OMKIBÜSDIEKST DISTILLATEUR. R.A.SAVALLE. Dr. R. FRUIN KEUKENMEID Koninklijke Fabriek van Eau de Voorburg, Zeep en Parfumeriën. Advertentiën. VOORBURG. op No. VIII en No. IX van de Vliegende Blaadjes aan de Kiezers willende gaanin de Schelde viel en verdronken is. Zq was de 19-jarige dochter van den ivoorwerker Akker te Vlis- singen. Het aantal Catholieken uit onderscheiden landendie zich op de lijst der deelnemers aan het te Mechelen verga derde congres hebben doen inschrijven bedraagt ruim 4000 daarvan waren in de eerste zitting reeds 3000 aanwezig. Op dan 23sten Augustus viel het zoontje van een zeer bemiddeld koopman te.Breslau, 6 jaar oud, van de Hirsch- brug in de snelstroomende rivier. Het werd van een wis sen dood gered door iemanddie niettegenstaande het groote gevaar in de rivier sprong en het kind redde. De vader was van de redding getuige en drukte den moedigen man een vijfgrosschenstuk (30 cents) in de hand. Het gelijktijdig vertrek van Prins Humbert naar het kamp van Chalons en van de Prinses Murat en hare familie naar het H. land schijnt een einde te zullen maken aan de geruchten, welke te Parijs betreffende een echtverbindtenis tusschen die beide doorluchtige personen in omloop waren. Desniettemin is het zeker, dat daarover onderhandelingen zijn gevoerd, welke echter voornamelijk op geheel andere dan staatkundige overwegingen schipbreuk hebben geleden. Men weet namelijk dat het huis van Savoye alliantiën met de doorluchtigste Europesche Vorstenhuizen heeft aantewij- zen. Daarentegen is het huis van Murat, inzonderheid door het huwelijk der beide zusters van de Prinses Anna, slechts aan adellijke personen en dat wel van zeer nieuwen oorsprong verwant. Toch ware men te' Turyn over dat bezwaar heen gestapt, ten gevolge van de hinderpalen, welke men vreesde bij de Catholieke dynastiën te zullen ontmoeten, indien men poogde den Prins Humbert met een Prinses van den bloede te doen huwen en met het oog op den banvloek door wel ken de Koning van Italië werd getroffen; men verkoos veel eer aan een Protestantsche Prinses de voorkeur te geven mits deze zich verbond, tot de Catholieke godsdienst over- tegaan. Daardoor hoopt men den Paus bovendien naar men meent, redenen van tevredenheid te geven, hetgeen welligt niet zonder invloed op de betrekkingen tusschen Rome en Italië zou blijven. De khasnadar in Tunis heeft een vreemdsoortig mid del uitgedachtom zich de ondersteuning van het Fransche hof te verschaffen. Hij heeft namelijk, vernemende dat de Prinses von Metternich grooten invloed bezit aan dat hof, haar prachtige geschenken doen toekomen, om haar te be wegen in zijn belang te Parijs werkzaam te zijn. De Prin ses heeft deze geschenken geweigerd en ze aan den Keizer ter hand gesteld. Andere voorname personaadjes hebben even eens geschenken van den khasnadar ontvangendoch er op gelijke wijze mede gehandeld. Men verzekert, dat het Fran sche gouvernement een nota aan den bey zal toezendenom hem met de pogingen tot omkooping-door zijn Minister be proefd, bekend te maken. Te Shanghai zijn zoo veel onzedelijke boekenprent werkenliedjes, tooneelstukken enz., uit Europa ingevoerd dat zelfs de Chinezen zich er aan ergerden en er over klaag den. Dien ten gevolge is in het Europeesche gedeelte der stad een groote hoeveelheid onzedelijke boeken en prenten door de overheid in beslag genomen en verbrandonder schadeloosstelling der eigenarendie daarvoor een som van te zamen 1500 dollars hebben ontvangen. Verder heeft die overheid strenge verordeningen gemaakt om de goede zeden tegen openlijke aanranding te beschermen. - Blijkens een nader particulier berigt uit Japan van 27 Junij zou de vereenigde scheepsmagt der Engelschen, Franschen en Nederlanders vermoedelijk in het begin van Augustus tot de voorgenomen expeditie ter opening van de Binnenzee onder zeil gaan. Als een curiositeit wordt medegedeeld, dat,de twee opperbevelhebbersdie bij Atalanta in Amerika tegenover el kander staan, namelijk Hood en Sherman, elk een been op het slagveld hebben gelateneerstgenoemde heeft daarenboven een arm verloren. OFFICIEEL M1EUWI. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat de kennisgeving van den Sisten Mei dezes jaars, hou dende bepaling dat, tot nadere beschikkinggeene honden anders dan behoorlijk voorzien van een ijzeren of koperen muilbandop straat mogen gelaten wordenop heden wordt ingetrokken en buiten gevolg gesteld. Burgemeester en Wethouders van Leiden, doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 5 den tot den 17 den September e. k. in de schoollo kalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half 9 tot 9 ure en des namiddags van half 2 tot 2 ure, behalve des Zaturdags namiddags en des Zondags. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 29 Augustus 1864. 1 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebben van brood dat tetsig en ongaar was. 3 wegens het verkoopen van brood onder het bepaalde gewigt. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens op de openbare straat een hond te hebben vast gelegd. 9 wegens op de openbare straat een hond zonder muilband te laten loopen. 1 wegens harder dan op een matigen draf te rijden. 6 wegens het baggeren in de Roomburgerwatering en Leid- sche vaart zonder consent. 1 wegens het snijden van riet in de Meerburgervaart. 3 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van artikel 315 der algemeene politie verordening. 2 vrijgespr. wegens het laten loopen van een ongemuilbanden hond. Men vraagtte Leidenin een klein gezin, met 1 November, eene bekwame huur f 60.Brieven francoonder letter bij den Boekhandelaar P. ENGELS aldaar. te Katwijk ajZ. De Ondergeteekende maakt bij deze aan belangstellenden bekend dat de OM- NIBUSDIENST tusschen Katwijk a\Z en Ley denZondag avond na aankomst van den laatsten trein tot nadere aan kondiging zal worden gestaakt. De Ondernemer K. C. FEUN. Oliën, cosmetique, extrait d'odeur, eau de cologne, eau de voorburg, fijne en ordinaire zeepen. Heden is verzonden en bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar gesteld: Mr. G. GROEN VAN PRINSTERER. VAN VAN

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3