde verklaarddat alle getuigen een valschen eed hadden gedaan. Hiervan is onmiddellijk door den heer kan tonrechter proces-verbaal opgemaakt. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Woensdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra les Huguenots. Uit Rotterdam wordt medegedeeld dat bij den alge- meenen kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gemeente al daar het voornemen bestaatom de milddadigheid der ge meenteleden interoepen, tot het verkrijgen eener som van f 202,000, tot stichting van een nieuwe kerk en het be roepen van nog twee predikanten. Uit Elburg wordt gemeld: Al3 een bewijs dat de af schaffing van de belasting op de brandstoffen voordeelig voor het algemeen werkt, dient, dat tegenwoordig zeer goede korte turf verkrijgbaar is voor f 3 per duizend terwijl die in de laatste jaren niet onder de f 5 was aangeboden. Zondag avond, tusschen 11 en 11 ure, heeft zich een zware hagelbui boven Amerfoort en omstreken ontlast met het gevolg dat de te velde staande tabakzijnde best goed grootendeels is verliageld. De andere tabaksoorten wa ren reeds binnengehaald. Bij de Sluis buiten de Hunnerpoort te Nijmegen is Vrijdag morgen door eenige knapen bij het visschen het lijkje van een pas geboren kind in een blikken doos gevon den. De politie doet ijverig onderzoek. L1IDSCH D.4GBL De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12' Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 ra.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 n., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijtj naar Leiden, Maandag 2}. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te LI u., 's namiddags te 3 u, 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-ïadisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur.'s m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vau 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bunieiilaiidscii ïNieuws.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1