i\°. 1395. Dingsdag 6 September. Biinieiilandsch iNieuws. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 16 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 ra.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 ra. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op do Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 in. eu ta 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille. 9, 16 eu 25 van elke maaud.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van h Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te li uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdaga van I I1 Uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. H. M. de Koningin zal den 12den dezer de residentie verlaten tot het doen eener buitenlandsche reis. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft Zondagten ge volge van een ligte ongeteldheid aan de feesten die ten Hove hebben plaats gehadgeen deel kunnen nemen. Z. K. H. is heden Maandag veel beter. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag a. s., den 9den dezer niet plaats hebben. Men verneemt, dat de Hooge Raad de voorziening in cassatie van Mevr. Pruimers heeft verworpentegen het vonnis, waarbij zij is ontzet uit de voogdij over haar min derjarig kind. 1 Donderdag 11. heeft in de legerplaats bij Milligen door eenige officieren der kamperende troepen de wedstrijd in het schieten naar 3 verschillende prijzenwelke door Z. K. H. den Prins van Oranje zijn uitgeloofd, plaats gehad. De 1ste prijs is behaald door den kapt. J. P. M. Gevelaar van het 7de reg. inf., de 2de door den lsten luit. L. Scheltus van het 6de reg. inf. en de 3de door den majoor H. A. Tobias van het 1ste reg. dragonders. In de legerplaats bij Milligen is gisteren Zondag 4 Septemberde godsdienstoefening der kamperende troepen van de Protestantsche belijdenis geleid door Ds. A. Rutgers van der Loeff van Leiden. Naar aanleiding van 1 Sam. VII vs. 12 hield hy een toespraak over de beteekenis en de strekking van militaire gedenkteekenen. Zij wezen terug op een roemrijk voorleden. Zij wijzen vooruit op de onzekere kansen der toekomst. Zij wijzen naar boven op Godden Heer van vrede en oorlog. Zij wijzen naar binnen door een beroep op onze eigen consciëntie. Deze punten werden kort ontwikkeld en toegepast op Nederland en Oranje, op het Nederlandscb leger en den Doorluchtigen Kroonprinswiens jaarfeest op dien dag werd gevierd. -—In den laatsten tijd is het plan tot den aanleg van een spoorweg van Scheveriiugen-'s Gravenhage naar Gouda weder ernstig ter sprake gebragt en de hoop zeer verlevendigd, op een rechtstreeksche verbinding van de residentie met het Europesche spoorwegnet, in verband met de aanteleggen vlugthaven te Scheveningen. Ie Aalst bij Eindhoven is overleden Jhr. Mr. A. J. van der Beken Pasteelpresident der arrondisaements-recht- bank te Eindhoven. Zondag voormiddag nam Ds. II. C. Rogge gedu rende vier jaren leeraar bij de Remonstrantsche gemeente te Delft, doch thans docent aan het gymnasium te Leiden met een toespraak naar aanleiding van I Thessal. 5; 19, afscheid van zijn gemeente. Voor de thans plaats hebbende examina tot toelating aan de polytechnische school te Delft hebben 150 jongelie den zich aangemeld. Zijdie niet kunnen worden toegelaten moeten nog eerst van het voorbereidend onderwijs gebruik maken. Te Haarlem hebben zich voor de burgeravondschool aangegeven 5 0 leerlingen, waarvan 33 zijn toegelaten. Vrijdag 11. gaf de heer Mr. H. Ameshoff te Utrecht ten zijnen huize een contra-diner aan de beambten der Ne- derlandsche Rijnspoorweg-maatschappij, welke hem bij ge legenheid zijner benoeming tot president-directeur in Junij 11. een diner hadden aangeboden. Dit feest werd opgeluisterd door de muziek der stedelijke schutterij. Aan het slot van zijn toast op het welzijn van de beambten der maatschappij werd door den heer Ameshoff den wensch uitgedruktdat op dezen dag de eerste grondslag mogt worden gelegd eener instelling, die zou kunnen strekken ter tegemoetkoming in de toekomstige behoeften van alle beambten der maatschappij bij onverhoopte verminking of gebreken ook van den ouden dag en van hunne weduwen en kindereningeval van over lijden. Hij behield zich zeiven het recht voor om aan zulk een instélling de eerste gift uittereikenen vleide zich dat verder het middel zou kunnen gevonden worden haar geheel tot stand te brengen zonder dat de beambten zich hiervoor eenige korting op hunne tegenwoordige tractementen zouden hebben te getroosten. De aanwezige beambten werden door hem uitgenoodigd zijn daaromtrent geuitte denkbeelden te willen uitwerkenomwanneer ze hun doeltreffend bleken te zijn, daaromtrent een vast plan aan de goedkeuring van de directie te onderwerpen. Aan deze uitnoodiging verklaarden de aanwezigen zich gaarne bereid het gewenschte gevolg te geven. Zoo kreeg het feest een algemeene belangrijkheid voor het geheele ligchaam van ambtenaren langs de lijn van den Nederlandschen Rijnspoorweg verspreid. Zondag avond heeft te Delft een treurige zaak plaats

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1