Vrijdag 2 September. A0. 1864. Binnenlandsch Nieuws. l\°. 1392. IDSCH DAGBLAD Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentién 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snaraiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand- Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. a»„ Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dageljjks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuien, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, Van 94 uur. De Minister van Binnenl. Zaken heeft benoemd tot sur numerair bij den Waterstaat P. W. van der Sleijdenkwee- keling vau de voormalige Koninklijke academie te Delft. De kolonel M. D. Graaf van Limburg Stirum, in specteur in de 2de inspectie van forticatiën te Dordrecht, is vergezeld van deszelt's adjudant, den lsten luitenant ingenieur I. J. H. Gijsberti Hodenpijl naar België vertrokken tot het bezigtigen der vestingwerken van Antwerpen. De miliciens der ligting van 1861, welke in de vorige maand in activiteit zijn opgetreden bij de 3de en 4de batt. van het reg. grenad. en Jagers, de late en 3de batt. van het 4de, de 1ste 2de en 3de batt. van het 5de, de 1ste 2de en 3de batt. van het 7de en de 2de en 3de batt. van het 8ste reg. inf., welke bats. in het Kamp te Milligen zijn gekampeerd, zullen den 12den der volgende maand we der met groot verlof huiswaarts keeren. In de zitting van den Hoogen RaadBurgerlijke Kamer (de eerste na de vacantie) is aangebragt de zaak van J. T. ba ronnesse van Dedem, weduwe van D. Pruimers, eischeresse, proc. van der Jagt, tegen den Staat der Nederlanden, ged. proc. Francis. Over acht dagen zal in deze zaak conclusie worden genomen. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft besloten tot den aankoop van het huis met achterhuis en stal in het Hooge Westeinde, toebehoorende aan de erven van wylen Mr. A. A. J. Meylink voor de som van f 53,000ten einde het interigten tot een locaal voor het gymnasium en de hoo- gere burgerschool met 5jarigen cursus. De Gemeenteraad van Zierikzee heeft in zijn zitting van 26 Augustus besloten een schip met zoet water te laten ontbieden, om in het bestaande gebrek aan water aldaar te voorzien. Woensdag namiddag ten 3 ure 15 minuten werd te Rotterdam van het Meteorologisch instituut te Utrecht order ontvangen bij de directie voor de stormsignalenom den cylinder met de punt naar beneden te hijschenwaardoor volgens de aanwijzing van Prof. Buys Ballot Z. W. storm wordt verwacht. Volgens de kaart van den admiraal Fitzroy in Engeland zou er Zuidelijke storm te verwachten zijn. De gedenkdag van het ontzet van Groningen in 1672 is Zondag jl. aldaar alleen kerkelijk herdacht, daar de an ders op dien dag plaats hebbende openbare feestelijkheden tot de aanstaande September-feesten zijn verschoven, terwijl van den Martinitoren en uit een tal van ingezetenen Neêrlands driekleur en Oranjevaau wapperde. Mede zijn dien dag aan eenige kinderen van de stadsscholen en liefdegestichten van onderscheidene gezindten, in het Groene Weeshuis te Gro ningen, uit het van Swinderensfondsprijzen uitgereikt. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Oost-Zaandam Ds. J. W. Kramers te Ammerstol; te Montfoort Ds. J. Ver meer Az. te Genemuiden en te Hardinxveld Ds. G. C. Boo mer te Ritthem, die voor het beroep naar St. Annaland heeft bedankt. Aangenomen het beroep naar de Hervormde gemeente te Hardenberg door Ds. G. J. Sijpkens, pred. te Sexbierum en door Dr. P. J. Gouda Quint, pred. te Hoedekenskerke dat naar Hien en Dodewaard (cl. Tiel). De Gemeenteraad heeft in zijn vergadering van heden Donderdag op nieuw verkozen de HH. ten Sande en van Outeren tot leden der commissie van fabricage; de HH. de Moentot voorzitter, en de HH. Krantz en du Rieu tot leden der commissie van finantiënde HH. Tollens en van Outeren tot leden der commissie voor de strafverordenin gen, en de HH. Goudsmit tot voorzitter en de HH. Li- brecht Lezwijn en Hartevelt tot leden der commissie van de huishoudelijke verordeningen; voorts benoemd tot leden der commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs de HH. Stoffels, Krantz, Goudsmit, Ryke, van Heukelom en Wolfson; tot 4de hulponderwijzeres aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor meisjes Mej. C. Bijlevelt, en tot 5de hulponderwijzeres aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse voor meisjes Mej. A. P. Werst. Vervolgens is vastgesteld het raadsbesluit en de verorde ning, betreffende de heffing en invordering van schoolgeld van het gymuasium en van de hoogere burgerschoolen besloten tot verandering van de brug in den Singel by de Naakte Sluis en overeenkomstig het rapport der commissie van onderzoek der verpligtingen van de gemeente de torens der kerkgebouwen, in der tijd aan de godsdienstige gezind heden afgestaante verklaren in eigendom en in onderhoud te behooren bij de kerkelijke gemeenten terwijl het verzoek

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1