Gang- en Traploopers. BOVENHUIS Nieuwe verbeterde SNIJBOONENMOLENS met stalen Sleufstukken. Advertentiën. Eervol vermeld op de Algemeene Nationale Ten toonstelling van Nijverheid in 1861, te Haarlem. zettë tegen deze demonstratie. Hij schreef het geheel toe aan een misverstand van een klerk (zoo als dan ook werkelijk gebleken is), en protesteerde uit naam der vryheidder gast vrijheid en van de eer van ons Vaderland tegen de kwaad aardige insinuatiënwaaraan het Ministerie ten doel stond. In de vorige week had even buiten een der poorten van Berlijn een eonderling tweegevecht plaats. Twee jeugdige dames, tot den deftigen stand behoorende, hadden twist ge kregen over hare minnaars; elk had een vriendin tot getuige en hare wapens bestonden in wee buigzame stokken. Zoodra het teeken tot den aanvangt van den strijd gegeven was; wierpen de woedende dames zich als tijgerinnen op elkander. Het gevecht werd weldra zoo hevig, dat de partijen de stok ken wegwierpen en elkander met vuisten en nagels het noo- dige toedienden. Alle pogingen der getuigen om de vech tenden te scheiden, waren te vergeefs en eerst toen eenige mannen er bij kwamenstaakten zij den strijdnadat reeds bloed gestroomd en aan een der dames letterlijk een oog uitge rukt was. Men moest beiden met een rijtuig huiswaarts laten brengen, daar de toiletten zwaar geleden hadden. Te Marienberg, nabij Boppardis het 25-jarig be staan gevierd der koudwater-badinrigtingaldaar is het eer ste gesticht van dien aard in Duitschland tot stand gebragt. De degen des beroemden veroveraars van Mexico Ferdinand Cortes, is nog in wezen. Eerst kwam hij uit de handeu eener oude Mexicaansche familie, die der Alvarez, in het bezit des bisschops van Mobile in Noord-Amerika die hem in het museum der Universiteit van Saint Louis plaatste, waar hij zestien jaren bleef, om van toen af tot heden toe het eigendom van een inwoner van Aldershot te worden. Dat wapen is zeer smaakvol en kunstig bewerkt, en met een Spaansche kroon en een kruis versierd. Het lem mer, ongeveer acht duim lang, opent zich even als een schaaren kan een giftig vocht verbergendat tot diep in de door het staal veroorzaakte wonde doordringt. De heer Lambert, Hertog van Emyrne, deelt uit Alexandrië dd. 31 Augustus mede, dat de eerste Minister op Madagascar, vermoord en door zijn broeder vervangen is. Behadaar, vertegenwoordiger van de Fransche partij, is tot gouverneur van Tamatave benoemd. De Engelsche consul Pakenham heeft verzocht, dat eën oorlogschip ter zyner be schikking zou worden gesteldaan welk verzoek gevolg is gegeven. Het bestuur der Messageries Impériales, de Fransche stoombootonderneming, die, met ondersteuning uit de Fran sche schatkist, een pakketbootdienst in de Middellandsche en Zwarte zeeover den Oceaan naar Brazilië en de Plata- landenen over Suez naar Indië en China onderhoudt, heeft dezer dagen haar jaarlijksch verslag aan hare aandeelhou ders uitgebragt. Dit verslag luidt over het geheel gunstig en geeft vertrouwen op de toekomst der onderneming te j kennen. Omtrent de dienst naar Indië en China wordt ge* zegddat de maatschappij in den loop dezes jaar3 de regel* matige dienst tusschen Singapore en Batavia, die nog door de regering van Nederlandsch-Indië wordt verrigtzelve zal ondernemen, en dat zij met 1 Januarij 1866 een regel matige dienst tusschen Hongkong en Japan zal aanvangen. Het bestuur der maatschappij betuigt in zijn verslag zijn erkentelijkheid voor de medeweiking der regering van Ne derlandsch-Indië. De schadewelke de spoorweg-maatschappy van de Middellandsche zee door den brand op het station van den Zuiderspoorweg te Madrid geleden heeft, wordt op 900,000 realen, en de schade aan handelsgoederen op 15 millioen realen geschat. Vrijdag heeft te Parijs de plegtige ter aardebestelling plaats gehad van Pater Enfantin. De heer Guéroult, afgevaar digde en directeur van l'Opinion Nationale, heeft bij de groeve een rede uitgesprokenwelke men veilig philosophisch mag noemen. De heer Guéroult behoorde yroeger tot de St. Si- monisten en hij moet nog grootendeels de leerstellingen van die school zijn toegedaan zoo als trouwens dikwijls genoeg kan blijken uit de polemiek van zijn orgaan tegenover de Clericale partij. Van den afgestorvene getuigde de spreker //Niemand was godsdienstiger dan hijniemand leefde meer dan hij met het eeuwige leven voor oogenwaarvan dit ons voorbijgaand aanzijn slechts een der ontelbare pleisterplaat sen is." Nog vóór den winter zal te Parijs het eerste deel ver schijnen van een reusachtige onderneming, namelyk: van een Encyclopédie, welke berekend wordt 200 deelen te zul len vullen; aanzienlijke geldsommen en een niet minder aan zienlijk personeel van redactie is reeds daartoe aanwezig. De heeren Pereire hebben het materiële gedeelte eu de risico op zich genomen eener onderneming, welkezoo als dit echt Fransch wordt uitgedrukt, de wetenschap des menschdoms aan het einde der negentieude eeuw zal omvatten. Elk deel wordt door een anderen redacteur bewerkt en zal Keizerlijk beloond worden. Een credietbank voor letteren en kunst, le crédit mobelier de l'intelligéncewordt met die onderneming verbonden. Volgens den Toronto Globe heeft in de eerste helft van Augustus in Canada de hitte een hoogte bereikt, als men in vele jaren niet had ondervondeneiken dag hield de thermometer zich tusschen 90 en 98 graden in de scha duw, en kwamen voor een oogenblik eukele buyen het luchts- gestel bleef even ondragelijk warm. Dingsdag 11. is nabij Selby een korenveld in brand geraaktten gevolge der vonken van een voorbijsnellenden trein; de vlammen maakten zulk een snellen voortgangdat ruim drie akkers garst vernield waren vóór dat men er in slaagde het vuur te dempen. De Ondergeteekende brengt zijnen wel- meenenden dank toe aan die Ouders en Voogden, welke hem gedurende den tijd, dat hij zijne school hier gehad heeft, de opvoeding en het onderwijs hunner Kinderen of Pupillen toevertrouwd hebben. Hij stelt zich verder beschikbaar tot het geven van les in eenige talen en Wis kunde. C. J. VERMEULEN. Leyden, 6 September 1864. Door onverwacht vertrek wordt, om dadelijk te aanvaardente huur aange boden een zeer net bevattende vier kamerskeukenzolder, vliering en kelder, met verdere gemak - ken, gelegen op een vrolijken stand. Re- flecterenden, adressere men zich metfranco brieven onder letter A. aan het Bureau van dit Blad. De touwen GANG- en TRAPLOOPERS van STERN C°. te Haarlem ook zeer geschikt voor kleeden en tapijten, overtreffen in sterkte alle fabrie- katen van dien aard, en worden in alle kleuren en desseins geweven. Depots voor Haarlem in den touwwinkel van de lijnbaan //de Zeevaart", Anegang, 34, en bij den Heer F. C. BURMAN, Groote Houtstraat. Prijzen/18,/22 en 30 met 10 pCt. rabat bij bestelling van meerder stuks. Bestellingen worden zoo spoedig mogelyk tegemoet gezien, ten einde in tijds te kunnen leveren. Waterwagens 35. Idem met 2 ketels. n 50. Wed. M. IJZERMAN en ZOON. 'sHage, 2de Nieuwe Molstraat, N°. 50.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3