f -,/A N°. 1394. Maandag 5 September. A°.i 1864. i ra- _s^ Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2§. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.t 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand'» Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-ïelegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 m. a» Zittingen van b Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie aan Fabricage des Zaturdags van I Ii uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biimeiilandsch Nieuws. Z. M. heeft bij het wapen der infanterie benoemd bij het 3de regement, tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luitenant M. G. W. A. Schumann, van het corps; bij het 7de regement, tot kapt. 3de kl. (naar ouder dom van lang) den lsten luit.-adjud. N. Epkema, van het instructie-bataillon. - Z. M. heeft bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt benoemd tot lsten officier van gezond heid 1ste kl., den lsten officier van gezondheid 2de kl. G. A. Baum, van gemeld personeel. Naar men verzekert, zal H. M. de Koningin binnen kort een buitenlandsche reis ondernemen. De heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Za ken, is van zijn buitenlandsche rdls in de residentie terug gekeerd en heeft zijn werkzaamheden aan het Departement hervat. Ook de Minister van Justitie, de heer Olivieris van zijn buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerddoch heeft Donderdag op nieuw de residentie voor eenige dagen ver laten. Men verneemt, dat de Minister zich thans naar 's Bosch heeft begeven en Maandag te 's Hage zal terugkeeren. Donderdag middag is weder voor het eerst de gewone Ministerraad gehouden. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag den 9den dezer niet plaats hebben. De kapitein M. L. Burgdorffer van het 4de reg. inf. is in rang overgeplaatst bij het instructie-bataillon te 's Hage, ter vervanging van den onlangs, met rang van majoor, ge- pensionneerden kapitein A. W. Rodeman. Donderdag is door den Hoogen Raad in raadkamer behandeld de zaak van J. T. baronnesse van Dedem, weduwe van D. Pruimers, tegen het arrest van het provinciaal ge rechtshof in Overijssel, van 30 Mei jl., waarbij zij uit de voogdij over haar minderjarig kind is ontzet (in overeen stemming met het vonnis der arrondissements-rechtbank te Zwolle van 3 October 1863). Het prov. gerechtshof in Zuid-Holland heeft heden Zaturdag een der deskundigen uit Leiden, die ten gevolge van afwezigheid uit het land, Vrijdag bij de behandeling der zaak van Sophia van Staveren niet is verschenen en daar van geen kennis heeft gegeven veroordeeld tot een geld boete van fl 0. Naar men verneemt, heeft de heer «f. J. P. baron van Herzeeleraadsheer bij het provinciaal gerechtshof van Noord-Holland, eervol ontslag verzocht uit die betrekking. Burgemeester en Wethouders van 's Gravenhage hebben aan den Gemeenteraad aldaar voorgesteld, dat de Raad be sluite op het voorstel van heeren officieren der schutterij tot de oprigting van een vast stedelijk muziekcorps, over eenkomstig de door commissarissen van het concert Diligentia aangegeven beginselen. Tot die hegiuselen behoorenDe gemeente rigt een muziekcorps op onder den naam van 's Gravenhage's Muziekcorps." Zij draagt de zamenstelling en ook het beheer van dat corps op aan een gemengde com missie van leden van den Gemeenteraadcommissarissen van het concert Diligentia en officieren der schutterij. Het mu ziekcorps bestaat uit twee afdeelingena. strijk-orchest en b. harmonie. Het corps doet dienst: de 1ste afdeeling in den Franschen schouwburg, in het concert Diligentia en zoo noodig aan het Gemeentebadhuis; de 2de afdeeling bij de schutterij en aan het Gemeentebadhuis, en verder overal waar en telkens wanneer het verlangd wordt. Voor de afdeeling b, worden een directeur en een onder-directeur benoemd; beide hebben een rang bij de schutterij. Geen leden van het corps mogen tevens aan eenig ander muziekcorps verbonden zijnHet muziekcorps treedt volgens het voorstel in werking den lsten Mei 1865. De uitgaven zijn geraamd op 34,100 de inkomsten op een gelijk bedrag, waaronder een bijdrage van de gemeente van f 28,000. Sedert eenige dagen liep te Zwolle het geruchtdat de voormalige predikant van Rijn niet zoude berusten in de bekrachtiging der Synode van het tegen hem door het pro vinciaal kerkbestuur van Overijssel uitgesproken ontzet uit zijn ambt en bediening. Thans kan men met bepaalde zekerheid melden, dat hij naar 's Hage geweest is en verzocht'heeft her ziening van de synodale bekrachtiging, zoo mede dat de sombenoodigd tot het houden eener synodale vergadering omtrent zijne zaak, door hem gestort is. Men verzekert, dat het hotel Bellevue, aan den Be- zuidenhoutschenweg te 'sHage, zou zijn aangekocht door den heer van Velsen, kastelein der Witte Sociëteit aldaar, voor een som van f 117,000.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1